Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

napisz coś więcej o swojej instalacji, czy masz zawór 3d lub 4d, jakie grzejniki, czy są zawory termostatyczne, czy masz sterowniek pokojowy, czy budynek ocieplony, jeżeli tak to w jaki sposób. Wtedy będzie się można więcej wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście jaki węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

 

Czytam i czytam i kombinuje u siebie i lipa

 

Posaiadam DEFRO AKM UNI 22kW

 

Dom ok. 140 m (piwnica, parter piętro) instalacja miedź

 

czas podawania 15

 

przerwa podawania  60

 

nadmuch 30%

 

robią się potrworne spieki spalanie zasobnik ok. 1,5 dnia być może dlatego że dom jest niedogrzany jeszcze nie mieszkam ale planuje sprowadzić się w przyszłym tygodniu i potrzebuje mieć już stabilną temperature

 

w domu mam ok 15 stopni...

 

jakieś pomysły

 

 

 

 

instalacje mam raczej prostą tzn. bez zaworu 3d 4d etc. grzjniki phurmo wymienione w zeszłym roku oczywiście z zaworami termostatycznymi budynek nie jest ocieplony z lat 70' okna wymienione drzwi wejściowe również straty ciepła staram ograniczać do minimum tzn. mury

 

Palę eko groszkiem który kupuje od teścia także jest czysty, suchy (od maja w garażu składowany w workach) sprzedaż tego groszku idzie teściowi bardzo dobrze ma stałych klientów którzy biorą tylko u niego i chwalą sobie jego jakość.

 

może napiszę na czym by mi zależało.

 

Chodzi mi o to aby teraz przez kilka dni grzać na poziomie 23-25 stopni tak aby ''nagrzać'' mury'' bo do tej pory trwały prace i nie było potrrzeby grzania natomiast później moja oczekiwana temperaturo to 21-23 stopnie

 

 

po woczorajszym zasypie na full ok. 120kg dziś ok. 10 rano było w zasobniku ok 25kg (zdaje sobie sprawę że teraz jest zimny dom i to spalanie może być większe) zmieniłem ustawienia na piecu tak aby uzyskać wyższą temperature  i tak

 

temp. zadana 60

czas podawania 11 sek

przerwa podawani 55 sek

jednak piec nie osiągnał zadanej temperatury.

 

Wcześniej miałem ustawienia

 

temp. zadana 50

czas podawani 20

przerwa podawania 60

siła nadmuchu 30%

praca podtrz 25 sek.

przerwa podtrzym 30 min

 

wentylatora

czas pracy 20 sek

czas przerwy 15 min

 

na tych ustawieniach temperatura w domu doszła ledow do ok. 13 stopni i koniec a na dodatek są straszne spieki do tego stopnia że wypchnięty spiek jest tak sztywny że dochodzi do samych drzwiczek i w pewnym momencie boje się że zablokuje podajnik i będzie lipa jak ręcznie to rozbijam to jest dość twarda bryła...

 

wyczytałem na forum że jeśli zwiększam temp. zadaną to jednocześnie zmieniam ustawienia czasu pracy i przerwy podaswania na takiej zasadzie że jak jedno zwiększam to drugie też...

 

Póki co rezultaty mam mizerne a żona lubi ciepełko w domu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALEK

No sam regulator pokojowy nie wystarcza. a nawet nie ma z tym nic wspolnego Musi byc napewno sterownik techa do zaworu 4dr.Z niego wychodza czujniki monitrorujace temp zalilania i powrotu.Ale najlepiej chyba kupic komplet z silownkiem i wtedy bedziesz ladnie wszystko widzial.

 

CHRABASZCZ

No to jak przy takich ustaiwniech ci piec nie osiagnal temp zadanej to chyba nie obejdzie sie bez zaworu 4 dr.Teraz cala ciepla woda idzie na instalacje a do pieca wraca zimna mocno go wychladzajac.Pewnie dlateo piec nie moze nabic temp Jest jeszcze cos takiego jak alarm temperatury.Jka piec nie osiagnie zadanej przez okreslony czas to sie wylaczy.Ustaw alarm temp na np na 4 godz i zobaczysz czy wkoncu dobije..Bo ustawienia masz i tak bogate.Ja ma 6 s podawanie i przerwa 45 i jest ok.A jesli tak mocno ci spieka to chyba wegiel niezaciekawy.Kupilem raz na lokalnym skladzie na probe worek.Sprzedawca zapewnial z esuper sie pali bo szefowa go uzywa i sobie by jakiegos badziewia nie wziela.A okazalo sie ze nie szlo nim palic .Robila sie na rynnie taka wielka sklejona skorupa i nic sie nie dalo  z tym zrobic.Sprobuj  innego wegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach i temperaturze zadanej 45 lub 50 piec w miare szybko osiąga ją  jednak grzejniki w domu są ciepłe i w takim stanie ogrzanie domu w ziemie i wygrzanie przed zamieszkaniem zajmie mi z pół roku a jak jeszcze pojawią się mrozy to wtedy zacznie się walka o utrzymanie temeperatury która jest obecnie czyli 13 st. w domu

 

temp. zadana 50

czas podawani 20

przerwa podawania 60

siła nadmuchu 30%

praca podtrz 25 sek.

przerwa podtrzym 30 min

 

wentylatora

czas pracy 20 sek

czas przerwy 15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś ze nie posiadasz zaworu 3~~4D czyli temperatura na grzejnikach powinna być  nie wiele niższa od tej co masz na piecu

gdzieś Ci to ciepełko się podziewa

zdejmij na próbę jedna głowice termostatyczna i sprawdź czy grzejnik robi się ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjęcia instalacji

 

wczoraj ok. 18 wrzuciłem 2 worki i dziś znowu dorzuciłem także spalanie jest na poziomie 2 worków na dobę temperatura w domu 16,5 st. od 13 nie zmieniła sie i podejrzewam że ciężko  będzie żeby się zmieniła bo łapie mróz.

post-54787-0-23913100-1386005378_thumb.jpg

post-54787-0-32138900-1386005455_thumb.jpg

post-54787-0-19564100-1386005534_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek masz wyczyszczony???Może spróbuj włączyć CWU. jakoś strasznie masz nakręcone w tej kotłowni, a te czarne to jakiś wymiennik co to jest?? 

 

ps. Chłopaki czyścicie swoje palniki od dołu?? u mnie pod spodem palnika jest taka śrubka na klucz 17, ją sie odkręca i zdejmuję sie dno palnika i zawsze tam wypada sporo syfu??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek masz wyczyszczony???Może spróbuj włączyć CWU. jakoś strasznie masz nakręcone w tej kotłowni, a te czarne to jakiś wymiennik co to jest?? 

 

ps. Chłopaki czyścicie swoje palniki od dołu?? u mnie pod spodem palnika jest taka śrubka na klucz 17, ją sie odkręca i zdejmuję sie dno palnika i zawsze tam wypada sporo syfu??  

no wlasnie co to za srubka? tego jeszcze nie probowalem. Apropo mojego pieklorza tak jak mowiliscie jest troche spiekajacy no i albo jest go malo na rynience albo spada niedopalony do kuwety, dodam ze mam wiater ustawiony na 20%, tutaj im nizej wiater ustawiony tym piec dluzej dochodzi ale jest mniej spiekow i tutaj sytuacja wyglada niezle, natomiast jak podniose na 25 wiater to robia sie spieki , piec szybciej dochodzi ( mniej pradu pochlania piec) CZASAMI NIEDOPALONY WPADA DO KUWETY,  hmmmm jak to ustawic?

 

temp zad 65 st

podawanie 8 sek

przerwa 41 sek

wiater 20%

 

podtrzymanie przerwa 30 min

praca podtrzym 19 sek

 

hist kotla 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy "rogi" wewnątrz kotła mają jakiś wpływ na osiąganie temperatury na kotle ????

 

jak powinny być ustawione/ułozone?????

 

sąsiad ma defro duo

podawanie 10

przerwa 40

wentylator 100

 

 

ustawiłem tak i nie wiem czy to jest normalne ale zadaną mam 50 gdy spadnie do 48 zaczyna pracować ale dobicie do 50 zajmuje ok. 8 minut potem nie pracuje chwile i znowu.... normalne

 

czy wyczyszczoby chyba tak

 

usunąłem wszystko co spadło z gónej klapy też )jak prawidowo powinno si czyścić piec???

 

cos czuje że skończy się wizyta serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps. Chłopaki czyścicie swoje palniki od dołu?? u mnie pod spodem palnika jest taka śrubka na klucz 17, ją sie odkręca i zdejmuję sie dno palnika i zawsze tam wypada sporo syfu??  

ja akurat mam model palnika który nie ma tej wyczystki  od dołu na śruby, ja z boku pieca pod podajnikiem znajduje się kanał z zamontowanym wentylatorem,odkręcam 4 śruby imbus ,demontuje ten kanał wkładam łopatkę która jest w zestawie z kotłem i tylko tam pasuje i czyszczę.

w sumie dobry to patent mają na to trwa to góra 5min,nie trzeba pieca wychładzać i bawić się w uszczelnianie i robię to raz na 1mc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrabaszcz

ty cos musisz miec nie tak  z instalacja.Piec ci ladnie dobija do temp zadanej.Dziwne ze masz w domu zimno. Wizyta hydraulika bedzie chyba nieunikniona.A te rogi to raczej wiekszego wplywu na temp nie maja.Bardziej na ksztalt plomienia.Ja mam je rozchylone na boki palnika

A srubki nie mam czyszce palnik ta dluga szufelka od strony wentylatora.Ale robilem to raz jak do tej pory i zawiele tego tam nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie mi podać jakieś ustawienia tj

 

na temp. zadaną 50 i na temp. zadaną 60-65 (na większe mrozy)

 

w jaki sposób mam je modyfikować pod swój piec (co zwiększać  a co zmniejszać jaka jest w ogóle zasada nastawiania...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam model palnika który nie ma tej wyczystki  od dołu na śruby, ja z boku pieca pod podajnikiem znajduje się kanał z zamontowanym wentylatorem,odkręcam 4 śruby imbus ,demontuje ten kanał wkładam łopatkę która jest w zestawie z kotłem i tylko tam pasuje i czyszczę.

w sumie dobry to patent mają na to trwa to góra 5min,nie trzeba pieca wychładzać i bawić się w uszczelnianie i robię to raz na 1mc,

 

Dziś odręcałem od dołu srubkę i wyczyściłem palnik, i nie trzeba wygaszać kotła, rekawiczki i spokojnie odreca sie srubkę, natomiast co do uszczelniania tego dekla to nic tam sie nie robi, nawet w instrukcji nic nie pisze. 

 

 

A teraz inna bajką tak patrzyłem dziś na płomień i na to jak on zachowuje sie i jak omiata deflektor przyszedł mi pewien pomysł, jak znajdę przekrój palnika to narysuje co mi do głowy przyszło. Naprowadził mnie trop szufelki o której duduś pisał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cegiełka szamotowa wisi nad rogami w moim DDU 25 kW .

 

Piecyk tak pracuje od 4 dni .

 

Odrazu czyściej powyżej rusztów wodnych , tylko pył na ściankach zwłaszcza od strony palnika gdzie było pełno szklistej smoły .

 

Teraz syfi się smołą właśnie ta cegła ale to na krótko bo podczas pracy płomień z palnika wypala ją .

 

I w końcu jest prześwit między ostatnią rurą rusztu wodnego a ścianką kotła . Wcześniej mega sadza i smoła którą trza było mocno drapać łopatką.

 

Cegiełkę znalazłem u siebie w gratach po starym piecu kaflowym.

 

Jest ona w miarę cienka bo ma zaledwie 2 cm .

 

Gumówką z tarczą do cięcia betonu wyciąłem pod wymiar aby takim półksiężycem dopasować do wiszącego deflektora .

 

Wywierciłem otwór po środku gotowej cegły i wprowadziłem hak który kupiłem castodramacie (służący do wieszania żylandora w podwieszanych regipsowych sufitach).

 

Dwie śrubki z podkładkami z każdej strony i skręciłem do kupy.

 

A wisi to wszystko na łańcuszku ( też  do kupienia w markecie na metry ) który zawiesiłem na ostatniej rurze rusztu wodnego.

 

Płomień teraz ładnie rozciąga się na całej szerokości miedzy palnikiem a przeciwległą ścianką .

 

Koledzy do dzieła bo warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przyglądam się już temu tematowi jakiś czas i bardzo zaciekawił mnie pomysł Dudusia. Mam prośbę, Duduś jakbyś znalazł chwilę wrzuć jakieś zdjęcia Twojego patentu. Będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudus też czekam na zdjątka twojego patentu, a jeszcze fajnie jak byś jakś film zakręcił jak płomień sie zachowuje

 

 

Dla odmiany kupiłem dziś troche peletu w fajnej cenie może za jakieś 2 dni go zasypie, jak by w miare to wychodziło ze spalaniem to kupiłbym z tone troche od tego syfu bym odpoczął :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.