Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik "na Styk" Bez Wiercenia?


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum ;) korzystając z lata robię remont kotłowni.

 

W kotle nie mam otworu na miarkownik, czy dało by się go w jakiś sposób dostawić na styk do płaszcza? Wiercenie nie wchodzi chyba w grę, kocioł stary nie wiadomo jak by to przeżył.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Ten miarkownik elektroniczny działa na zasadzie zamknięte/otwarte czy jakoś stopniowo?

 

 

Termometru też nie mam, trójnika na rórze zasilającej też nie mam, i narazie nie dodam.

 

Jak wspomniałem wszystko jest stare, bardzo stare, był u mnie hydraullik od c.o. bo chciałem kocioł przesunąć, to powiedział że jak się coś rozmontuje to niewiadomo ile instalacji będzie trzeba wymienić. Narazie nie mogę aż tak "zaszaleć".

 

Termometr też chcę dodać, zamierzam kocioł ocieplic i pod izolację wsadzić czujnik, optymistycznie zakładam że temperatura płaszcza bedzie taka sama jak wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . Miarkownik MCI Bolecki wymaga sterownika który w normalnych warunkach obsługuje dmuchawę czyli płynnie reguluje otwarciem klapki zwijając lub rozwijając linkę sterującą. Swoją droga co to za kocioł co niema żadnego króćca pomiarowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-53599-0-49659700-1378132627_thumb.jpgpost-53599-0-79397900-1378132627_thumb.jpg

 

Taki, podejrzewam 3 firmy z okolic olsztyna o spłodzenie tego czegoś.

Najwyraźniej będę musiał kombinować z boleckim, sterownika oczywiście nie mam, trzeba będzie dorobić drzwiczki bo te żeliwne są poszczerbione i nieszczelne.

 

Te wystajace coś z boku na dole to grzałki elektryczne. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz smialo wspawać mufke na miarkownik i drugą do termometru. Kup mufki do spawania i znajdz jakiegos spawacza:) Jak kocoł nie leci w środku to zewnętrzne blachy nie bedą takie cienkie jak myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.