Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja C.o I Cwu


mironw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kumpel się buduje projekt :C.O na gaz, rurki PEX - poraszka na RACHUNKU ,projektant narysował piec ,zbiornik wyrównawczy i adnotacja instalacja do zaadoptowania i kasa popłyneła

A on sobie wymyślił piec na wszystko , prawdopodobnie SAS ECO

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-ec...iwoci-kota.html

I wymyśliłem taką instalacje jak na rysunku tylko mam problem gdzie włącyć podłogówke z kuchni i łazienek

czy 1 z A , 2 z A1 albo

1 z B ,2 z B1 czy

1 z B , 2 z C

 

PROSZĘ O JAKIEŚ ROZWIĄZANIE LUB PODPOWIEDŻ CO JESZCZE POPRAWIĆ

post-16946-1293201498_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po pierwsze sas eco nie jest na wszystko tylko jest to piec na eko groszek a w opcji ma spalanie miału (retorta obrottowa) i możliwość założenia dodatkowego rusztu. Jednak nie licz że ten dodatkowy ruszt to jakieś cudo i będziesz w nim palił tradycyjnie.

 

Co do podłogówki to po pierwsze nie napisałeś jak chcesz ją sterować.

Ułatwię ci, jeżeli zaworami zabezpieczającymi na powrocie to poprostu włącz podłogówkę na rozdzielaczu.

Jeżeli układ mieszający to będziemy dalej pisać.

Ps obróć obrazek przed wysłaniem, mnie się nie chciało patrzeć ani obracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

 

Zestaw z Kana podepnij zasilanie do A a powrót np do a1 i będzie dobrze.

Jest szansa że grzejniki pójdą grawitacyjnie, czy ten zawór tak sam wskoczył?

Jeżeli jest szansa na grawitacje a chcesz palić latem w na bojler to zrezygnuj z zaworu różnicowego i daj kulowy zwykły. w przeciwnym wypadku będzie ci ciepło szło na dom.

Dlaczego pompa na grzejniki montowana na powrocie?

Nie jestem tego pewien jak zareaguje zawór 4D. Może ktoś jeszcze napisze co się dzieje podczas pracy 4D gdy pompa jest tam gdzie jest. Ja osobiście montuje pompę na zasilaniu i za zaworem. Wtedy działa jak należy.

 

Na koniec małe przemyślenie - na 2 podłogówki nie szkoda ci kasy na KAN.

pomyśl czy nie taniej i lepiej zwykłymi zaworami RTL albo poszukaj na necie są takie małe układy mieszające do montowania na 2 - 3 obiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioxxx999'

czy ten zawór tak sam wskoczył?

Dlaczego pompa na grzejniki montowana na powrocie?

Na koniec małe przemyślenie - na 2 podłogówki nie szkoda ci kasy na KAN.

pomyśl czy nie taniej i lepiej zwykłymi zaworami RTL

 

darioxxx999' O którym zaworze mówisz ? Myślałem nad RTL-em , ale podłogówka na rozdzielaczy była by niezależna z własną pompą i mogłą by działać wiosną i jesienią gdy tylko było by chłodno a chodził by bojler C.W.U sterowanie 4d ze sterownika pieca , piec jak pisze producent :http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco/opis-waciwoci-kota.html

 

"Kocioł SAS ECO jest urządzeniem nowoczesnym, wielodobowym, w pełni automatycznym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum. Jest on niskotemperaturowym, kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu miał (klasy 25/9) o wilgotności max. do 20% lub wegla kamiennego sortymentu groszek (nazwa handlowa eko-groszek)" dystrybutora mam na miejscu ale dzięki a rozdzielacz http://www.kan.com.pl/pdfy/nowosci/rozdzielacz77a.pdf

post-16946-1293375736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darioxxx999' O którym zaworze mówisz ? Myślałem nad RTL-em , ale podłogówka na rozdzielaczy była by niezależna z własną pompą i mogłą by działać wiosną i jesienią gdy tylko było by chłodno a chodził by bojler C.W.U sterowanie 4d ze sterownika pieca , piec jak pisze producent :http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco/opis-waciwoci-kota.html

 

"Kocioł SAS ECO jest urządzeniem nowoczesnym, wielodobowym, w pełni automatycznym, w którym obsługa sprowadzona jest do minimum. Jest on niskotemperaturowym, kotłem c.o. przystosowanym do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu miał (klasy 25/9) o wilgotności max. do 20% lub wegla kamiennego sortymentu groszek (nazwa handlowa eko-groszek)" dystrybutora mam na miejscu ale dzięki a rozdzielacz http://www.kan.com.pl/pdfy/nowosci/rozdzielacz77a.pdf

 

Witam pytałem się o zawór różnicowy który montujesz równolegle przy pompie zamontowanej na powrocie do pieca.

Sas eco w tej chwili idzie z dwoma typami sterowników jeden to z firmy tech i tam nie masz możliwości sterowania zaworem 4d tylko pompą (zawór 4 d może być sterowany przez dodatowy modół który trzeba dokupić) a drugi z firmy plum gdzie możesz wpinać zawory 4d i będą sterowane automatycznie.

 

Możesz też na rozdzielaczu dać zawory 0,5 calowe i poprostu zamknąć je na lato i zostawić tylko podłogówkę. lub zamnąć zaworami na grzejnikach. możliwości jest bardzo dużo. Ale oczywiście wybór podłogóki z pompą to dobre rozwiązanie i równiejsza praca.

 

 

Pochwal się jaka jest cena tego pieca u was w okolicy. Ciekawy jestem tak dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.