Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoooocy


brunetteshe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zwracam się do Was z prośbą. Mianowicie...Mam piec centralnego ogrzewania, stary, nie mam pojęcia jakiej firmy bo nie znam się na tym w ogóle. Mimo tego, że stary przez całe 14lat od kiedy stałam się jego właścicielem spisywał się nienagannie. Jakieś 3dni temu, w nocy po podłożeniu i zamknięciu klapy po chwili było tylko buum! ogień z impetem wydostał się do mieszkania otwierając klapę, zarówno z przodu jak i z tyłu( z 'rury' łączącej piec z kominem) posypał się popiół/smoła, wszędzie pełno dymu. Myślałam, że może coś się zawaliło, może coś do tego mojego poczciwego komina wpadło, ale nie! Był u mnie kominiarz sprawdził wszystko i poiedział, że komin jest całkowicie sprawny. Muszę nadmienić, iż cały piec miał 'wypalankę' z jakiś miesiąc temu od dołu do góry wypaliło się w nim wszystko co nagromadziło się przez lata. Kominiarz również oczyścił(ponownie) sadzę na dole. Dziś istna Rosja, cały dzień bez palenia, czekając znów na kominiarza, który przyszedł jeszcze wyczyścić piec od wewnątrz. Wyczyścił i nic! :) Zaczęłam palić już samym suchym drewnem, na początku jakby mniej dymiło, wystarczyło tylko zamknąć dół na jakiś czas i doprowadzić piec do 40stopni żeby znów zaczęło dymić jak cholera. Już nie wiem co robić, kominiarz też powiedział, że nie ma pojęcia co może być przyczyną, bo ani nie niedrożny komin, ani nie zamulony piec. Wszystko zaczęło się tak nagle, wcześniej nie miałam powodów do narzekań. Okno cały czas mam otwarte, zimno jak cholera, dziecko śmiga po domu w czapce i rękawiczkach. Temperatura bardzo szybko spada po zamknięciu dołu. A! Dodam, że stare budownictwo i nieszczelne okna :)

Wie ktoś jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos to podstawa :)

Po pierwsze - skąd sie dymi po tych 40C

Po drugie - jaki masz kocioł (górne, dolne spalanie, jakaś nazwa, zdjęcie, rysunek opis czy cokolwiek)

Po trzecie - czym palisz

Po czwarte - w jaki sposób palisz (od góry, od dołu)

Po piąte - inne uwagi jakie Ci przychodzą do głowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby komin przestawał ciągnąć, jak u siebie nagle zamknę szyber to dym zostaje wyrzucony drzwiczkami zasypowymi, jak je otworzę to pojawiają się istne fajerwerki nie polecam. Może komin się rozszczelnił i stracił cug? Jak nie palisz i komin stygnie to ewentualna dziura się zamyka, ale jak się rozgrzeje i rozszerzy to zaczyna ciągnąć lewe powietrze i traci cug, a kocioł wyrzuca dym. Sprawdź to dobrze. Kto wie może podczas "wypalania" pieca zajarała się sadza w kominie i ten się rozszczelnił od wysokiej temp. A może masz gdzieś na strychu na przykład jakieś drzwiczki rewizyjne i one się otworzyły i komin ciągnie tamtędy zamiast przez piec. Przyznam że naprawdę kosmiczny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.