Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Romcio

Odpowietrzanie Grzejnika Stalowego Panelowego

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem posiadaczem dosyć starej instalacji, która była w moim domu od razu ja go kupiłem, nie narzekałem na nią do czasu, grzejnik w jednym z pokoi nie grzeje w całości, a w miejscach w których grzeje, to ewidentnie słabiej niż pozostałem.

szukałem w internecie zdjęć takiego grzejnika, ale cieżko było, znalazłem dosyć podobny.

87_81_878174_1_644x461.jpg?revision=3

Jest pewnie dosyć stary, nie ma odpowietrznika, po prostu nie wiem jak się zabrać za odpowietrzanie, szukam już bardzo długo rozwiązania.

Może ktoś mnie oświeci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

popróbuj przez śrubunek zasilania. Delikatnie go odkręć i wypuszczaj powietrze, tylko miske podstaw, bo będzie kapać.

Edytowane przez reaper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna dokupić odpowietrznik ręczny (na śrubokręt) wkręca się go zamiast górnego korka w grzejniku naprzeciw zaworu zna zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakim sklepie mogę takie coś kupić i w jakiej to jest cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W hurtowni z grzejnikami należy zapytać o zestaw montażowy do grzejników lub sam odpowietrznik do grzejnika (zamiast korka) koszt - kilka złotych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

To jest grzejnik "Silesia" nie ma raczej korka ,ma tylko dwa wloty zasilanie i powrót .Trójnikami łączy się w zestawy dwupłytowe . Skąd pomysł o zapowietrzeniu ,a może uległ zamuleniu i słabszy przepływ .Przy zapowietrzeniu góra nie grzeje ,masz tak? Sprawdź i napisz w którym miejscu słabiej grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli góra grzeje równomiernie a różnica w temp jest w pionie grzejnika to nie zapowietrzenie. Zasyfił się, może zawór zaszedł syfem... Spuść trochę wody z instalacji i zobacz jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi