Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Państwowe Składy Węgla.


Gość lysy1l

Rekomendowane odpowiedzi

mam na co dzień do czynienia ludźmi którzy pracują w kopalniach i dystrybucji i maja aktualne dane....

Aha, sorry, nie wiedziałem o tym. Mogłeś wcześniej to napisać, to nie wyszedłbym na durnia. Dobrze, że mamy na forum kogoś, kto ma naprawdę wiarygodne informacje z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wg oficjalnych danych sprzedaży gazu za 2013 rok największym odbiorcą gazu od PGNiG była grupa Azotów - Tarnów, Puławy, Police,Kędzierzyn która była największym klientem spółki – Grupa Azoty – w 2013 roku zużyła 2,3 mld m sześc. gazu (ok. 15 proc. udziału w krajowym rynku), z czego 84 proc. pochodziło od państwowego giganta. Pozostałą część (ok. 370 mln m sześc.) kupiła za granicą (m.in. w Niemczech i Holandii).

 

czyli kolega automatyk mylnie podał że Police mają 55% zużycia gazu, niestety tylko 15%.

 

Co do czynienia z ludźmi z kopalni gazu to pewnie podczas wieczornych spotkań przy napitkach te dane się mocno przekłamują.Pozdr.

 

PS

Nie wiedziałem że gaz się wydobywa w kopalniach  :ph34r: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, sorry, nie wiedziałem o tym. Mogłeś wcześniej to napisać, to nie wyszedłbym na durnia. Dobrze, że mamy na forum kogoś, kto ma naprawdę wiarygodne informacje z pierwszej ręki.

jakbyś chciał konstruktywnej dyskusji to byś się dowiedział gdzie jest hak w procentach ale jak wiesz lepiej to bój się  putnia  twoja sprawa tylko nie strasz ludzi w sprawie gazu a pisz sobie o ulubionym węglu z Rosji bo przecież się trzeba uzależnić od putnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wg oficjalnych danych sprzedaży gazu za 2013 rok największym odbiorcą gazu od PGNiG była grupa Azotów - Tarnów, Puławy, Police,Kędzierzyn która była największym klientem spółki – Grupa Azoty – w 2013 roku zużyła 2,3 mld m sześc. gazu (ok. 15 proc. udziału w krajowym rynku), z czego 84 proc. pochodziło od państwowego giganta. Pozostałą część (ok. 370 mln m sześc.) kupiła za granicą (m.in. w Niemczech i Holandii).

 

czyli kolega automatyk mylnie podał że Police mają 55% zużycia gazu, niestety tylko 15%.

 

Co do czynienia z ludźmi z kopalni gazu to pewnie podczas wieczornych spotkań przy napitkach te dane się mocno przekłamują.Pozdr.

 

PS

Nie wiedziałem że gaz się wydobywa w kopalniach  :ph34r: 

no gaz wydobywa sie w kopalniach jak wszytko z ziemi to taki termin po prostu ,a zakład w Policach sprawdzę i na pewno odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mam

Polska imporuje około 60% gazu(rożnymi kierunkami ) z Rosji ,police i przemysł zuzywa tego gazu około 60% przy czym same police około 32%(liczac tylko gaz importowany ) a w razie draki jest wyłączany przemysł i jest to około 55% wartosci gazu z importu i wtedy gaz w domach mamy z własnego złoża i magazynów które aktualnie posiadają około 10% rocznego zapotrzebowania na gaz liczac globalnie

reazumując potwierdza się ze gazu w domach i ciepłowniach może jedynie braknąć jeśli będzie klęska żywiołowa ,atak terrorystyczny lub koparkowy który przekopie rurę z gazem ,wiec uwierzcie wreście w ten kraj i troche optymizmu a i jeszcze jedna ciekawostka z racji że gaz nie woda wcale nie znaczy że płacimy za niego najwięcej bo wcale nie znaczy ze m3 gazu w Polsce jest dokładnie to samo co m3 gazu w Niemczech ...ale szczegółów nie znam mogę sie jedynie domyślać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Polic zadałem proste pytanie do Googla :" ile gazu w 2013 potrzebują Police" i otrzymałem odpowiedź http://gielda.onet.pl/police-dywersyfikuja-dostawy-gazu-do-zakladow,18726,5321452,news-detal   

Okazuje się ze Police potrzebują w roku 2013 i następnych  ok 560 mln m sześc. gazu rocznie, którego 70 proc. nadal będzie pochodzić z PGNiG.

I nie demonizujmy zakładu w Policach - Puławy i Tarnów są dużo większe.

 

Przy dostawach  z PGNiG nie ma rozdziału na gaz nasz lub nie nasz - tu wszystko idzie z jednej rury lub z jednego zbiornika magazynowego.

 

Natomiast przy węglu można podzielić węgiel na hałdy tu nasz, "dobry"  a tu ten "niedobry" ze wschodu  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Polic zadałem proste pytanie do Googla :" ile gazu w 2013 potrzebują Police" i otrzymałem odpowiedź http://gielda.onet.pl/police-dywersyfikuja-dostawy-gazu-do-zakladow,18726,5321452,news-detal   

Okazuje się ze Police potrzebują w roku 2013 i następnych  ok 560 mln m sześc. gazu rocznie, którego 70 proc. nadal będzie pochodzić z PGNiG.

I nie demonizujmy zakładu w Policach - Puławy i Tarnów są dużo większe.

co do metra i procentu nigdy dokładnie się nikt nie dowie bo zmienia sie ciśnienie zmienia się jakość gazu itym podobne a ilości są wyliczane z kaloryczności a nie faktycznych iloci wpływających do danego zakładu  ,prawdą jest że w razie draki ten zakład jest pierwszym do wdrożenia ograniczeń zużycia do poziomu  podtrzymania  , a wyniki pging sa tez wskali kraju wyliczane bo cześc gazu w polsce jest niskozaazotowanym który nie uczestniczy w sytestemie krajowym a jest w sieciach prywatnych lub gminych czy powiatowych a jest spalany bez oczyszczania i to też z jest przeliczane w dośc tajemniczy sposób ale widocznie dla jakiegoś celu .. ale głowa do góry za chwilę ruszy LNG  ,moze szczelinowy ,juz trwają prace na ponownym gazowaniem węgla przy zakładach strategicznych (dywersyfikacja) no i trwają prace na gazem syntezowym z nieczynnych kopalni lub z takich gdzie juz nie opłaca się ryć w ziemi  takze bez starchu do czasu gdzie energią zajmują się inżynierowie nic nam nie grozi najgorsze jak w spawach energetyki będą sie wypowiadac profesorowie to może być początek problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   No dobra sprawa gazu załatwiona ;)  a co z paliwem do silników spalinowych ? Benzyna syntetyczna czy co ?

a po co ci paliwo do auta  za kilka lat ??? skoro ropy jest jeszcze szacunkowo na 40 lat to myslę ze z powodzeniem elektryka będzie wypierać paliwo albo tez zarazie w razie draki diesel zastąpi sie rzepakiem albo słonecznikiem a tego u nas nadmiar a i tak min 10% mamy już w paliwie ,natomiast w jakim kierunku to pójdzie to nie mam pojęcia bo za dużo polityki jest w tym paliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, Ja się śmieję z tego, że jak dobrze pójdzie, to jeszcze za naszego życia ponownie zobaczymy na torach parowozy... ;).

no i nie byłoby to głupie wystarczyło by zmienić sposób podawania nalbo na palnikowy lub tasmowy jak przy kotłach parowych i by sie okazało że cena energii elektrycznej była by zbyt duza aby ekonomicznie podróżować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My znaczy europa powinna sie martwić o ropę bo tu żaden z krajów nie jest przygotowany na ten ruch ze strony Rosji a nasze zasoby nie wiem czy pokrywają obecnie 10% a tak z usmiechem jak rosji nie będzie może Ukraina sie rozpadnie to może odzyskamy dostęp do morza na południowym wschodzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale panowie zwróćcie uwagę z jakim wyprzedzeniem ruscy planowali wjazd na ukrainę...

Przecież sprawa gazociągu północnego to nic innego jak próba pominięcia ukrainy... kiedyś było to dla mnie nie zrozumiałe (poza oczywiście kradnięciem gazu przez ukrainców) ale teraz zaczynam rozumieć o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie należy cieszyć że nasi juz od 7 lat prowadzą intensywną akcję na rzecz dywersyfikacji a inni niech się bujają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.