Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U24 Kontra Kostrzewa Warnet Sds Ceramik


agnes7391

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni pochłaniam tematy na tym forum dotyczące piecy CO. Stoję przed wyborem pieca do nowo wybudowanego jeszcze nie ocieplonego domu parterowego z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 130m, bojler na ciepłą wodę ok 200l. Zastanawiam się poważnie nad wyborem Klimosza Viadrus U24 16kw, Kostrzewa Warnet SDS Ceramik 14kw a także Cichewicz Ultima S FB20 :-)) Co wybrać?????Przyjmę każdą poradę z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów. Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A czym chcesz palić w tych kotłach i ile masz na to czasu?

Kostrzewa i klimosz zostały tu dośc dokładnie opisane co do ultimy to górniak i pali się w nim troche inaczej ale tez mozna spalac ekonomicznie Kotły żeliwne które wymieniłaś zajmą mniej miejsca w kotłowni i powinny byc trwalsze od stalowego kostrzewy no chyba że się trafi na jakiś bubel ale one są rozbieralne więc w razie czego można wymienić uszkodzony segment a nawet rozbudować piec bez jego wymiany gdyby kiedyś zaszła taka potrzeba .Zorientuj się też jaki opał jest dostępny w okolicy bo to jest też istotne przy doborze pieca .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do rodzaju opału to na moim terenie dostępny jest węgiel pod każdą postacią kamienny, brykiet w zasięgu ręki kopalnia węgla brunatnego TURÓW, problem może być z eko groszkiem z tego co się orientuję to ludzie jeżdżą za dobrym gatunkiem w poszukiwaniu nawet po kilkadziesiąt kilometrów:-(( co nie gwarantuje że coś się dobrego trafi i w jakiej cenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden z pieców które wymieniłaś nie wymaga eko groszku oczywiście można nim palić w tych piecach tylko poco raz że droższy a dojdzie jeszcze transport.

w dolniakach{wiadrus u24i warmet } można palić non stop jak się wypali wystarczy dosypać na pozostający żar nową porcję opału a jeśli chodzi o ultime najlepiej zasypac puste palenisko od nowa rozpalić od góry i tez spokuj na kilka godzin tylko że trzeba rozpalac za kazdym razem za to piec i komin czyściutkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.