Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Atmosem- Pliss....


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam takiego kotła więc na 100% nie mogę Ci tego powiedzieć. Proponuję ,żebyś obejrzał filmy Atmosa (jest ich cztery w serii)

,na jednym z nich jest pokazana taka regulacja i parę innych ciekawych spraw. Tak czy siak musisz to sprawdzić metodą prób i błędów. Ustawienie które dobre będzie u kogoś nie musi sprawdzić sie u Ciebie (np. inny komin, rodzaj i wilgotność drewna itp.) Generalnie "pręt" ten służy do ustawienia stosunku ilości powietrza wtórnego do powietrza pierwotnego i będzie miał duży wpływ na jakość i ekonomię spalania. Nic chyba nie pisałeś o tym jaki masz kolor dymu lub ewentualnie jego brak w czasie palenia. To może być dla Ciebie dobrą wsakazówką czy ustawienie pręta jest właściwe czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj śrubkę i dopchnij pręt do końca, zaznacz na pręcie punkt 0 (dopchnięty pręt) i wyciągnij pręt o tyle ile podaje instrukcja dla kotła 70KW optymalne 10mm, maksymalne 20mm. Na pręcie chyba fabrycznie powinien być zaznaczony "punkt zero", przynajmniej tak wyglądało na filmie. Najpierw jednak zmierz ile obecnie masz wysunięty. Ja tak to zrozumiałem ale to Twoja zabawka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego za pomoc w ogarnięciu tematu:))

 

Koleżanka przetłumaczyła też co nieco, może ktoś mieć ten sam problem wiec poniżej to co przetłumaczyła(przeklejam oryginał) :

 

 

,, ... Atmos kociol zostal zaopatrzony w regulacje kompresowego oraz wtornego powietrza.

 

Optymalne ustawienia zostaly przeprowadzone bezposrednio w zakladzie produkcyjnym.

 

Poprzez wyciagniecie ciegla podnosi sie ilosc powietrza kompresowego a rownoczesnie zostaje zredukowana ilosc powietrza wtornego, ktore wplywa do kotla.

 

W taki sposob mozemy zwiekszyc wzdajnosc kotla ale rownoczesniej takze zmienic jakosc spalania.

 

Z tago powodu dokonujmy wszelkich zmian bardzo ostroznie...."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Kolego magic koniecznie narysuj schemat instalacji prawdopodobnie zadne nastawy nie pomogą zle wykonana instalacji u mnie byl serwisant z atmosa i stwierdził ze wszystko jest do dupy!!!

Nie dasz rady upalić jak cos bedzie zle sprubuj narysowac koledzy sie wypowiedzą ja narysuję swoją porażke jeszcze napisze nazwisko tego kto to zrobił! Jestem po 2 przeróbce i kocioł dalej nie grzeje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam układ mojej instalacji uważam to za szczyt głupoty!

 

1.Moje sposttrzezenia wszystkie 3 pompy muszą isc zeby grzała podłoga dodatkowo trzeba zamknać zawor na grzejniki

2.jezeli wyłączy sie pompa 1 pompa z grzejnikow tłoczy zimna wode do pieca (tak ma byc?)

3.wogole to jak wszystko jest wlaczone to nie grzeje jak sie nalezy

4. wydaje mi sie ze zamiast tej rury mieszającej podłoge powinna byc rura z zaworem zeby podmieszac wode ile sie chce zeby podloga nie byla gorąca

5.Wydaje mi sie ze pompe z grzejników należy podpiac na zasilanie grawitacyjne

6.Jest to nowa instalacja i boli mnie ze tak zle wykonana

Proszeo porade

 

INSTALACJA MOJA NIBY POD ATMOSA

Edytowane przez danik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1.Na stronie Atmosa są schematy połączeń kotła,

2.Moim zdaniem ta instalacja jest do kotła na węgiel itp.paliwo

3.Zgazowanie w kotle ma sens przy temp. powrotu min. 60oC, niemieckie źródła zalecają 65-70oC, można to zrealizować LADOMATTEM lub pompą obiegu kotłowego z zaworem 3-drogowym na min 60oC.

4.Powyższe rozw. z LADOMATTEM jest wymagane w karcie gwarancyjnej.

5.Czy zawór przed "rurą mieszającą" jest prawidłowo założony? A tak w ogóle to tam powinien być zawór 4 drogowy lub 3 drogowy mieszający na daną temp.

Ja zrobiłbym to tak jak prop. w pkt.3 i 5 oraz dodatkowo zawór 3 drog na wyjściu obw. grzejników, niezależnie od tego bufor podłączany równolegle do kotła. Zamieszczam przykładowy schemat podłączenia kotła, automatykę można zastąpić zaworam 3-drog. ręcznymi lub na stałe temp.

dodatkowo ten kocioł ma wężownicę schładzającą.

Pozdrawiam

schematy_hydrauliczne wolf kociol holtzgaz.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za podpowiedz

Rzeczywiscie wczoraj byl instalator i wykrecil zaworek mial za maly przeplyw stosunek zasilania do mieszania byl ogromny.i podłoga sie nie nagrzewała.Jednak mam pytanie czy jezeli załoze zawor 3 drogowy i wyzuce owa rure i zastapie calową podłoga zagrzeje sie jeszcze szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Układ mieszający powinien wyglądać np tak jak w załączniku.

Poczytaj na stronie producenta zaworów 3 drogowych będziesz wiedział. Należy zwrócić uwagę na możliwości przepustowości przez zawór Kvs - powinno być powyżej 1,5m3/h

Tak z czystej ciekawości jak ma działać taka "rura mieszająca" :(

 

 

Pozdrawiam

esbe zawory poradnik.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie moze sie ktos wypowie na temat rury mieszającej i zaworka do grzejników!!!

Czy tym mozna cos nagrzac, przerabiam instalacje jutro na wlasny koszt nie moge nagrzac podłogi w ten sposob ilosc powracajacego ciepla jest tak mala ze nie dziala to tak jak nalezy

za ten czas niz sie to rozgrzeje to cho cho montuje tam mniejsza rure i zawor mieszajacy według mojego myslenia i wywalam zaworek grzejnikowy głupota.Najgorsze ze ten co to robił trzyma sie swojej wersji.

Dodatkowo moj atmosik połyka 10 łopat co 3 godziny i nie daje nawet 50 stopni na instalacji jest poprostu za mały to atmos 25 to piec na 150m2 a nie 220m2 pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
W dniu 22.01.2011 o 11:59, SONY23 napisał(a):

Nie mam takiego kotła więc na 100% nie mogę Ci tego powiedzieć. Proponuję ,żebyś obejrzał filmy Atmosa (jest ich cztery w serii)

,na jednym z nich jest pokazana taka regulacja i parę innych ciekawych spraw. Tak czy siak musisz to sprawdzić metodą prób i błędów. Ustawienie które dobre będzie u kogoś nie musi sprawdzić sie u Ciebie (np. inny komin, rodzaj i wilgotność drewna itp.) Generalnie "pręt" ten służy do ustawienia stosunku ilości powietrza wtórnego do powietrza pierwotnego i będzie miał duży wpływ na jakość i ekonomię spalania. Nic chyba nie pisałeś o tym jaki masz kolor dymu lub ewentualnie jego brak w czasie palenia. To może być dla Ciebie dobrą wsakazówką czy ustawienie pręta jest właściwe czy nie.

Kocioł atmos dc100 wyrywa dekiel od czyszczenia komina.duzo gazów jak ustawić powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.