Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozgrzaniem kotla


xman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem związany z :

Gdy rozpalam w kotle (jest to kocioł 24 godzinny KWM-S 19Kw) do 30 stopni bardzo powoli mi się rozgrzewa, gdy minie tą temperaturę (30 stopni) załącza się pompka obiegowa to temperatura nagle wzrasta, a po czasie spada poniżej 30 stopni i znowu długo się nagrzewa. Jest to trzeci piec i na każdym pojawiał się taki problem. Chciałbym dowiedzieć się czego jest to przyczyna ? bardzo proszę o opinie w tej sprawie. mogę udzielić wszelkich informacji w tej sprawie. z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy macie racje że jest ok! ponieważ zdarzyło mi się że gdy sprawdzałem inne piece u znajomych to po wrzuceniu kilku drewien temperatura szybko wzrastała nawet bez pracy pompki. mam jeszcze pytanie czy może być to wina instalacji, podłączenia pieca do niej itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to po wrzuceniu kilku drewien temperatura szybko wzrastała nawet bez pracy pompki...

Załączenie pompki właśnie powoduje zwolnienie tempa nagrzewania się pieca. Tak więc fakt, że pompka nie pracuje powoduje szybkie nagrzewanie pieca.

 

Sposób nagrzewania wody, który opisałeś w pierwszym poście jest typowy i dla mojej instalacji (pompka załącza się przy 40 st.). Woda szybko nagrzewa się do 40 st. (co jest oczywiste, gdyż generalnie stoi ona w piecu) - po czym włącza się pompka i "słupek" termometru w najlepszym wypadku bardzo zwalnia o ile nie spada o kilka stopni. Woda w tym czasie przetacza się przez instalację do momentu, gdy do pieca będzie wracać już woda wcześniej nagrzana.

 

Dziwne jest jedynie to, że jak napisałeś po włączeniu się pompki temperatura nagle wzrasta. Może pompka pompuje w odwrotną stronę? Inaczej na chłopski rozum tego faktu sobie wytłumaczyć nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zamieszczam link do mojego pieca:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=384319798

 

Tak wygląda mój piecyk! i podłączenie pompki do niego! Rury wychodzące to 5/4 cala poziomy i piony są w takim samym rozmiarze, nie wiem czy tak może być? Czy nie musi być zastosowane stopniowanie rozmiarów. U znajomych widziałem że rury wychodzące od pieca są trochę grubsze od poziomów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz go sprzedać to skąd te pytania?? A może więc problemem jest, że piec masz za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączenie pompki właśnie powoduje zwolnienie tempa nagrzewania się pieca. Tak więc fakt, że pompka nie pracuje powoduje szybkie nagrzewanie pieca.

 

Sposób nagrzewania wody, który opisałeś w pierwszym poście jest typowy i dla mojej instalacji (pompka załącza się przy 40 st.). Woda szybko nagrzewa się do 40 st. (co jest oczywiste, gdyż generalnie stoi ona w piecu) - po czym włącza się pompka i "słupek" termometru w najlepszym wypadku bardzo zwalnia o ile nie spada o kilka stopni. Woda w tym czasie przetacza się przez instalację do momentu, gdy do pieca będzie wracać już woda wcześniej nagrzana.

 

Dziwne jest jedynie to, że jak napisałeś po włączeniu się pompki temperatura nagle wzrasta. Może pompka pompuje w odwrotną stronę? Inaczej na chłopski rozum tego faktu sobie wytłumaczyć nie umiem.

 

 

Niech pan przeczyta pierwszy post gdzie pisze że do czasu kiedy pompka nie jest uruchomiona to nagrzewa sie bardzo wolno!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zastanów się co z Twoją instalacją - najlepiej wspólnie z porządnym instalatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.