Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Kotła Mepinga ;-)


meping

Rekomendowane odpowiedzi

Toomm, fajnie, że się odezwałeś. Wydaje się, że naszym pomysłom przyświecała podobna idea, aczkolwiek drogi do realizacji obraliśmy nieco inne. Ja też chcę zastosować pomiar temperatury spalin, ale na czopuchu. Intryguje mnie sposób podawania PW w Twojej konstrukcji. Dlaczego uważasz, że podawanie listwą okalającą górę zasypu może być lepsze od KPW? Co w sytuacji niepełnego zasypu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meping , jeśli chodzi o zastosowanie listwy to to pytanie raczej z techniki wykonania i raczej do P.Przemysława , ja tylko powiedziałem gdzie to powietrze ma mieć ujście (wylot) .. gdy jest niepełny zasyp nic się nie dzieje zawsze chłodniejsze( choć u mnie podgrzewane ale zawsze nieco chłodniejsze od paleniska)  powietrze zleci na dół a gdy nie zleci to i tak się zmiesza w końcu ma wysoką komore do dopalenia ,  popatrz jak zbydowane są wkłady kominkowe z wysokiej półki ,, zero PP tylko powietrze podawane z połowy tylnej ściany i działa . odnośnie "KPW Lastrico"  nie sądzę , że pokusisz się na zbudowanie czegoś na wzór kierownicy Strupova więc porównując dysze opasające zasyp a kierownica wynik jest remisowy , choć powietrze z dysz będzie podgrzane przez kanał a KPW z drzwiczek nie do końca - wiem bo mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.