Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grubość Blachy


grzechu1000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy można by było zrobić piec z blachy 4 mm pod podajnik ? no i ile by to wytrzymało, czy ktoś próbował ???Mam zamiar zrobić nowy piec no i podobno im cieńsza blach tym lepsza wydajność , a jeśli nie to jaka blach była by najlepsza . :)

Witam

Cały kocioł może byc z 4 mm ale płaszcz narazony na bezpośredni ogień powinien być odpowiedni grubszy.I tak jeżeli nie ma deflektora to gorna półka powinna być z 8 mm a reszta z 6 mm.

Oczywiście sama komora bezpośrednia z ogniem. Taki piec wytrzyma długo jeżeli też nie będziemy w nim wymieniac wody ponieważ jak odkłada się kamien z wody to te miejsca zazwyczaj lubi korozja.Ale najlepiej zrobić środek z 6 a zewnętrzny z 4 i tak będzie też dobrze.A z tą wydajnościa to sprawa dyskusyjna bo na to ma nie tylko wpływ piec ale wiele innych czynników.

PozdrA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można by było zrobić piec z blachy 4 mm pod podajnik ? no i ile by to wytrzymało, czy ktoś próbował ??? :rolleyes:

 

sa pyproki co z takiej blachy robią seryjne firmy nie podam a marka znana ...

taki kocioł jak bedzie w układzie otwartym , temperatura nie bedzie mniejsza na nim od 55st to spokojnie z 10 latek poleci

alw wystrczy że bedzie mokry opał i bedzie kicha nawet po 3 latach

a tak na marginesie to zal te 200zl wiecej weydac na 6mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można by było zrobić piec z blachy 4 mm pod podajnik ? no i ile by to wytrzymało, czy ktoś próbował ??? :rolleyes:

 

Witam. Moim zdaniem im grubsza blacha tym lepiej. Po co robić coś np. na 2 lata jeżeli można dołożyć kilka złotych i zrobić na dłużej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz grubości blachy ważny jest jej gatunek i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i zgadzam się z kolegami aby całosc zrobić z grubszych blach najmniej z 6 mm

To jest taka typowa grubośc przyjęta na kotły no i oczywiscie jakość blachy jak pisze EMUS.

Teraz jest w czym wybierać nie tak jak dawniej.Ja kiedys robiłem kociołek ze zwykłych blach kupionych na złomie i nikt nie wiedział jakie gatunki i piec palił palił i nic się nie działo ale na piecu było zawsze min.70-75*C

Jak będziesz miał cały czas suchy opał to będzie ok. ale w to nie wierze bo niech ci braknie w styczniu i pozamiatane.Nie kupisz nawet w markecie suchego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kotła nie robiłem - ale zrobiliśmy dodatkowe ogniwo grzewcze do kotła aby odzyskać jeszcze ciepło i wykorzystać do tego celu temperaturę spalin.

 

Część spalinowa wymiennika tego ogniwa wykonana została właśnie z blachy 6 mm a część wodna z blachy 4 mm.

Ogniwo pracuje bez przerwy już drugi rok i jest ok ( No jak na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.