Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Zasobnikiem - Który Lepszy?


ibiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

zdaję sobie sprawę że podobnych postów są setki, ale może ktoś podrzuci parę cennych opinii.

 

Do ogrzania dom 150m2 ( połowa bliźniaka ), na dole podłogówka, na górze grzejniki ( z wyjątkiem łazienki ). W domu 3 osoby, może się powiększy do 4 za jakiś czas. Jestem zdecydowany na gaz. Dom jest w miarę przyzwoicie ocieplony ( porotherm24+12 cm styro, poddasze wełna 18+5 )

 

Wstępnie wybrałem:

 

De Dietrich MCR/II 24 BS 100 - (Pakiet) kocioł + zasobnik

 

Immergas VICTRIX 24 kW ECO PLUS 100 - tez pakiet

 

Zastanawiam się tez nad Termetem - model Winsor, ewentualnie następca. Tutaj trzeba by zasobnik dokupić ale cena wychodzi na podobnym pułapie.

 

Jest jeszcze kwestia osprzętu i automatyki. Nie wiem co trzeba dokupić a co dają w zestawie, czy obydwa piece będą w przyszłości dobrze współpracować np z zestawem solarnym, czy obydwa będą współpracować z pogodówką, itd...

 

Obydwie łazienki przylegają do kotłowni, duża jest nad kotłownią a mała przez ścianę obok, najdalej będzie do zlewu w kuchni, jakieś 5-6 m ale tam można poczekać tą chwilkę na ciepłą wodę - to nie prysznic.

 

A może są jakieś inne modele które będą lepszym wyborem, zaznaczam tylko że kotły za 7-8 tys nie wchodzą w grę - nie zmieszczę się w budżecie. Proszę o kilka komentarzy znawców tematu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ibiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ogrzewanie mieszane grzejniki z podłogówką, ale nic nie piszesz jak układ miałby być sterowany. Powinno się zastosować dwa obiegi grzewcze sterowane pogodowo. MCR-II który wymieniłeś jest dedykowany do jednego obiegu grzewczego sterowanego z termostatem pomieszczenia ( można wykonać przy takim zestawie podlogówkę ale ze sterowaniem stałotemperaturowym ( układ z zaworem termostatycznym z kapilarą, w handlu są takie zestawy skrzynka + rozdzielacze + zawór mieszajacy + zawór termostatyczny). Jak układ ma być sterowany pogodowo trzeba dokupić sterownik pogodowy na dwa obiegi. Podobna sytuacja jest z Immergas-em .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretne informacje - właśnie o to mi chodziło. Nie jestem obeznany w temacie na tyle żeby ocenić możliwości osprzętu tych kotłów, w skrócie chodzi mi o to że mogę zapłacić za kocioł z zasobnikiem np 5 tys pln ale potem będę musiał dokupić kolejne układy np za 800 czy 1000 pln, a może być tak, że inny kocioł będzie miał potrzebne rozwiązania wbudowane fabrycznie, i jeżeli będzie kosztował ok 6 -6,5 tys z zasobnikiem to dalej będzie to sensowna dla mnie oferta.

Stąd kolejne pytanie - czy są na rynku kotły, które są dedykowane do wspomnianego rozwiązania ( podłogówka+ grzejniki - czyli dwóch obiegów grzewczych ) w cenie do 6,5 tys pln ( już z zasobnikiem )?

 

Zresztą w ogóle waham się czy na górze robić grzejniki czy też podłogówkę? Jeżeli do drugiego układu z grzejnikami trzeba dokupić sporo sprzętu, nie wiem czy podłogówka na całości po prostu nie wyjdzie taniej? Praktycznie wystarczyło by dorzucić 3 sekcje i po temacie.

 

Tak przy okazji chciałbym zapytać czy ktoś z fachowców podjąłby się profesjonalnego zaprojektowania takiego układu do mojego domu z orientacyjnymi informacjami cenowymi osprzętu? Czytałem już opinie że podłógówkę trzeba dobrze zrobić ale tez odpowiednio zaprojektować. Oczywiście nie bezpłatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.