Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

A od kiedy retopal jest z Juliusza??? Coś pokręciłeś chyba :) Gdzie kupowałeś wesołą? i jak ona spala sie w twoim kociołku. 

 

 

Wróbel poradziłeś sobie z tą temp. podajnika czy dalej masz problem?? Ty pewnie w swoim palniku masz juz te krótkie "rogi" nie tak zakręcone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się pomyliło, w takim razie to bedzie ekoret z Juliusza:)

Wesoła kupilem na składzie który znalazlem na stronie khw, tam maja swoich sprzedawców.

Powiem szczerze, ze wydaje mi sie ze nawet lepiej od tego juliusza spalanie tej wesołej.

Z ta temperatura to juz sam nie wiem ostatnio wchodze do kotłowni i widze ze jest 60 st:/

Na drugi dzien jest 50, juz nie wiem co prawda troche zwiekszylem przesłone na wen i zmniejszylem nawiew do 15 chyba.

A jesli chodzi o rogi to mam juz te krótkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrobel 51

 A sprawdz przeslonke na wentylatorze ,Tam sa takie dwie nakretki na srubie .Moze ci nie domyka klapki wentylatora i przez to zaciaga powietrze i wtedy bedzie sie tlilo podnoszac temp rury.

 

WALEK

NO wszystko z piecykiem ok.Powiem szczerze ze wyleczylem sie skutecznie  z czeskiego wegla .Teraz palac normalnym kamiennym piec wyglada duzo lepiej Powoli wysychaja te pozostalosci po czeskim i wymiennik zaczyna po ludzku wygladac.A do tego ,sadzy 3 razy mniej,popiolu mniej zuzycie mniejsze wiec skwierdzilem ze to sie nie oplaca.

I nareszcie poradzilem sobie z dobrym sterowaniem pomiedzy podlogowka na parterze a grzejnikami na pietrze.Parter rozlacza regulator pokojowy a na pietro pompka chodzi caly czas a temp reguluje  sobie termostatami Komfort duzo leprzy. Pogrzebalem  w sterowniku i jest opcja wlaczenia pompy podlogowej przepielem kostki przy piecu i teraz smiga jak talala

 

WALDI76

Palilem jednoczesnie drewnem na ruszcie awaryjnym .I powiem ci gdybym mial dostep do drewna pewnie robil bym to dalej.Normalnie kladlem kawalki  na ruszt i spokojnie sie spalaly.Tylko niema co przesadzac z iloscia bo zagrzejesz kociol. Kilka kawalkow i bedzie ok.Tylko piec wtedy bedzie ci duzo przeciagal temp zadana wiec musialbys ja troche obnizyc.Dodatkowo takie przy takim paleniu nie masz w piecu sadzy Wszystko  sie ladnie wypali wiec nawet od czasu do czasu dobrze jest porzadnie na ruszcie sobie przepali

 

A jesli chodzi zo wypowiedzi ze w starych piecach nie bylo sadzy.Owszem ale gdzie w nich byla ekonomia a o wygodzie nie wspomne.Trzeba isc do przodu Jak bysmy mieli tak podchodzic to dalej koniami bysmy jezdzili.Nowe piece calkiem inny proces spalania.Opal i cieplo wykorzystane maksymalnie z malego palnika.W starym az sie kotlowalo od plomieni wiec jak sadza czy cokolwiek innego moglo przetrwac.

 

A powiedzcie mi jak tam spalanie wychodzi teraz??U mnie cos kolo 11 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj stary dom ok. 200 m2 . Parter nieocieplony , pietro ocieplone styropianem, pod dachem welna 15 cm i to samo w stropie i podlodze miedzy parterem i pietrem. Okna nowe plastiki .Grzejniki na pietrze nowe panelowe z termostatami. Na dole wiekszosc to stare zeberkowe zeliniaki i dwa nowe aluminiowe z nadmuchem do przodu.

Kociolek DDU 25kW z zaworem 4 drogowym , silownikiem do tego sterownik , czujnik pogodowy i regulator pokojowy.

 

Na takie dni jak teraz spalanie utrzymuje sie ponizej 20 kg / dobe ok. 17-18 kg.

Jak ostatnio byly rano przymrozki i w ciagu dnia ok. 4 stopni. to juz wciagal pod jeden worek 25 kg. grochu.

 

Z obserwcji wykresow na platformie esterownik wynika ze ludzie ktorzy maja podobne metrarze domow tylko jedni nowe a drudzy stare i lekko ocieplone to roznica w spalaniu jest ok. polowe mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wykresach nie zobaczysz czy ktoś nie dogrzewa domku kominkiem na drewno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190m2 po podłodze + 30m2 garaż, oraz ogrzewany w największe mrozy ściany. 20 pustak, 7 szczelina, 12 cegła + 8 styropian. Płyta 8 kratówka, 10 płyta, 5 styropian, 5 wylewka, po remoncie dachu 8 styropian, siatka, klej. Okna plastikowe, wszystkie grzejniki żeliwne, mam nadzieję że 20 kW Defro Eko Komfort wystarczy na mrozy. Pierwszy rok użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balzak i yogi440 jakie macie temp zadane ?? skoro takie ilosci eko palicie?

 

mnie troche meczy ze nie mam sterownika pokojowego jeszcze i te pompki CO i podlogowa smighaja non stop . W chalupie jest cieplo .A co do pieca to ja mam ustawiony na 65 st , trzyma okolo 44min i dochodzi w 8-9 min przy wiatrze 15%. Zawor 4D przykrecilem na 40%.

 

A takie pytanie z innej beczki. Co sie stanie z pompa CO jezeli wszystkie grzejniki pozakrecam glowicami termostatycznymi powiedzmy na 2  w skali od  * 1 2 3 4 5? Czy bedzie powrot?

Czy bedzie mieszala ta pompka wode miedzy kotlem poprzez zawor 4D?  Skoro powrotu nie ma bo obiegu w grzejnikach nie ma bo jest cieplo wiec jak??

Czy pompka od CO sie nie zajedzie czasami?

 

Dodam ze obieg podlogowki to osobna pompka.

 

wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi,

Ta przesłone miałem otwarta ok 2 cm,

teraz powiekrzylem na ok 3.

Ale powiem szczerze, ze nie bardzo wiem jak on dziala, czy wiecej otworze to wiecej powietrza swiezego zassa do pieca?

Słuchajcie, od kiedy pale staram sie zmniejszyc temperature w domu bo jeszcze nie mieszkamy a bywało po 28 st.

Teraz jak wszystko na minimum to temp jest 22 st, nie wiem czy to jest dobre i zdrowe dla pieca ale do zadanej 50 st z 48 dobija w 6 min i w podtrzymaniu trzyma dzis zmierzyłem 79 min!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma  zawsze zadaną 55 nawet zimą nie zmieniam tego. No chyba ze -30 bedzie na 60 podniose, miałem kiedyś 65 ale sporo grochu szło, i zmniejszyłem. 

 

Co do twojego pytania o pompkę to lepiej jak jest jakiś przepływ zachowany, bo tak to może sie tworzyć jakieś podciśnienie i pompka ma cieżko, u mnie np.drabinki łazienkowe są na full otwarte, a mam też grzejniki które mam w tej chwili całkowicie zakręcone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi,

Ta przesłone miałem otwarta ok 2 cm,

teraz powiekrzylem na ok 3.

Ale powiem szczerze, ze nie bardzo wiem jak on dziala, czy wiecej otworze to wiecej powietrza swiezego zassa do pieca?

Słuchajcie, od kiedy pale staram sie zmniejszyc temperature w domu bo jeszcze nie mieszkamy a bywało po 28 st.

Teraz jak wszystko na minimum to temp jest 22 st, nie wiem czy to jest dobre i zdrowe dla pieca ale do zadanej 50 st z 48 dobija w 6 min i w podtrzymaniu trzyma dzis zmierzyłem 79 min!

Zwróć uwagę na zachowanie palnika jak  przesłonę zamykasz i otwierasz. Wtedy zobaczysz co i jak. 

 

79 min to strasznie długo, wyobrażam sobie jak twój kociół w środku wygląda, 

 

Pamiętajcie im dłuższe podtrzymanie tym większy syf. i więcej zmarnowanego opału. 

 

 

Ja przed sezonem dołożyłem sobie krótki obieg kotłowy z pompą kotłową. Jeszcze tylko musze termostat do tego dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrobel ale tu nie chodzi o przeslone.Z drugiej strony wentylatora jest takie jakby wahadelko .Jak sie wlacza dmuchawa bedziesz widzial ze sie otworzy.Sprawdz czy jak dmuchawa sprzestaje dmuchac sie dobrze domyka.Ja ma u siebie dwie nakretki i nimi moge regulowac domkniecie tej klapki.

A temp zadana mam  ustawione na 65 st.Producent wymaga minimum 60 a najlepiej 65bo jak jest mniej kociol rdzewieje.Ile w tym prawdy nie wiem ale wole  nie ryzykowac Glowice nieraz zakrecam jak chce zeby szybciej salon sie dogrzal i nic sie nie dzieje obieg jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na zachowanie palnika jak  przesłonę zamykasz i otwierasz. Wtedy zobaczysz co i jak. 

 

79 min to strasznie długo, wyobrażam sobie jak twój kociół w środku wygląda, 

 

Pamiętajcie im dłuższe podtrzymanie tym większy syf. i więcej zmarnowanego opału. 

 

 

Ja przed sezonem dołożyłem sobie krótki obieg kotłowy z pompą kotłową. Jeszcze tylko musze termostat do tego dokupić

to ze w podtzrymaniu tyle stoi to chyba dobrze, mnikej opalu pojdzie , tylko prace w podtrzymaniu trzeba sprecyzowac i nadmuch takze. Balzak ja mam 65 st zadana to juz wiem ze wiecej grochu idzie ale to lepiej dla pieca a w podtrzymaniu stoi 43 min, histereza 3 st palac retopalem. Za niedlugo wsypie pieklorza z bobrka i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrobel ale tu nie chodzi o przeslone.Z drugiej strony wentylatora jest takie jakby wahadelko .Jak sie wlacza dmuchawa bedziesz widzial ze sie otworzy.Sprawdz czy jak dmuchawa sprzestaje dmuchac sie dobrze domyka.Ja ma u siebie dwie nakretki i nimi moge regulowac domkniecie tej klapki.

A temp zadana mam  ustawione na 65 st.Producent wymaga minimum 60 a najlepiej 65bo jak jest mniej kociol rdzewieje.Ile w tym prawdy nie wiem ale wole  nie ryzykowac Glowice nieraz zakrecam jak chce zeby szybciej salon sie dogrzal i nic sie nie dzieje obieg jest normalnie.

ale obieg jest a gdyby wszystkie grzejniki pozamykac bo tak wlasnie chce bo za cieplo w domu to co? mam piec wylaczyc ?:) skoro obiegu nie ma, zostaje tylko ten na zaworze 4D, czyli z kotla do kotla :) a podlogowka to co innego i inna pompka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno mi do głowy przyszło. A może ma ten czyjnik walnięty sprawdz go w ciepłej wodzie wraz z termometrem rtęciowym., porównaj wskazania

a moze uszczelka nie ta jesli chodzi o polaczenie kanalu nawiewu z kotlem, moze instalatorzy ja poprostu zniszczyli przez mnieuwage lub jej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca zgodzę sie ze mniej opału idzie sprawdzałem to i różnica nie jest duża.teraz pytanie do ilu spada temp. po przejściu w stan pracy?? 

ja u siebie sprawdzalem i spada 3 st ponizej zadanej tak jak mam ustawiona histerez kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walek

obieg bedzie bo powrot od podlogowki i tak napewno wraca ci przez zawor 4 drogowy.Przynajmniej u mnie tak jest .Ale nie musisz zakrecac calkowicie grzejnikow.Wystarczy ze przekrecisz zawor 4 dr tak zeby wiecej cieplej wody do pieca wracalo i po problemie. Z kotla do kotla bedzie jak calkowicie zakrecisz zawor 4 dr.On po to jest zeby sobie temp na dom regulowac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 62 st idzie na 65 i pozniej podskoczy na 68

 

yogi440

 

masz racje powrot z podlogowki jest polaczony u mnie z powrotem z CO ( grzejniki) ale co z pompa CO? Pompa CO nagrzewa tez drabinki grzejnikowe ktore jak zamkne to obiegu nie bedzie i pompa sie zajedzie od CO. Podlogowka pracuje na innej pompie.

 

Czy regulator pokojowy rozwiaze sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czyli wszystko idzie i tak prze zawor 4 dr.Nim sobie wyreguluj temp idaca na dom i bedzie ok .Pompy beda bezpieczne.A regulator pokojowy fajna sprawa.Rozlaczy ci pompy jak domek sie nagrzeje Ja go mam i jestem zadowolony.Jesli ustawie  na  nim temp21 st dobije do 21.4 i pompy ida spac.Parter nagrzeje sie jeszcze  do 22 st  i tak mi odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator to jakis taki zwykly mam firmy SALUS,A cykl pompy co narazie mam wylaczony ale jak sie zrobi zimniej napewno go wlacze.Dzisiaj pokojowka rozlaczyla pompe o 10 rano i do tej pory jest 21.4st wiec narazie cyklu nie wlaczam. Rok temu go uzywalem fajnie sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.