Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektroazwór Inaczej


abaco

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad wpięciem w instalację co elektrozaworu który odcinał by kocioł węglowy i część instalacji od kotła gazowego i innej części instalacji, mam kilka pytań;

1)potrzebuję żeby się zamykał w momencie podania napięcia

2) po co jest tam 6 przewodów

3)czy pobiera on prąd cały czas, czy tylko zamykając lub otwierając się

4)czy w pozycji otwarcie daje jakieś opory (ten który oglądałem gumowa kula delikatnie się odsuwała ok kilka, kilkanaście milimetrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad wpięciem w instalację co elektrozaworu który odcinał by kocioł węglowy i część instalacji od kotła gazowego i innej części instalacji, mam kilka pytań;

1)potrzebuję żeby się zamykał w momencie podania napięcia

2) po co jest tam 6 przewodów

3)czy pobiera on prąd cały czas, czy tylko zamykając lub otwierając się

4)czy w pozycji otwarcie daje jakieś opory (ten który oglądałem gumowa kula delikatnie się odsuwała ok kilka, kilkanaście milimetrów

Witam,

 

Do tego celu najlepiej zastosować normalny zawór kulowy z siłownikiem (działa jak taki zawór do c.o. z rączką, który możesz obejrzeć dokładnie w każdym sklepie hydraulicznym; zamiast rączki ma siłownik).

Prąd pobiera tylko w czasie zamykania lub otwierania.

Działa na 230V.

Sterować nim trzeba tak, że podajesz napięcie na nóżke zamykania lub otwierania (zazwyczaj za pomocą przekaźnika).

W pozycji otwartej nie stawia żadnych oporów.

Przewodów może mieć więcej niż 3 opisane powyżej, gdyż może dodatkowo służyć do sterowania - dodatkowe przewody podają sygnał (napięciowy) gdy zawór jest całkowicie zamknięty lub otwarty.

 

Nie jest to elektrozawór lecz zawór kulowy z siłownikiem.

Może byc 2 drogowy lub więcej drogowy.

Jego ceny są z tego co widzę mniejsze niż elektrozaworów.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam można zastosować zawór http://products.ecc.emea.honeywell.com/pol...a/pg_vcpol.html

wtedy podajesz napięcie do zamknięcia i otwarcia coś podobnego zastosowałem u siebie w domu reguluje mi temperaturę w pomieszczeniu sterowanie za pomocą regulatora pokojowego otwiera i zamyka względem zadanej temp .Zastosowałem go za pompa CO w kierunku obiegu .Pompa zasila zasobnik lub układ ogrzewania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do tego celu najlepiej zastosować normalny zawór kulowy z siłownikiem (działa jak taki zawór do c.o. z rączką, który możesz obejrzeć dokładnie w każdym sklepie hydraulicznym; zamiast rączki ma siłownik).

Prąd pobiera tylko w czasie zamykania lub otwierania.

Działa na 230V.

Sterować nim trzeba tak, że podajesz napięcie na nóżke zamykania lub otwierania (zazwyczaj za pomocą przekaźnika).

W pozycji otwartej nie stawia żadnych oporów.

Przewodów może mieć więcej niż 3 opisane powyżej, gdyż może dodatkowo służyć do sterowania - dodatkowe przewody podają sygnał (napięciowy) gdy zawór jest całkowicie zamknięty lub otwarty.

 

Nie jest to elektrozawór lecz zawór kulowy z siłownikiem.

Może byc 2 drogowy lub więcej drogowy.

Jego ceny są z tego co widzę mniejsze niż elektrozaworów.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

podoba mi się to ale mam pytanie : sam termostat nie będzie go zamykał i otwierał musi być jeszcze to soś co podaje napięcie na styk zamknięcia lub otwarcia jak się to dokładnie nazywa i ile to kosztuje bo sam zawór ok 300 -350 zł

Rozumiem że elektrozawór otwarty robi jakieś opory , kulowy nie z racji swojej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się to ale mam pytanie : sam termostat nie będzie go zamykał i otwierał musi być jeszcze to soś co podaje napięcie na styk zamknięcia lub otwarcia jak się to dokładnie nazywa i ile to kosztuje

Tu nie ma żadnej różnicy w porównaniu np. z elektrozaworem.

Według własnej inwencji.

Najczęściej robi to sterownik.

Czasem wystarczy termostat.

A może być nawet para kabli włożona do gniazdka i też otworzy/zamknie.

 

Jak nie wiesz jak zrobić to sterowanie, to proponuje poczytać na forum lub na internecie o pomysłach i realizacjach Twojego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwić to może zwyczajny przekaźnik na 230V, który przekazuje fazę raz na jedną nóżke (gdy ma sygnał od sterownika lub czegokolwiek) apotem na drugą nóżkę (gdy sygnału nie ma).

Te 2 nóżki wyjściowe łączysz odpowiednio z opisanymi wcześniej przewodami sterującymi siłownikiem.

Do kupienia w sklepie elektronicznym za ok. 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.