Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę, Pomóżcie W Optymalizacji Spalania


ryszardl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam kocioł firmy Faustmann model KSBS 22, ogrzewam nim na razie 8 pomieszczeń (około 160m2) plus bojler 140l. W poprzednich sezonach paliłem głównie miałem (potem także groszkiem) i to tak, że zajechałem komin :( :post-21545-0-64431600-1321202326_thumb.jpg

W tym roku wybudowałem nowy komin - Schiedel Rondo Plus 200. Kocioł jest podłączony 0,5 m czopuchem 180mm, komin wysoki od podstawy do wylotu 9,6 m, podłączenie czopucha na wys 1,16 m od podstawy.

Problem jest następujący: palę groszkiem z Halemby (taki dostałem), kocioł jest zasmolony post-21545-0-81805300-1321203151_thumb.jpg , dym z komina przeważa czarny, ze skraplacza leci brudna woda w różnej ilości więc i komin mokry :( (a tak chciałem tego uniknąć...). Co zrobiłem - zasłoniłem ssanie dmuchawy w 50%, wylot dmuchawy w 95% - chodzi praktycznie cały czas, choć bywa że ma przestoje, do wymiennika włożyłem 6 pasków wełny mineralnej aby zmniejszyć odbiór ciepła i podnieść temp spalin, na ruszcie ułożyłem warstwę cegieł szamotowych zmniejszając tym samym komorę o 12 cm. Co jeszcze mogę zrobić, by wyeliminować skraplanie się wody w kominie i by kocioł nie pożerał tyle węgla?

Kocioł ma komorę o wielkości gł 45 cm, szer 37 cm i wys 36 cm. Posiada także uchylny ruszt : post-21545-0-32731300-1321203204_thumb.jpg no i nie ma drzwiczek paleniskowych, więc sceramizowanie komory zasypowej jest trudne :(

Zauważyłem, że w komorze nad opałem dramatycznie brakuje powietrza (stąd pewnie ten czarny dym), zrobiłem w drzwiach zasypowych otwór 70 x 70 mm i przyspawałem kawałek takiegoż profila. Jednak boję się tego używać razem z dmuchawą... W chwili obecnej radzę sobie tak, że układam cegły w pewnej odległości od ścianki kotła i tamtędy leci trochę powietrza....

Co robić? (nie chciałbym znów zajechać komina, no i uniknąć pożaru tegoż)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od góry,ta rura jest po to żeby doprowadzić powietrze do góry,bo przecież dmuchawa przez miał nie przetłoczy.

To było pytanie do autora postubiggrin.gif a o twoim patencie już czytałem i pochwalam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.