Skocz do zawartości

Patrol

Stały forumowicz
  • Postów

    1 093
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    16

Ostatnia wygrana Patrol w dniu 12 Lipca 2024

Użytkownicy przyznają Patrol punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    221m2 po podłogach
  • Instalacja
    90% grzejniki, 10% OP
  • Kocioł
    Zubadan 8kW 3faz, bufor 3T (127L) + PV 9,12

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    okolice Poznania

Ostatnie wizyty

9 437 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Patrol

  1. Obserwuj ściany kotła, jak będą się zabielać to odciagniesz trochę powietrza, tak samo sprawdź czy nie wyrzuca niedopalonych resztek pelletu. Zmian nie dokonuj jednocześnie tzn. reguluj albo płomień albo czas podawania. Ja fuzzy logic omijałem.
  2. Na przykładzie zubadana 8kW (pud shwm80yaa) miałem odnotowany max: 3,9 / 4,2/ 4,1 A, a przy takich 'średnich' warunkach tj. w okolicy 0C na zewn., Twewn 23,5 / 38C na grzejniki, taktowanie 32Hz, amperomierz wskazywał 1,4/1,9/1,8 A, czyli ~1,14kW sumarycznie, z kolei podlicznik podawał 1,33kW. Model niżej tj. klasyfikowany jako 6kW jest już tylko w wersji 1faz. Zależy jakie masz możliwości instalacji i zapotrzebowanie na ciepło, ale przy pompach 1f, szczególnie mniejszej mocy, tragedii wielkiej nie ma z poborem. Można też porozkładać odpowiednio obciążenie innych odbiorów między fazami.
  3. Temat trzech faz to średnio co pół roku wraca. Chyba ze dwa razy juz ten link do filmu z Panasem wrzucałem https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/49951-panasonic-t-cap-12kw-gen-j-3-fazowa-podlaczenie-z-1-fazy/#findComment-689773
  4. Zależy co producent wykombinuje. Moze być płyta inv zasilana trójfazowo i do zespołu grzałek może być konieczne dedykowane/osobne zasilanie, np. trzy grzałki po 3kW każda i wtedy dla równomiernego obciążenia naturalnie rozkłada się na poszczególne fazy. Może być też jakiś twór nazwany trójfazowym tylko dlatego, ze potrzebuje jednej fazy na sprężarkę i drugiej na grzałkę, a z układem 3f nie ma tak naprawdę nic wspólnego.
  5. Jeśli grzałka padła to i tak czeka Cię wymiana (czy to serwis czy samodzielnie), więc nie ma co zwlekać z zamówieniem. A doraźnie to można by startową dawkę pelletu samemu rozpalać i przetrwać tak do czasu wymiany, ale powinien się tym zająć ktoś kto wie co robi. Parametry kotła też można tak dobrać, by wygaszeń było jak najmniej. Sprawdziłbym jeszcze czy to na pewno grzałka padła, a nie nadmuch.
  6. Mniejsze awarie czy prace planowe to statystycznie do kilku godzin bez prądu. Skutek jaki to przyniesie dla komfortu cieplnego takiego domu będzie żaden. Potrzebne będzie kilka dni bez prądu żeby spaść w okolice kilkunastu stC, a to już tematy stosunkowo rzadkie (zależy też od lokalizacji). Tak czy inaczej jak już wyżej pisałem, przy PC agregat, który ją zasili lub same grzałki (jak PC się wykrzaczy) wystarczy i to będzie najtańsza opcja (wówczas bez kominów). Jak komin powstanie to już decyzja inwestora czy pod kominek czy kociołek, a może to i to zechce. No i na koniec wariant 'skrajny' - jak ktoś ma fundusze i miejsce na aku to może zaszaleć z magazynem energii.
  7. Nie wiem z czego się dymu nawdychałeś. Ja tego problemu nie mam, malować też niczego nie muszę, więc tak - fajna sprawa jak się umie z niego korzystać.
  8. Popieram PC, a jak ktoś lubi to ewentualny kominek jako awaryjne źródło (i nie tylko, bo klimat też fajny daje) w zupełności wystarczy. Ja zawsze kominek chciałem, mam i korzysta z niego cała rodzina (kominek bez płaszcza, bez dgp) - jak ktoś chce mieć tylko dla ozdoby, to wtedy bez sensu koszt. Targanie i przechowywanie worków to jedno, a znalezienie pelletu o akceptowalnej jakości i cenie to drugie. Kocioł to też nie jest urządzenie bezawaryjne, a tym bardziej bezobsługowe, więc po co w popiół włazić. Jak ma być bez kominów to PC + grzałki + w pogotowiu agregat. To nowy domek 120m2 z rekuperacją, więc wiele mu nie trzeba.
  9. poprawiony link https://apps.apple.com/se/app/melcloud-home/id6450221505?platform=iphone
  10. Pojawiła się testowa stronka nowej aplikacji melcloud home: https://test-melcloudhome.com/ może być problem jeśli urządzenie jest już zarejesrtowane (pyta o to przy tworzeniu konta/integracji), więc bardziej w ramach ciekawostki wrzucam - nie łączyłem się jeszcze, więc nie wiem jakie są możliwości w sklepie google nowej apki nie widziałem, a na apple app store jest dostępna: https://apps.apple.com/se/app/melcloud-home/id6450221505...
  11. To jest rozdzielczość dla wskazań temp. w aplikacji - jak zmienisz na "0,5" to możesz zmieniać nastawę na ekranie głównym melcloud z krokiem co pół stopnia, jak dasz "1" to będą całkowite wartości i np, z nastawy 23,5C zrobi 24C. Auto to już pewnie "wg uznania" kontrolera ( u mnie Auto zmieniało na wartość całkowitą).
  12. Autor wątku ma mitsu, więc tam bieg pompy jest zadany na sztywno przez użytkownika, nie ma opcji regulacji delty. Jak ktoś robi schemat wklejony przez Sambora to raczej wie po co i przepływy ma ogarnięte. Ja mam 3T i taki układ też polecam. 4T to po prostu oklepany standard /nie wyciska max możliwości, ale jak już taki układ jest zrobiony to zlecanie jego przeróbki od strony finansowej raczej nie będzie miało sensu. Jak ktoś potrafi samemu to może sobie powalczyć o te dodatkowe %.
  13. Cześć. Masz osobno zadawane biegi pompki dla co i cwu, które ustawiane są lokalnie z poziomu sterownika i pozostają sztywne tzn. nic więcej na te wybrane prędkości pompki już potem nie wpływa. A sam przepływ to inna bajka -ten zależy już od instalacji. Co do Hz sprężarki to już pisaliśmy o wartościach granicznych uzależnionych od temp.zewn. Polecam lekturę całego wątku.
  14. Zobacz drugi post tego wątku. Jak jeszcze da radę zejść z temp. zasilania to będą większe oszczędności
  15. próbowałeś odkręcić wszystkie głowic na full i uzyskać przepływ zbliżony do tego na pompie w hydrobox ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.