Skocz do zawartości

Patrol

Stały forumowicz
  • Postów

    1 113
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    16

Ostatnia wygrana Patrol w dniu 12 Lipca 2024

Użytkownicy przyznają Patrol punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    221m2 po podłogach
  • Instalacja
    90% grzejniki, 10% OP
  • Kocioł
    Zubadan 8kW 3faz, bufor 3T (127L) + PV 9,12

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Poznania

Ostatnie wizyty

9 580 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Patrol

  1. Dziś 2x cwu była grzana:
  2. wygląda na to, ze przepływy masz wyrównane i podmieszanie nie jest problemem; przemyśl jeszcze czy warto przerabiać (inna kwestia czy samodzielnie czy zlecasz komuś - jak to drugie to koszt może być niewspółmierny do oczekiwań)
  3. Pompa zostaje. Z trójnika masz rozejście na bufor i na strefę grzewczą, czujnik temp. oczywiście za pompą. Na forum, czy ogólnie w necie, na pewno znajdziesz schematy 3T, bo temat wraca jak boomerang. Duże masz teraz różnice między hydroboxem, a wyjściem na strefę ?
  4. czujniki mam wykorzystane tak samo jakby był 4T tj na zasilaniu strefy i powrocie
  5. Jak na II bieg to przyzwoity przepływ masz. Mocowo przy delta 6 przenosisz jakieś 5,8kW, natomiast wiadomo, że minimalna częstotliwość pracy sprężarki jest uzależniona m.in. od temp. zewn., a tutaj widać, że bardzo wysoko się wkręca. tak z pamięci: w zakresie od 6C wzwyż minimum to 16Hz w zakresie 0C do 5C - możliwe minimum to 26Hz w zakresie -10C do -1C - możliwe minimum to 42Hz, a u Ciebie po defroście usilnie trzyma te prawie 100Hz... na wykresie widać, że od godz. ~17:30 temp. wewnętrzna jest sztywna do 2:00 - nie ma przegrzania pomieszczenia to sterownik nie "widzi" powodu, żeby schodzić niżej z częstotliwością lub nie może, bo regularne defrosty nie pomagają w stabilizacji. Zakładam, że gdyby nie defrost to po godzinie od poprzedniego odszraniana mogłaby częstotliwość spaść. Jeśli masz czas i chęci to jeszcze proponuję restart prądowy (kilka minut bez zasilania) i niech się przyucza na nowo / "zapomni" o obecnych nastawach.
  6. No ostrzej poszedłeś, bo delty nie wyregulujesz, a niższy przepływ to mniejsza moc. Ile l/min wyciągasz na II biegu? Z wnioskami po zmianach musisz też poczekać trochę. Nie pamiętam czy zmiana parametru serwisowego wpłynie na autoadaptację, ale to będziesz widział..
  7. jeśli chodzi o przepływy to już doświadczalnie musiałbyś porównać czy zmiana biegu głównej pompy z 4 na 3 coś da; a odnośnie raportu to wybierz kraj Polska i daj zakres temp. (-10 ; -6 ) i daj znać jak wówczas Twoje urządzenie wypada na tle innych
  8. w standardzie jest magnezowa, więc z podmianą nie powinno być większego problemu, ale możesz dopytać dostawcy/instalatora Tutaj faktycznie wysoko podchodzi z częstotliwością, no ale to też kwestia warunków pracy. Dla porównania u mnie jak przez ok 2godz. przycięło na zewnątrz do -15C to wówczas chodziła w zakresie 60-66Hz z jednym 15-minutowym pikiem na 86Hz, z czego pik to zawsze po defroście się pojawia, a tych masz u siebie więcej no i zawsze pod 100Hz. Przegląd półroczny na kiedy wypada? logiki defrostów niestety nie da się zmienić, ale parametry pracy/ilość czynnika to już instalator ogarnie
  9. Licznik musi spełniać wymagania podane na pierwszej stronie (i na powyższym filmiku też są). Polecać niczego nie mogę, bo mogły nastąpić zmiany - już kilka lat temu eastron odwalił taki numer, że w pasującym do mitsu modelu zmienił ilość impulsów/kWh no i zonk - nagle brak współpracy. Podpytaj u producenta/sprzedawcy to będziesz miał podkładkę do ewentualnego zwrotu.
  10. nie ma takiej możliwości aktualnie nie mam możliwości zrobienia fotki, ale przykładowy montaż masz pokazany tutaj:
  11. Czasami były takie odpały tj. dzień czy dwa bez odczytu, dlatego podpiąłem zewnętrzny licznik. Jeśli dłużej nie będzie danych to zrobiłbym restart prądowy. I na koniec jeszcze info dot. nowego adaptera - moze komuś się przyda: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=122135238716485837&id=61564575136330
  12. Z tego co piszesz wynika, że podłączenie bufora standardowo 4T, a termostat pokojowy oryginalny od mitsu? Daj jeszcze znać jakie masz nastawy hydroboxa, biegi pomp, jakie przepływy..
  13. Bufor to jak już w formie sprzęgła występuje. Jeśli jest jeden obieg i do tego podłogówka to faktycznie mógłby być zbędny.
  14. Interwału 30min nie widziałem jeszcze w Zubadanach (40-50min to tak). W ecodanach faktycznie gorzej z tym jest. Serwisu nie zastąpię, ale w razie problemów poza ilością czynnika warto sprawdzić czujniki, a do tego switch sw7-6 w jedn. zewn. PUD-SWM/SHWM - odpowiada on za ustawienie NORMAL vs "wysoka wilgotność". TH3 i TH7 (czujniki mają tą samą krzywą, przy czym dostęp od zewnątrz jest tylko do TH7) inicjują odszraniane po upływie limitu czasu i opóźnienia (tych wartości nie znam), może też być brana pod uwagę historia defrostów i tu w przypadku starszych modeli pomagał właśnie restart (na pewno SUZ-SWM40), w innych modelach też interwał się zwiększał po resecie, ale tego samego dnia już wracał w okolice 40-50min. Temperatura parownika TH3: kod 005 Temperatura zewnętrzna TH7: kod 009 Na marginesie: w przypadku modeli PUHZ-SHW istnieją trzy kryteria zakończenia odszraniania: TH3 osiąga 20°C w ciągu 2 minut lub 8°C po dwóch minutach lub odszranianie trwało 15 minut.
  15. zrób najpierw jeden manewr - na spokojnie, jak skończy defrost czy ładowanie cwu, to wyłącz pompę (nie musi być z hebla - wystarczy z poziomu sterownika), odczekaj 1-2min, załącz i wybadaj potem czy coś się zmieni w kwestii odstępów czasowych pomiędzy defrostami (oczywiście jak wystartuje to zacznie od ładowania cwu...) nie mam, ale instalator powinien Ci bez problemu potwierdzić kompatybilność
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.