Skocz do zawartości

9ą9

Forumowicz
  • Postów

    70
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia 9ą9

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Witam. Też jestem na etapie wybrania sposobu połączenia 2-ch buforów ciepła (równolegle czy szeregowo). W ogóle odnośnie łączenia buforów głównie od strony technicznej wykonania niewiele się mówi. Np. dlaczego się pisze: ''instalację rurową od spodów zbiorników należy zawsze prowadzić po podłodze''... Bufory muszą być blisko siebie i połączone ze sobą odpowiednią średnicą rur. Opory w obwodach muszą być takie same (istotna długość rur). Przy równoległym połączeniu oba zbiorniki musza być takie same (najlepiej identyczne)... itd... Stąd chyba pewniejsze byłoby połączenie szeregowe... Chętnie widziałbym opinie od osób, które praktycznie przeszły przez to...
  2. Witam. Chciałbym nawiązać kontakt z użytkownikami kotłów Ekoefekt lub Carborobot. Pozdrawiam.
  3. Witam. Upłynęło sporo czasu i wiele się zmieniło w temacie Karbopal. Aktualnie jest suszony Karbopal PLUS. Czy ktoś tym pali w kotle podajnikowym ? A może jest Ktoś ze Sztokerem 25KW i spala ten Karbopal PLUS ?
  4. Witam. Jak widać nikt tu nie zagląda, lub nie kwapi się z podaniem informacji. Tez byłbym zainteresowany. Pozdrawiam.
  5. Witam. Mam pytanie do Kol. "Vlad24". Widziałem w poprzednich postach, że masz podłączony ciepłomierz APATOR LQM-II-K 1,5 m3/h. Jaki jest orientacyjny przepływ wody w centralnym ogrzewaniu przy 1-rodzinnym budynku. Czy ten ciepłomierz daje mozliwość odczytania wielkości przepływu, czy tylko wskaże ilośc ciepła.. Jest możliwośc zerowania wskazań tego ciepłomierza ? Pozdrawiam.
  6. Witam. Jeżeli dobrze liczę, to Twoje wyliczenia są komopletnie błędne. Nieraz lubię na szybko w pamięci (zakładam nawet 50% błąd, ale eliminuję pomyłki) przeliczyć. Tak i tym razem. Średnica 160mm, przyjmuję przekrój kwadratowy i wyliczam w pamięci: 15x15=225 dodaje 2 zera mam 22500. Jak może być u Ciebie dla 160 minus 2x4mm pole=72 583 ? W/g ogólnodostępnych tablic, mamy: dla fi=66 mm, pole=3 421 mm2 dla fi=43 mm, pole=1 452 mm2 różnica = 1969 mm2 dla fi=160mm i odjąć 2x4=8 to nam daje fi=152 mm, pole=18 145 mm2 Proszę ustosunkuj sie do tego, bo może ja popełniam błąd, lub źle zrozumiałem co Ty obliczałeś. Pozdrawiam. PS > przy ilości płomienic szt.4 wyliczenia słuszne dla tych 66 i 43. Ale dla czopucha ? Dla podanej przez Ciebie 72 583 mm2 powierzchni prześwitu czopucha, średnica czopucha musiałaby być fi=304mm. No ale idąc moim tokiem obliczeń i zakładając 4 płomienice, to pole przekroju zmniejszyło się o 57 %, inaczej mówiąc, zamiast 100% jest 43%. Dobrze rozumuje ??? Napisałeś: "Reasumując, zakładając te turborurki zmniejszyłeś prześwit czopucha do 65,1%." a mnie wychodzi nie 65,1% a 43%. No chyba że miałeś w myśli napisać nie "do" ale "o". Wtedy by się z jako-takim przybliżeniem zgadzało matematycznie.
  7. Witam. Absolutnie się nie zgodzę, że kotły dolnego spalania wystartowały jakieś 15 lat temu. Na jakiej podstawie takie twierdzenie ??? W latach juz 70-tych ubiegłego wieku produkowane były w Polsce Wytrzymywały ponad 20 lat. Znam taką konstrukcję (produkcja Spółdzielni... ). Wielkośc pow. grzewczej 2m2. Konstrukcja skręcana z 2-ch członów. Typowo górnego spalania (bez żadnych klapek). Wymiennik typu "S" i do czopucha. Żadnych sznurów uszczelniających drzwiczki ( nie dymiło się ze szczelin). Ruszt wodny. No ale cóż, zmiany nastały. Pozdrawiam.
  8. 9ą9

    Zawór 4 Drogowy

    Witam. Ze zdjęcia instalacji widzę (nie wykluczam omyłki), że zawór 4-drogowy to 32. Obwód kotłowy (no trudno powiedzieć, czy nie udało by sie zmniejszyć ilośc kolanek) jest wykonany przekrojem 32, a dalej instalacja miedź 28mm. Bardzo dobrze. Tylko filtr obróciłbym o 90 stopni, do dołu. I teraz zależnie jaka to instalacja: starego typu z dużą ilością wody w zładzie - nie ma sensu stosować sterowania elektrycznego zaworem 4-drogowym. Wystarczy ustawić ręcznie i zapewniam, że to bardzo stabilnie pracuje. Ale gdy instalacja jest nowoczesna z mała ilościa wody w zładzie, można zastosować elektryczną regulację. Pozdrawiam.
  9. Znalazłem na stronie http://piece.bazarek.pl/opis/2280395/palnik-apps-r-na-mial-groszek-owies-pellet-zrebki-moc-max25kw.html gdzie jest i adres i cena palnika Ma ktoś taki palnik, proszę o opinie. pozdrawiam.
  10. Dla uzupełnienia załączam zdjęcie tego palnika, który znalazłem na stronie http://www.kotly-witkowski.pl/galeria#palnik-rynnowy
  11. Witam. "Pieklorz - Napisano 03 lipiec 2011 - 17:27" wspomniał o dostępnym palniku. Co sądzisz o nim i gdzie ten palnik można kupić ? Pozdrawiam. PS > ostatnio znalazłem na stronie http://www.kotly-witkowski.pl/palniki podobny palnik
  12. Witam. A co się dzieje z palnikiem (rynna)o którym pisał Kol. Pieklorz https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/9738-kociol-master-m/ Poza tym, że spalał węgiel brunatny, pellet, miał węglowy to miał doprowadzone powietrze wtórne u góry (przez takie zgrubienia po bokach) - wyglądał bardzo obiecująco. Znalazłem na stronie http://www.kotly-witkowski.pl/palniki podobny palnik rynnowy (nieco zmieniony, ale wygląda na masywny odlew żeliwny). Czy ktos może się wypowiedzieć w tym temacie / Pozdrawiam.
  13. Witam. Kotły niech nas grzeją, a nam wypada świętować. Wszystkim życzę miłego spotkania przy stole Wigilijnym, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Pomyślnego Nowego Roku, a przede wszystkim ZDROWIA. Mirek.
  14. Witam. Kotły niech grzeją, a nam wypada świętować. Wszystkim życzę miłego spotkania przy stole Wigilijnym, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, Pomyślnego Nowego Roku, a przede wszystkim zdrowia. Mirek.
  15. Witam. Mam zapytanie do "kaczy". Twój czas spalania załadunku w kotle niesamowicie długi. Może coś podpowiesz?... Ponadto piszesz o "huraganowym wiaterku"... Daje się zauważyć pewną tendencję do spokojnego spalania, do takiego ustabilizowania się procesu spalania, aby dmuchawa pracowała ciągle przy jakichś tam bardzo małych obrotach. Tylko nie mozna tego uogólnić na wszystkie kotły (przynajmniej tak nieraz myślałem...). No i widzę, że wpadłeś na ten pomysł z "huraganowym wiaterkiem". Czy ceranika jest przy tym nagrzewa się do wyższej temperatury? Myślę, że tutaj coś jest pozytywnego. Jak możesz napisz co nieco. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.