Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EKO-GROSZEK z Kazachstanu


tadekszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dzisiaj odnalazłem te forum .

 

Od 2 lat palę eko-groszkiem z KHW i jestem zadowolony ale w Suwałkach kosztuje od już 710 zł/t.

z Kopalni BOBEREK 780 zł/t.

Mam możliwość zakupu eko-groszku z Kazachstanu po 580zł/t. tylko nic o nim nie wiem

Może ktoś nim opalał ?

Ja mam piec z Pleszewa 19 KW opalam 120 m.kw. - przez rok -bo grzeję również wodę spalił mi 4 t.

 

Pozdrawiam. Tadeusz :lol: :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trącając o temat..... eko-groszek to frakcja węgla kamiennego.. nic poza tym.... Kiedyś kupiłem węgiel z Ukrainy i byłem bardzo zadowolony. Potrzebowała on zdecydowanie więcej powietrza do tego ( naszego) aby się dokładnie wypalić ale popiołek jak mąka i bardzo mało. Proponuje zakupić 500 kg na próbę w razie niepowodzenia mieszać z droższym i tyle. Węgiel to "minerał" z tej samej kopalni może się różnić diametralnie ( inny podkład). Takie doświadczenie da pogląd na sprawę..

 

Pozdrawiam

 

PS: Grunt to eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wczoraj kupiłem eko groszek z Kazachstanu. Wieczorem, gdy do retorty trafił ten właśnie opał kocioł zgasł, a w zasadzie przeszedł w tryb STOP. Zauważyłem, ponieważ w domu nieznacznie spadła temp. Wchodzę do kotłowni, a na kotle 33`C. Przez chwilę nie wiedziałem co się dzieje. Gdy otwarłem zasobnik i wsadziłem w eko groszek pogrzebacz paliwo zapadło się na kilka centymetrów i wszystko jasne. Co 4 godz. muszę schodzić do kotłowni i powtarzać manewr, aby kocioł nie stanął. Ten eko groszek wygląda jakby miał w sobie kauczuk. Czas przerwy w podawaniu musiałem skrócić o około 40% w stosunku do pieklorza i retopalu którymi wcześniej paliłem.

 

Moim zdaniem ekonomicznie to bez sensu (Kazachski 650PLN/t , Pieklorz i Retopal około 900PLN/t), a to zawieszanie się paliwa to tragedia. SZCZERZE NIE POLECAM! :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie kauczuk to smoła

połóż ten niby kauczuk w ciepłym miejscu to ci zastygnie w jeden dzień i skruszeje

u mnie to cholerstwo tez zapychało dziurę z podajnika na ślimak i 2 razy piec wygasł

 

mi tak po tygodniu zasmolił piec że 3 godziny skrobałem skorupę smoły ze ścian pieca

po wyjściu z kotłowni to wyglądałem jak górnik przodowy tylko oczy było mi widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dzisiaj odnalazłem te forum .

 

Od 2 lat palę eko-groszkiem z KHW i jestem zadowolony ale w Suwałkach kosztuje od już 710 zł/t.

z Kopalni BOBEREK 780 zł/t.

Mam możliwość zakupu eko-groszku z Kazachstanu po 580zł/t. tylko nic o nim nie wiem

Może ktoś nim opalał ?

Ja mam piec z Pleszewa 19 KW opalam 120 m.kw. - przez rok -bo grzeję również wodę spalił mi 4 t.

 

Pozdrawiam. Tadeusz :lol: :P :)

 

Sugeruje omijać węgiel z Kazachstanu. Często jest to tylko nazwanie węgla niewiadomego pochodzenia.

Może warto spróbować węgiel prod. Kuzbas (Rosja)

tyle, że przy zakupie warto poprosić o certyfikat w którym powinno być:

 

Wartość opałowa w stanie roboczym 24-25 kJ

Popiół 3-6 %

Siarka 0,2-0,7%

 

Nie daj się skusić na certyfikat w języku obcym.

Każdy importer bądź sprzedawca musi posiadać badania węgla przeprowadzone przez SGS !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trącając o temat..... eko-groszek to frakcja węgla kamiennego.. nic poza tym.... Kiedyś kupiłem węgiel z Ukrainy i byłem bardzo zadowolony. Potrzebowała on zdecydowanie więcej powietrza do tego ( naszego) aby się dokładnie wypalić ale popiołek jak mąka i bardzo mało. Proponuje zakupić 500 kg na próbę w razie niepowodzenia mieszać z droższym i tyle. Węgiel to "minerał" z tej samej kopalni może się różnić diametralnie ( inny podkład). Takie doświadczenie da pogląd na sprawę..

 

Pozdrawiam

 

PS: Grunt to eksperyment.

 

 

nie do końca masz rację.

 

Eko-groszek to specjalny produkt ekologiczny po obróbce.

Najlepszym dowodem na to jest wstrzymana przez KWK Chwałowice (jedna z nielicznych kopalń, która mogła produkować i sprzedawać eko-groszek) produkcja eko ze względu na fakt, ze nie spełnia kryteriów eko-groszku.

 

tak więc jest zasadnicza różnica. Nie mniej muszę przyznać rację, ze inne węgle np prod Kuzbas (Rosja) są dobrymi węglami godnymi polecenia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem eko groszek z Kazachstanu. Wieczorem, gdy do retorty trafił ten właśnie opał kocioł zgasł, a w zasadzie przeszedł w tryb STOP. Zauważyłem, ponieważ w domu nieznacznie spadła temp. Wchodzę do kotłowni, a na kotle 33`C. Przez chwilę nie wiedziałem co się dzieje. Gdy otwarłem zasobnik i wsadziłem w eko groszek pogrzebacz paliwo zapadło się na kilka centymetrów i wszystko jasne. Co 4 godz. muszę schodzić do kotłowni i powtarzać manewr, aby kocioł nie stanął. Ten eko groszek wygląda jakby miał w sobie kauczuk. Czas przerwy w podawaniu musiałem skrócić o około 40% w stosunku do pieklorza i retopalu którymi wcześniej paliłem.

 

Moim zdaniem ekonomicznie to bez sensu (Kazachski 650PLN/t , Pieklorz i Retopal około 900PLN/t), a to zawieszanie się paliwa to tragedia. SZCZERZE NIE POLECAM! :angry:

 

Ciekaw jestem skąd jesteś... szczerze to jestem pod wrażeniem cen które podałeś !!!

Na Śląsku eko w granicach 660-700 zł/t, w Mazowieckim ok 80 zł drożej, w Podlaskim prod Kuzbas tańszy od polskiego... taka sama sytuacja w Szczecinie i Gdańsku...

Dostarczam do różnych województw i szczerze powiedziawszy najdrożej wychodzi do lubuskiego i wielkopolskiego ale ceny nie mogą być aż tak wysokie.

 

Od maja 2011 r powinna ruszyć strona www. kup-wegiel . pl na której będzie można wyszukać wszystkie składy opałowe w promieniu 30 km bądź złożyć zapytanie tak by to składy przedstawiły nam ofertę. Taki mój innowacyjny pomysł.

 

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania pisz rafal @ sab-international . pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trącając o temat..... eko-groszek to frakcja węgla kamiennego.. nic poza tym.... Kiedyś kupiłem węgiel z Ukrainy i byłem bardzo zadowolony. Potrzebowała on zdecydowanie więcej powietrza do tego ( naszego) aby się dokładnie wypalić ale popiołek jak mąka i bardzo mało. Proponuje zakupić 500 kg na próbę w razie niepowodzenia mieszać z droższym i tyle. Węgiel to "minerał" z tej samej kopalni może się różnić diametralnie ( inny podkład). Takie doświadczenie da pogląd na sprawę..

 

Pozdrawiam

 

PS: Grunt to eksperyment.

 

Jak widze ten Ukraiński tez zalezy z jakiej kopalni bo ja mialem ostatnio tone ukrainskiego i palil sie fatalnie, popiolu 5 razy wiecej niz z najgorszego wegla z Polskiej kopalni jaki kiedkolwiek palilem i zuzycie dramatyczne. Nie wiem, albo to jest kwestia dostosowania ustawien sterownika do takiego paliwa albo bylo naprawde kiepskiej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.