Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnica Rur Mojej Instalacji Co


Maveric88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że może i były podobne tematy ale podobno każda instalacja CO jest inna więc proszę o pomoc przy doborze odpowiednich średnic rur do mojej instalacji.

W załączniku przesyłam schemat rozmieszczenia pomieszczeń oraz kaloryrerów i innych elementów, w kotłowni stanie kocioł 25 KW sokół sd duo pomiedzy salonami na parterze i piętrze przewiduję pion, na poddaszu w tym pionie chciałbym umieścić zbiornik wyrównawczy (przelewowy) tylko też jeszcze nie wiem jakiej powinien być pojemności. Rury chciałbym żeby były z pp.

Proszę o pomocne uwagi co do projektu, oraz informację czy gdzieś mój projekt nie ma błędnych założeń, no i oczywiście o info jakie średnice rur zastosować. Z góry serdeczne dzięki.

post-63769-0-85113700-1440528139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się do tego od tyłu - najpierw trzeba policzyć grzejniki , następnie rury a na końcu kocioł wynikający z bilansu zapotrzebowania na ciepło.

Ten kocioł wydaje się dużo za duży.

Rura to naczynia przelewowego musi być metalowa:  stalowa min 1" lub Cu28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i grzejniki raczej pod ścianami zewnętrznymi a nie wewnętrznymi bo tak umieszczone mocno zakłócają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i przy zewnętrznych ścianach mocno odczuwa się chłód. No i newralgiczna sprawa przy tak zbudowanej instalacji to regulacja hydrauliczna szyli stopniowanie średnic rurociągów i nastawy wstępne na zaworach termostatycznych (jeżeli będą). Instalacja zbudowana jak na twoim schemacie jest trudna do regulacji hydraulicznej. Podzielam opinię Sambora Zacznij od bilansu zapotrzebowania i doboru grzejników. Wielkość kotła będzie wynikiem zapotrzebowania powiększonego o cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.