Skocz do zawartości
IGNOROWANY

300-400*c Temp. Spalin Na Czopuchu Co Robić


Ziolek512

Rekomendowane odpowiedzi

Przepalam drzewem (deski z budowy i palety) czasami tez pudełkami które zostają mi po meblach czy innym sprzęcie i nie mam co z nimi zrobić. Na razie mam za ciepło w domu żeby go wystartować dłużej, jedynie pół czasami całą komorę załaduję a na sterowniku mam ustawione priorytet bojler wiec najpierw grzeję wodę CWU. Wstawiam fotki ale strasznie zasmolona ta komora. 

post-58437-0-84342400-1412451652_thumb.jpg

post-58437-0-88439600-1412451660_thumb.jpg

post-58437-0-53425200-1412451673_thumb.jpg

post-58437-0-65000900-1412451692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorą zasypową sie nie przejmuj... ale smoła np.grubsza na wymienniku to już dzwonek alarmowy....

Jaki masz rozmiar otworu palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Po okopceniach na palniku widać, że spalanie jest niedobre. Albo masz mokre drewno albo źle ustawione proporcje powietrza. Do czego są te otwory na dnie palnika patrząc z góry. Czyżby ciągnie nimi powietrze z popielnika ? Jeśli tak to lepiej je zatkaj, przecież masz fabryczne wloty po bokach. A co do smoły to mniej PP dołem a więcej górą.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znowu eksperymentowałem przy drewnie.... dałem tylko powietrze przez klapke w drzwiczkach zasypowych ( pw także na 3/4) i wydaje mi się że jest troszke więcej sadzy ciemnej niż jak dawałem pow.przez klapke w drzwiczkach zasypowych i minimalnie przez ruszt pionowy... więcej czarnej sadzy to za mało PP .....dobrze myśle? Sami oceńcie.....

sorki dla autora tematu że wyjeżdżam tu ze swoim spalaniem ale wyżej też są zdjęcia z moimi wymiennikami i chciałbym żebyście porównali ich wygląd i napisali jakieś wytyczne lub swoje zdanie.. ;) :)

Tym razem zero najmniejszej smoły.ale drewno suchutkie było...

post-52939-1412605984,2398_thumb.jpg

post-52939-1412606092,4669_thumb.jpg

post-52939-1412606213,4674_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim drzewem palisz i czy paląc wchodzisz w stan podtrzymania załóżmy przy 65 stopniach czy cały czas na maxa? Ja palę deskami sosnowymi i bardzo szybko się wypalają, po 2 godzinach jak zajdę do pieca to już tylko żar i 40 stopni i podrzucam ze 4-5 kawałków desek i tak co godzinę muszę latać żeby piec nie pracował na podtrzymaniu bo wydaje mi się że wtedy bardzo dymi. Wczoraj jak paliłem tak po trochu to z komina nic nie zaobserwowałem żeby coś leciało ale dopóki miarkownik nie przymknie klapki. Bufora nie mam więc zostaje mi latać co godzinę albo dusić opał i nici z ekonomicznego palenia drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gatunki drewna lądują u mnie w kotle to napewno różne owocowe,liściaste i sosna także... Pale bez miarkownika na stałym dużym powietrzu i temp 65-85 ( powrót 50-65*C) zalezy jak się kocioł przy odgazowaniu rozbuja... spaliny 230-320 a nawet 340 czasami jak kocioł dostanie ostro gazu z drewna, wtedy startuje jak samolot.... Miarkownik tylko do węgla... tylko wczoraj dostał trochę mniej pow.i jest troszkę więcej sadzy co widać na fotkach..... u mnie nie ma na drewnie stanu podtrzymania... przepalam tak 2-3godzinki... temp. w domu 24-25 potem pomalutku spada i do rana te 20-21( w nocy było koło 0*C na zewnątrz) , moja lubi ciepło...Nie boje się tak go gonić bo grzejniki mam  2 i 3 płytowe i momentalnie oddają ciepło... a jak nie to pompka na trzeci bieg i kocioł wystudzi delikatnie, ale jeszcze nie musiałem tego robić cały czas chodzi na jedynce.... ale drewno to trzeba pilnować zwłaszcza suchutkie.... teraz się bawię ustawieniami powietrza i częściej jestem w kotłowni jak przepalam i często dokładam.. jak zejdzie 1/3 zasypu to do pełna dokładam... pale na wysokich temp.bo kocioł nowy i ma się wypocić, czym szybciej tym lepiej... jak trochę przykisiłem drewno to momentalnie smoła...nie robię tego więcej.... z komina zero  nic nie wylatuje może czasami lekki dymek..... i przy rozpalaniu przez 3-4 minuty albo krócej....   to wszystko na suchym drewnie.....nawet drewno nie syknie jak jest w kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda wymiennik po 2 dniach palenia i myślę że już o wiele lepiej

post-58437-0-95992300-1412713484_thumb.jpgpost-58437-0-31016700-1412713491_thumb.jpgpost-58437-0-04120700-1412713498_thumb.jpgpost-58437-0-27985400-1412713504_thumb.jpg

 

 

A dzisiaj zaczynam trochę testować jak kolega @liban, więc zasypałem go całego do pełna drzewem i paliłem na uchylonych drzwiczkach zasypowych a powietrze przez klapkę lekko uchylone doprowadzone na pionowy ruszt. PW zamknięte bo wyczytałem że powinno się je otwierać jak piec osiągnie temperaturę 60*C. Piec ma do ogrzania 8 grzejników aluminiowych 65m2 podłogówki i 140l. CWU, Po 50min trzymania go na temp. spalin 280*C osiągnął w końcu te 60 i otworzyłem PW patrząc na ogień z palnika nic nie zaobserwowałem efektywnego a temp spalin skoczyła do 290-300 (zbieg okoliczności) i tak do 62*C i godzinie palenia na jednym zasypie temperatura kotła zaczęła opadać, po kolejnej godzinie 50*C i dużo żaru. Coś mi się wydaje że to kiepski wynik jak na jednym zasypie. Komora moja ma ze 37 litrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno szybko schodzi zwłaszcza jak się je odpowiednio traktuje powietrzem i jak jest suchutkie. Drewno ma się jarać a nie kisić bo smoła i dym z komina. Dwa worki

60-litrowe puszczam w ciągu około 2 godzin.. odpalam kocioł ale najpierw zakręcam termostatyczne głowice na grzejnikach tylko dwa nie mają głowic i grzeją cały czas i bojler cwu 120 l też cały czas zasuwa przy okazji podnosi temp.powrotu.. piec i cały uķład szybko łapie 70*C około 30 minut i dopiero wtedy odkręcam głowice na grzejnikach... chce żeby kocioł szybko łapał temp.żeby szybko się wypocił... później 2godziny jazdy na 70-80*C dwa worki drewna spalone i wymiennik jak wyżej w moich postach...

 

Twoje wyglądają dużo lepiej, palnik nie jest okopcony...

Ja PW też otwieram na 3/4 dopiero od minimum 60 *C wody. ..

Powietrze podawałem różnie ale chyba najlepiej tylko przez klapke w drzwiczkach zasypowych. ....

Przy następnym paleniu dam jeden zawirowywacz i zobacze co będzie. .jak dałem dwa to miałem lekki film smolny... mam za wysoką temp.spalin ciągle koło 300 a jak drewno odgazowuje to huczy i jest 350*C... ale mój Korepetytor ;) Pan P. uświadomił mnie że zbyt wysoka temp.spalin to zbyt dużo pow.lub zbyt wilgotne paliwo. ..

 

Trening.trening...trening. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy rozpalaniu mocno u ciebie dymi z komina? Bo u mnie to chwilke jakby ktoś papierosa zapalił.

Mój palnik sprzed 15 dni.cegła szamotowa u góry ciemna... ale teraz jest jaśniutka fragment tej szamotki widać na fotce komory zasypowej sprzed kilku dni...

post-52939-1412721746,5195_thumb.jpg

post-52939-1412721875,4401_thumb.jpg

post-52939-1412722033,3925_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dymi bo już jest ciemno jak przepalam. Zamontowałem dzisiaj termometr na końcu komina odczyt w kotłowni na piecu oczywiście. Paliłem tak samo jak wczoraj z tym ze zamontowałem dzisiaj zawirowacze. Woda po 30 min osiągnęła 60*C nie jak wczoraj 50 min i ku mojemu zaskoczeniu temperatura spalin również 280*C mimo zawirowaczy a na końcu komina 80 +/_ 5. Mam zamontowany RCK post-58437-0-30968600-1412793678_thumb.jpg takie właśnie cudo i myślałem że będzie mi wychładzał spaliny w kominie a tutaj wręcz odwrotnie, po zamknięciu temp spadała o 10*C. Dzisiaj przy temp 65 na piecu temp spalin nagle skoczyła do 350 i zaczęło bardziej huczeć może to w końcu było dopalanie gazów palnych. Po godzinie palenia 78 na piecu i znowu zaczęła temperatura spadać identycznie jak wczoraj. Takie to moje dzisiejsze spostrzeżenia. Zapytam się jeszcze czy jest sens używania tego RCK czy coś on daje bo po przeczytaniu strony czysteogrzewanie.pl zdecydowałem się na jego montaż ale nie widzę jak na razie żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze temp.spalin wzrasta momentalnie i kocioł zaczyna "startować"  to jest  oznaka odgazowywania drewna.....

 

A masz jakiś podgląd na płomień?   Ja oglądam płomień przez otwory PW.... I jak u mnie Kocioł startuje to w palniku dzieją się "cuda", płomień jest bardzo jasno żółty i intensywny i gęsty jak z palnika  do cięcia stali.....

Lubie sobie popatrzeć, ale to już trąca chorobą ;) :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Andrzeju moje fotki są nieostre, czy wogóle ich nie możesz odczytać?

Ja od strony technicznej widze je doskonale i na słuchawce i kompie....

Tylko że na kompie jak klikne to sie strasznie powiększają... i to chyba o to chodzi. ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz lepiej ?post-52939-0-11731800-1412804520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że we mnie nie wierzysz ? :) ;)

 

 

To moje wymienniki aż tak źle wyglądają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat na 300 pikseli-i nic sie nie przerabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Robie zdjęcia słuchawką... i jak zamieszczam zdjęcia np. w pracy to wszystko robię mobilnie przez telefon i wtedy wychodzą wspomniane "kwiatki". natomiast to samo zdjęcie zrzuce na laptopa i z laptopa je zamieszcze na forum to jest jak nalezy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki aparat to chyba w szpilce od krawata  :D

Tu jest program do zmniejszania on- line  http://zmniejszacz.pl/

Hy? a nie.. nie pracuję w wywiadzie.. tylko chciałem pomóc bo sam miałem z tym przeboje.. nie tylko sterowniki do kotłów mają "opcje" aparaty też - przynajmniej mój Panasonic ma od 5mln do 300 pikseli - wtedy jest najmniej pier... znaczy kombinowania :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak jest że kolega kupił sobie piec jakiś tam w sklepie hydraulicznym możliwe że defro nie widziałem go jeszcze, dom ze 120m2 i jak on zarzuci go do pełna drzewem rano ma jeszcze żar a ja w swoim dolniaku mimo szamotów, palników, PW i innych pierdół 4 godziny i ciemnota że można rękę położyć na ruszcie. Czy taka jest cena za palenie ekologiczne bez dymu? Szczerze powoli zaczyna mnie to irytować że inni w zwykłych śmieciuchach palą dłużej niż ja. Może piec od Przemka palił by się dłużej bo ma bardzo wysoką komorę załadowczą, ale niestety jak szukałem pieca nie wiedziałem jeszcze że on robi takie zaje..... kociołki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.