Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła Dolnego Spalania


Bobo68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Z racji tego ze jestem świeżym użytkownikiem forum proszę o wyrozumiałość. Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany mojego kociołka i stoję przed nie lada wyzwaniem.Po długim namyśle zdecydowałem że będzie to kocioł z dolnym spalaniem.Moje typy to;Hef 14kW Sokół sdg-11 14kW Seko EkoII 12Kw.Teraz troszke info na temat lokalu i paliwa.Paliwo to głównie węgiel kamienny.Lokal do ogrzania to mieszkanie około80m+klatka schodowa+cwu140l. Dom poniemiecki nieocieplony,ściany z cegły 3warstwy+przestrzeń powietrzna. Mieszkanie znajduje się na 1piętze kotłownia w piwnicy, komin około10m wymiary200x180 .Będe bardzo wdzięczny za porady .Pozdrawiam i zapraszam do podjęcia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Z racji tego ze jestem świeżym użytkownikiem forum proszę o wyrozumiałość. Wielkimi krokami zbliża się termin wymiany mojego kociołka i stoję przed nie lada wyzwaniem.Po długim namyśle zdecydowałem że będzie to kocioł z dolnym spalaniem.Moje typy to;Hef 14kW Sokół sdg-11 14kW Seko EkoII 12Kw.Teraz troszke info na temat lokalu i paliwa.Paliwo to głównie węgiel kamienny.Lokal do ogrzania to mieszkanie około80m+klatka schodowa+cwu140l. Dom poniemiecki nieocieplony,ściany z cegły 3warstwy+przestrzeń powietrzna. Mieszkanie znajduje się na 1piętze kotłownia w piwnicy, komin około10m wymiary200x180 .Będe bardzo wdzięczny za porady .Pozdrawiam i zapraszam do podjęcia tematu.

 

Witaj

 

 

Myśle że dobrze wybrałeś i moc i kolejność wyboru . Osobiście preferuje piece z pionowym wymiennikiem i dwa pierwsze spełniają ten wymóg , co do seko potrzebny wycior z giętką sztycą dostepny na wiadomym portalu . Komin w zupełności wystarczy .Pozostaje tylko kwestia miejsca w piwnicy , seko zajmie najmniej jak każdy piec z górnym wymiennikiem .

 

Pozdrawiam i życze ciepła

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Myśle że dobrze wybrałeś i moc i kolejność wyboru . Osobiście preferuje piece z pionowym wymiennikiem i dwa pierwsze spełniają ten wymóg , co do seko potrzebny wycior z giętką sztycą dostepny na wiadomym portalu . Komin w zupełności wystarczy .Pozostaje tylko kwestia miejsca w piwnicy , seko zajmie najmniej jak każdy piec z górnym wymiennikiem .

 

Pozdrawiam i życze ciepła

Do mac65!Serdeczne dzieki za sugestie myśle ze coraz bardziej sie skłaniam ku Hef . Miejsca w piwnicy full,kotłownia jak dobry pokój - 20m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin około10m wymiary200x180

 

Osobiście preferuje piece z pionowym wymiennikiem i dwa pierwsze spełniają ten wymóg

 

Jeżeli już piec z pionowym wymiennikiem to radziłbym wezwać kominiarza i sprawdzić ciąg kominowy . Taka konstrukcja pieca wymaga sporego ciągu kominowego i żeby później piec nie musiał pracować na krótkim obiegu bo będzie za słaby ciąg. Zaoszczędzi Ci to problemów w codziennej eksploatacji.

Edytowane przez wojmariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie.Wybór padl na hefa. Kominiarz na urlopie i nie mam jak sprawdzić ciągu ale z tego co pamiętam to jak kiedys były kaflaki w domu to je prawie wciągało do komina :D A poprzednia kotłownia była gdzie indziej i był mały przekruj komina dlatego tez zmieniam

Edytowane przez Bobo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie.Wybór padl na hefa. Kominiarz na urlopie i nie mam jak sprawdzić ciągu ale z tego co pamiętam to jak kiedys były kaflaki w domu to je prawie wciągało do komina :D A poprzednia kotłownia była gdzie indziej i był mały przekrój komina dlatego tez zmieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.