Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skropliny Z Kozy


basman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tu nowy więc nie bijcie (przynajmniej od razu).

 

Pokrótce opiszę mój problem.

Posiadam piecyk wolnostojący czyli krótko mówiąc kozę. Podłączona jest ona do Schiedla, długość czopucha pewnie gdzieś około 1,5 - 1,6m (2 załamania 90o). Układ z dymem, tz. kielichami w dół.

Pewnego słonecznego dnia (a raczej nocy) popłynęły sobie skropliny i to w znacznych ilościach praktycznie na każdym łączeniu.

Poradzono mi zaizolowanie tychże łączeń silikonem specjalnym (taki do 1200oC) i pomogło to na jakiś czas, ale nie na długo.

Skropliny ponownie się wydostają, spod izolacji a nawet z otworu od wajhy szybra,

 

Teraz moje pytanie, co mogę zrobić z tym fanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz palic suchym drewnem, a jak nie masz suchego (sezonowanego 2 lata minimum), to pal weglem brunatnym (brykietem, kostkami).

 

Wazne jest, abys Palił, a nie kisił.

 

Jak za goraco, to ładuj malo drewna i pal na maksa, aby spaliny byly gorące.

Raz jeszcze, drewno nalezy spalac gwałtownie z duza iloscia powietrza. - Kiedys mi tak doradzono i przez rok dochodzilem do tego efektu jaki mam teraz. Czy to kocioł, czy koza, zasada taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na rok-dwa by trzeba wyjechać do ciepłych krajów :) - otóż mamy takie problemy, gdy sąsiedzi wyciają cisy, tuje i inne iglakopodobne, a ja jestem okoliczny ekspert od palenia :D także mokrego, i to dzięki kilku forumowym Kolegom! Kiedyś pisałem pracę MBA z ekonomii zasilania trocinami własnymi suszarni przytartacznych (dawno to było)...

Po prostu mozesz SUSZYĆ drewno na półkach PONAD kozą, wokół rury czopuchowej. Ważne, aby zabezpieczyć je przed dotknięciem do części nagrzanych (śmierdzi, a i pożar być może). Rozwiązałem to zakładając siatkowe półki w obudowie ponad kominkiem, a nad nimi jest wyciąg do instalacji DGP - po 2-3dniach palenia nawet z przerwami jak teraz, masz drewienko - zapałkę. Pali się prawie bezpośrednio od zapałki - wystarczy odłupać parę szczapek tasakiem.

Ale swoją drogą, to ten komin systemowy dziwnie zbudowany, bo ew.skropliny powinny zbierać się na dnie wyczystki, są nawet sys.denka z drenem na zewnątrz...No i zimny musi być ten komin; może go ocieplić wełną min? Teraz własnie dobry czas, bo nie trzeba w kółko palić, ale i upały nie grożąB) !

Napisz o wynikach dochodzenia i remediach zaimplementowanych (oj-cuś zarażam się 'trudnymi słowami') :rolleyes:aktualnie...

PozdrA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.