Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usprawnienie Pieca Dakon Dor/junkers Supraclass/buderus Logano


3Altair33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż z powodu iż zamierzam już napewno zakupić piec Dakon Dor F 13,5 kw już postanowiłem przewidzieć dla niego kilka usprawnień. Jako, że wiadomo wielu użytkowników tego pieca ma problem z wydobywającym się dymem podczas podnoszenia klapy załadowczej. Wymyśliłem pewne rozwiązanie. Ma ono na celu wyspawanie dodatkowej komory z blachy 2mm nakładanej szczelnie na "dziurę" załadowczą. Owa komora ma posiadać drzwiczki z przodu, dzięki czemu idąc moim tokiem myślenia powinno to zniwelować możliwość wypadaniu dymu przez komorę załadowczą. Miejsce połączenia komory z piecem musi być dokładnie uszczelnione.

 

 

Zalety:

-Powiększenie komory załadowczej

-Zniwelowanie wydobywającego się dymu z pieca

-Ładowanie od przodu a nie od góry

-Możliwość "odłączenia" komory od pieca

 

Wady

-brak możliwości założenia do pieców większych mocy, piec wyższy więc załadunek byłby znacznie utrudniony(chyba że ktoś ma wzrostu 2 metry :) )

-brak 100% pewności z tym czy dym się na pewno nie będzie wydobywał

-możliwość zawieszania opału jeśli komora będzie wykonana nieprawidłowo

 

profildb.jpgprzodhm.jpg

 

Kupuję ten piec za jakiś tydzień do 2 tygodni. Mam nadzieję że taki pomysł naprawi problem i nieco ulepszy konstrukcję pieca. Proszę o wszelkie komentarze i krytyki z strony doświadczonych użytkowników tego forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu !

Przy PRAWIDLOWEJ eksploatacji Dakona NIGDY sie nie dymi z komory zaladowczej.

Jezeli bedziesz czyscil piec co tydzien, jak pisze instrukcja i mial dobry komin - to NIGDY sie nie dymi.

Jezeli zaczyna sie dymic komus, to znak ze jest leniwy - zakasac rekawy i do czyszczenia !!

Swoja energie przeznacz na cos innego.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest temat usprawnień tego typu pieca. Gdzieś w tym temacie ktoś dołożył kosz aby powiększyć komorę zasypową. Ale jak napisali Panowie powyżej jeżeli masz dobry ciąg w kominie i zamkniesz klapę w dolnych drzwiczkach to nic nie dymi . Sprawdzone chociaż mam komin o wys tylko 5,30 m.

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/352-junkers-supraclass-lub-dakon-dor12/page__st__700#entry144796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Również byłbym zainteresowany dostawcą tego kotła.

Kto odpowiada za serwis kotła, gdy zamówimy towar przez internet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.