Skocz do zawartości

marcus312

Stały forumowicz
  • Postów

    2 097
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    18

Ostatnia wygrana marcus312 w dniu 2 Października 2024

Użytkownicy przyznają marcus312 punkty reputacji!

1 obserwujący

O marcus312

  • Urodziny 29.01.1967

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    dom 120m +50m budynek gospodarczy ocieplenie scian 5cm styropian gr. scian całkowita razem z ociepleniem 53 cm dach 20cm welna + 2 x mata termoizolacyjna baulof alu 150
  • Instalacja
    instalacja rury pp i miedż ,kaloryfery zeberka aluminiowe JET 90szt + 3 konwektorowe 1,6m głowice termostatyczne ,podlogowe tylko lazienka (CWU 200l )
  • Kocioł
    Pompa ciepła PW monoblok Haier 8 kW + PV on-off grid 12,9 kWp

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    slask
  • Zainteresowania
    rozne

Ostatnie wizyty

6 822 wyświetleń profilu

Osiągnięcia marcus312

  1. marcus312

    Ogniwo DS

    @m1strzunio Dokładnie można sypać na okrągło pod warunkiem że opał jest na dobrym poziomie tzn nie zawiera kamieni i tworzy się ładny popiół który ładnie przeleci przez ruszt.
  2. Pod poz 108 jest praca pomp CO Temperatura załączenia pomp CO 1/2/3/4.Jeżeli są z tym problemy to można wezwać serwis .Watro zastanowić się też dlaczego tak się stało może została zwiększona temperatura zadana kotła i wystarczy wrócić do wcześniejszych ustawień.
  3. marcus312

    Ogniwo DS

    Może jest chociaż jakiś plus tego DS np wyższa temperatura w domu.
  4. Wymiana ślimaka była nie ze względu na rosnącą temperaturę podajnika tylko dodatkowo były zgrzyty i piski podczas pracy podajnika.
  5. Czyli paseczki szronu na pojedynczych rurkach są ok , reszta dziwne paski a pasy to już sprawa co najmniej podejrzana .
  6. @scott Można by sprawdzić czy aby na pewno jest szczelny ten zbiornik na opał bo może być tak że zaciąga gdzieś lewe powietrze przez np nieszczelną uszczelkę na pokrywie .Kolejna sprawa to utrzymywanie niskiego stanu węgla w zbiorniku potęguje takie problemy jak wzrost temperatury podajnika wykraplanie wody dymienie w zbiorniku.
  7. Można to zostawić jak jest a zmienić np ustawienie włączenia pompy obiegowej tak żeby włączała się dopiero jak kocioł osiągnie temperaturę zadaną.
  8. Wentylator podczas defrostu nie pracuje wtedy oszczędzamy na wentylatorze 😃 ,bardziej kosztowniejszym będzie grzałka podczas defrostu szczególnie jak temperatura spadnie w układzie wodnym poniżej 18 st.C.
  9. Można krócej ważniejsza jest wilgotność . Żeby móc palić efektywnie drewnem jego wilgotność nie powinna przekraczać 20%.Zaraz po ścięciu zawiera około 50% wody.
  10. Tak to najpierw trzeba wykręcić wyczyścić jak nie przyniesie zadowalającego efektu wymienić albo na nową lub zestaw naprawczy.
  11. Tak to dławi przepływ spalin przy niewłaściwym ciągu kominowym , jeżeli da się to wybudować tą bramkę w całości to można rozpalić na próbę bez niej i obserwować czy jest poprawa .Zawsze można będzie to zabudować ponownie lub z modyfikacją większego przelotu.
  12. Norma PN-EN 303-5:2012 określa sprawność kotła i temperaturę spalin dla kotła 5 klasy to 88% 😃
  13. @hanys86 Niektóre pompy ciepła miały podobno tzw suche rurki nie podłączone nigdzie być może to jest ta przyczyna nadmiernego osadzania się lodu w tych miejscach.
  14. @AO49 Dzięki za informację myślałem że to beton żaroodporny jednak na zdjęciu wygląda że jest to element wymienny więc można go zastąpić takim z większym wlotem w ostateczności , bo w pierwszej kolejności należy przywrócić ciąg kominowy na poziomie 0.20 Pa tak jak podaje producent nie wspominając już o przekroju komina 160x160 i min. wysokości 7 m .
  15. Sugeruję się opisem z rysunku na pierwszej stronie poz 24 palnik ceramiczny więc powinno się go dać wybudować dokładnie chodzi o tę pierwszą część wlotową od komory zasypowej , można by ją zastąpić płytką szamotową z większym otworem wlotowym .Oczywiście trzeba pamiętać że takie dokonywanie zmian wiąże się z utratą 5 klasy kotła i ja nie namawiam nikogo na takie przeróbki raczej autor tematu powinien iść w kierunku przywrócenia prawidłowego ciągu kominowego i doprowadzenia powietrza do kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.