Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik Łazienkowy / Zasilanie I Powrot Od Dolu


spiewak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam następujący problem . Planuję remont mieszkania - blok, wielka płyta, ostatnie piętro w bloku 3 piętrowym. Blok z roku 1981, instalacja na rurach stalowych.

Obecnie rury do grzejnika w łazience idą bardzo nieestetycznie na wierzchu przez całą ubikację. Korzystając z okazji chciałbym zrobić porządek z instalacją nie tracąc na funkcjonalności.

W moim przypadku najbardziej odpowiedni byłby grzejnik przedstawiony na załączonym obrazku. Będzie miał on ok 50-60 cm wysokości.

Obecny grzejnik w łazience nie działa, a w pomieszczeniu jest ciepło, więc nowy grzejnik będzie mały (będzie służył głównie do suszenia ręczników, nie zależy mi na dużej wydajności ).

Chciałbym aby rury zasilania i powrotu wchodziły od dołu grzejnika. (jak na obrazku instalacja.jpg) Jest to jedyne rozwiązanie w którym będę mógł estetycznie ukryć rury.

 

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1. czy taka instalacja ma szansę działać?

2. jakie FI rurek zastosować (to będzie plastik) ?

3. jak wysoko należy podnieść koniec pionu od górnej krawędzi grzejnika?

 

 

Proszę o radę, gdyż spotkałem się już z dwoma fachowcami i jeden mówił, że się da, a drugi że się nie da (twierdził że wejście musi być od góry grzejnika a wyjście u dołu)

 

Pozdrawiam

post-25121-0-89778800-1296341488_thumb.jpg

post-25121-0-73044800-1296341533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Taka instalacja będzie działać.

2. Plastik? W bloku - przemyśl to jeszcze raz. Proponuję jeśli pex to 16 - 20 mm, jeśli PP to stabi 20 mm.

3. Sam grzejnik może być końcówką pionu pod warunkiem zachowania odpowiedniego wznosu rur - zmontuj dobry odpowietrznik Afriso i po sprawie.

 

Jeśli administracja bloku zgodzi się na przeróbkę to pędź do osoby, która zatwierdza takie pomysły z dobrą flaszką i nie oszczędzaj na jej pojemności.

 

1 fachowiec - dobry fachowiec, podejście techniczne, w porządku.

2 fachowiec - ostrożny fachowiec, podejście fizyczne ( boję się! ), na wszelki wypadek nie podejmuje się.

 

Bierz pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.