Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Posiadam od nastu lat kocioł produkcji warsztatowej regionalnego producenta o dziwnej budowie ( załącznik).

Planując zakup nowego kotła przeglądam konstrukcję różnych producentów i porównując budowę z kotłem jaki posiadam odkryłem ,że jest to jakaś dziwna Hybryda dolnego i górnego spalania jednocześnie.

Paliłem nim bez problemu wszystkim (drewno, węgiel ,koks ,trociny), zastanawiam się tylko czy ta konstrukcja ma sens? Kocił ten jest nadal produkowany i jestem z niego ogólnie zadowolony, tylko czy spalany w nim opał nie jest ze względu na jego budowę częściowo niewykorzystany . Proszę o podpowiedzi.Dziękuję

post-8421-0-76866500-1296899242_thumb.jpg

Opublikowano

Jeśli otwór, który oznaczyłeś na rysunku jako szczelina jest (lub był) przewidziany do zatkania po rozpaleniu, ma szczelne drzwiczki górne i pobiera powietrze od dołu, to jest to kocioł dolnego spalania.

 

Przy otwartej szczelinie łatwiej rozpalić w piecu. Potem po jej zasłonięciu można wsypać do pełna, wybierać popiół, dosypywać węgla i cieszyć się nawet przez kilka dni z ciepła..., aż do wygaszenia pieca.

Opublikowano

Problem z tą szczelina jest taki ( ma ok.25mm wysokości ), że nie przewidziano możliwości jej zamknięcia tak jak klapy krótkiego obiegu przy piecu spalania dolnego.Zastanawia mnie to czy ma ona jakiś negatywny wpływ na spalanie i wydajność procesu spalania.Dziękuję

Opublikowano

Z powodu tej szczeliny część spalin wyjdzie właśnie przez nią. Więc zachodzi proces spalania od dołu ku górze. chyba znacznie wolniej by się paliło, gdybyś palił od góry (ale wtedy prawie by nie przechodziły spaliny tym kanałem pionowym z lewej strony. To byłby proces typowy dla górnego spalania.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.