Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy - Ustawienia


julo23

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie ustawienia jakie macie na regulatorze pokojowym.

 

Jakie ustawiacie wartości  po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu ?

 

Zakładając że najkorzystniej jest dać regulator w najcieplejszym miejscu,  gdzieś w otwartej przestrzeni,  gdzie jest  kuchnia, jadalnia  i salon  a w pokojach dać głowice termostatyczne.

 

Ja póki co testuje ustawienia  że po osiągnięciu temperatury 22*C  na parterze gdzie jest sterownik,    temperatura spada:

na piecu  z 60 do 52*C

na kaloryferach spada o 4*C

na podłogówce spada o 2 stopnie*C

z czego

 

kaloryfery grzeją wg.  ustawionej pogodówki:    przy -20*C  jest 60*C,   przy -10*C jest 50*C,  przy 0*C jest 40*C,  przy +10*C jest 36*C,

podłogówka grzeje również wg pogodówki:       przy -20*C  jest 37*C,   przy -10*C jest 32*C,  przy 0*C jest 28*C,  przy +10*C jest 26*C,

jeśli pomieszczenie jest dogrzane to wg. tego co pisałem wyżej   te wartości są pomniejszane o 4*C (kaloryfery) i 2*C (podłogówka)

 

 

Zastanawiam się czy jeszcze nie dać  obniżenie temperatury o 1*C na sterowniku wtedy kiedy nikogo nie ma w domu. (praca, szkoła  itp.)  W pokojach będę obserwował jaka jest temperatura przy tych ustawieniach pogodówki i ew. korygował jeszcze głowicami termostatycznymi. Póki co mam odkręcone na maxa.

 

Wszystko póki co w ramach testu,  proszę nie brać tych ustawień za optymalne.

Liczę na dyskusję i pozdrawiam testerów pieców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz regulator pokojowy wykorzystać w sposób optymalny, to umieszczasz go w pomieszczeniu tzw 'wzorcowym', i odniesieniu do niego zaczynasz wszelkie dywagacje.

Myślę, że dobrze, by było to pomieszczenie o raczej średniej temperaturze i nie łazienka :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pomyliłem sie w poście wyżej, nie najcieplejszym -  tylko tak jak mówisz wzrocowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.