Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Eku-raps Pleszew Sterownik Lider ! Pomocy


Łuki

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego.

Przecież w kotle na ekogroszek, palnik nie pracuje cały czas.

Ja mam regulator pokojowy, który steruje pompą CO. Po osiągnięciu temperatury zadanej(u mnie w domu w dzień 21stC) pompa "CO" wyłącza sie i piec przechodzi w nadzór, aż do czasu kiedy regulator ponownie poda sygnał.

No i teraz wszystko zależy od tego jak szybko spada temperatura w domu. regulator pokojowy ma histerezę 1stC.

Odnośnie mocy kotła to Defro podaje tabelę mocy i dla moich ustawień 5s podawanie i 60 s przerwy to jest moc 7,9kW całkowicie wystarczająca na ogrzanie 100m2 plus bojler. Z tabeli wynika, że przy tych ustawieniach zużycie węgla wynosi 1,00 kg/h.

W nocy gdy jest temperatura zadana 20stC, nadzór trwa dłużej.

Akurat u mnie współpraca z regulatorem pokojowym daje wymierne efekty, w postaci zadowalającego zużycia paliwa.

Może na to też mieć wpływ, jakość groszku. Akurat znajomy jest właścicielem składu węgla i wiem , że węgiel to autentyczny pieklorz z Chałkowic.

Pamiętaj,że są to ustawienia dla końca listopada.

Teraz jest podawanie 6s, a przerwa 55s, co daje na godzinę ok. 1,2 kg węgla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Teraz jest podawanie 6s, a przerwa 55s, co daje na godzinę ok. 1,2 kg węgla.

Pozdrawiam

 

Czasami, gdy czytam o niskim zużyciu opału przez niektórych forumowiczów przechodzą mnie ciarki po plecach i zastanawiam się dlaczego u mnie jest już pusty zasobnik skoro przedwczoraj zasypałem go do pełna. Po chwili jednak przychodzi olśnienie, że przecież mam nie ocieploną chałupę, całe 160 m kw. w poziomie, a nie zpiętrowane, nie graniczę ścianą z ciepłolubną sąsiadką itd.

Zaczynam też liczyć zużycie kolegów i np. 1,2 kg x 24 h=28,8 kg

moje 160 m kw./100 m kw kolegi = 1,6

28,8 x 1,6 = 46,08 kg

uzyskawszy ten wynik nie dziwię się pustce w moim zasobniku (gdzie mieści się 8, 10-cio kg wiader groszku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jarkota sterownik Tango negro, pożera 40 kg na 12 h

 

pomoże ktoś???????????? poniżej podaje jaki piec mam dokładni i jakie ustawienia

 

Moc cieplna nomin. 25 kW

Pow. Grzewcza 3m2

Spraw. Cieplna >80%

Dop. Cisnienie 1,5 bar

Śred. Zużycie paliwa 4,2kg/h

Poj. Wodna pieca 106l

Bojler 100 litrów

 

Moje ustawienia

 

Pra (czas pracy podajnika ) 20s

Pau (czas pauzy podajnika w stanie praca) 50s

Cdp (czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu) 20s

Ppo (krotność podawania paliwa w podtrzymaniu) 2

Coc (czas oczekiwania w podtrzymaniu) 3min

OFS (obroty dmuchawy w stanie praca ) 10

bPo (bieg dmuchawy w podtrzymaniu ) 6

 

ogień jest biało żółty, dym szary, popiół jest spieklony (robią się takie bryły)

 

dodam jeszcze ze ogrzewam 150 m i w ubiegłą noc piec był prawie cały czas w stanie pracy nie mógł osiągnąć zadanej temperatury 55 stopni a w domu mam 18 stopni......

może jeszcze pomoże to ze zawór 4 drożny mam ustawiony miedzy 2 a 3 i pompka chodzi na 2 z 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, gdy czytam o niskim zużyciu opału przez niektórych forumowiczów przechodzą mnie ciarki po plecach i zastanawiam się dlaczego u mnie jest już pusty zasobnik skoro przedwczoraj zasypałem go do pełna. Po chwili jednak przychodzi olśnienie, że przecież mam nie ocieploną chałupę, całe 160 m kw. w poziomie, a nie zpiętrowane, nie graniczę ścianą z ciepłolubną sąsiadką itd.

Zaczynam też liczyć zużycie kolegów i np. 1,2 kg x 24 h=28,8 kg

moje 160 m kw./100 m kw kolegi = 1,6

28,8 x 1,6 = 46,08 kg

uzyskawszy ten wynik nie dziwię się pustce w moim zasobniku (gdzie mieści się 8, 10-cio kg wiader groszku. Pozdrawiam.

 

to jeszcze policz sobie dla mocy maksymalnej 4 do 5 kg/h to dopiero bezie pustka:)

 

tak naprawdę ten palnik nie chodzi 24h i mimo małej mocy wchodzi w stan podtrzymania do tego obniżenia nocne i inne bajery.

Podstawa niskiego spalania to dobrze ocieplony dom dopiero później pomagają pogodówki termostaty i obniżenia nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem dylemat: Jaką opcję sterowania ciepłem zastosować.

Chciałem grzejniki uzbroić w głowice termostatyczne i wtedy w każdym pomieszczeniu byłaby regulowana temperatura, ale doszedłem do wniosku, że nie opanuję zużycia bo każdy z domowników lubi inne temperatury.

Wybrałem regulator pokojowy, a temperatury w salonie to wynik kompromisu.

Jednego jestem pewien, regulator pokojowy sterujący pompą CO, pozwala zracjonalizować zużycie węgla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
piec jarkota sterownik Tango negro, pożera 40 kg na 12 h

 

pomoże ktoś???????????? poniżej podaje jaki piec mam dokładni i jakie ustawienia

 

Moc cieplna nomin. 25 kW

Pow. Grzewcza 3m2

Spraw. Cieplna >80%

Dop. Cisnienie 1,5 bar

Śred. Zużycie paliwa 4,2kg/h

Poj. Wodna pieca 106l

Bojler 100 litrów

 

Moje ustawienia

 

Pra (czas pracy podajnika ) 20s

Pau (czas pauzy podajnika w stanie praca) 50s

Cdp (czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu) 20s

Ppo (krotność podawania paliwa w podtrzymaniu) 2

Coc (czas oczekiwania w podtrzymaniu) 3min

OFS (obroty dmuchawy w stanie praca ) 10

bPo (bieg dmuchawy w podtrzymaniu ) 6

 

ogień jest biało żółty, dym szary, popiół jest spieklony (robią się takie bryły)

 

dodam jeszcze ze ogrzewam 150 m i w ubiegłą noc piec był prawie cały czas w stanie pracy nie mógł osiągnąć zadanej temperatury 55 stopni a w domu mam 18 stopni......

może jeszcze pomoże to ze zawór 4 drożny mam ustawiony miedzy 2 a 3 i pompka chodzi na 2 z 3

 

 

Zwiększ czas pauzy podajnika z 50s na 80s. Czas oczekiwania w podtrzymaniu z 3 min do 6 min i zwiększ obroty dmuchawy z 10 na 50. Powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.