Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanko o wymiennik ciepła


bodzio1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kiedyś pisałem w poście przygotowuję się do wymiany CO. Najprawdopodobniej będę to robic

w tym roku latem. Z powodu usytuowania przyszłej kotłowni na poziomie parteru i pod pokojem gościnnym

nie jestem wstanie wyprowadzic według prawidłowej sztuki instalatorskiej rurki od kotła centralnie do

zbiornika wyrównawczego.(Musiała by ona byc usytuowana na środku ściany wspomnianego wyżej

pokoju) Wobec tego chcę zastosowac wymiennik ciepła. I właśnie mam pytanko do bardziej doświadczonych

i obeznanych w tym temacie kolegów. Gdzie musiałbym najlepiej umieścic ten wymiennik - Za zaworem

4drożnym czy przed nim, tak aby ekonomia grzania i wszelkich oporów chydraulicznych była najkorzystniejsza.

 

I mam jeszcze pytanko konkretnie do Piotrka automatyka - w zagadnieniach o piecach w temacie

wężownice CWU opinie,porady w poście 12 piszesz o wymienniku 30 płytowym ( myślę że taki byłby

dobry ) Zivolli - czy mógłbym cię prosic o namiary kupienia tegoż wymiennika.

 

POZDROWIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie na wyjściu z pieca mam pompkę, dalej wymiennik ciepła (30 płyt) i dalej do cwu i zbiornika wyrównawczego (układ otwarty pieca). Na układzie zamkniętym (zaraz za wymiennikiem) mam zawór trójdrożny ,pompa i dalej do grzejników. Działa wszystko super. Czytałem gdzieś, że przy wymiennikach oblicza się, że jedna płyta to 1 KW z lekkim zapasem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

szukam przelicznika dla płytkowego wymiennika cieplnego, tzn. jak duży wymiennik dla pieca 25kW na ekogroszek, aby był on najbardziej wydajny.czy jest tak jak napisał kolega powyżej - jedna płytka to 1 kW???

z góry dziękuję za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. sory żedopiero po dłuższym czasie odezwałem się po odpowiedzi piotrka 1111.

Po przeanalizowaniu twojego opisu piotrze 1111 doszedłem do tego że zawór trójdrożny masz za

wymiennikiem ciepła. I tu nie mogę jakoś tego pojąc. szkicowałem tą instalację i doszedłem do wniosku

że coś mi nie pasuje. Przecież zawór trójdrożny powinien miec jedno połączenie z powrotem do

kotła, więc samo to wyklucza moim zdaniem obieg zamknięty jak opisujesz. Druga sprawa to CWU.

Przypuszczam że masz jakiś bojler i z opisu wynika że wodę grzejesz poprzez ten wymiennik. czy jest to

ekonomiczne.Chyba że żle pojmuję ten układ. Dzięki za podpowiedż z tym przeliczaniem wielkości

wymiennika .

 

Jeszcze raz mam prośbę do Piotrka automatyka o namiary gdzie mógłbym kupic wymiennik ZIVOLLI.

wpisywałem w wyszukiwarkę ale nic takiego mi się nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawór trójdrożny jest założony za wymiennikiem a jest podłączony nie z powrotem z kotła tylko z powrotem od grzejników. Jeśli chodzi o CWU to nic nie tracisz. Część gorącej wody z kotła przepływa przez wymiennik a reszta przepływa bezpośrednio przez wężownice w bojlerze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak już kiedyś pisałem w poście przygotowuję się do wymiany CO. Najprawdopodobniej będę to robic

w tym roku latem. Z powodu usytuowania przyszłej kotłowni na poziomie parteru i pod pokojem gościnnym

nie jestem wstanie wyprowadzic według prawidłowej sztuki instalatorskiej rurki od kotła centralnie do

zbiornika wyrównawczego.(Musiała by ona byc usytuowana na środku ściany wspomnianego wyżej

pokoju) Wobec tego chcę zastosowac wymiennik ciepła. I właśnie mam pytanko do bardziej doświadczonych

i obeznanych w tym temacie kolegów. Gdzie musiałbym najlepiej umieścic ten wymiennik - Za zaworem

4drożnym czy przed nim, tak aby ekonomia grzania i wszelkich oporów chydraulicznych była najkorzystniejsza.

 

I mam jeszcze pytanko konkretnie do Piotrka automatyka - w zagadnieniach o piecach w temacie

wężownice CWU opinie,porady w poście 12 piszesz o wymienniku 30 płytowym ( myślę że taki byłby

dobry ) Zivolli - czy mógłbym cię prosic o namiary kupienia tegoż wymiennika.

 

POZDROWIENIA

 

Witam serdecznie,

 

Kolego, pomyliłem się w nazwie. Nie wymiennik zivolli, ale zilmet. Kurcze, przepraszam za tak istotną pomyłkę. prostuję to dopiero teraz, bo pojechałem po kolejny wymiennik i sprzedawca sprostował nazwę. Inna rzecz, że otrzymałem sygnały od Forumowiczów w sprawie tego wymiennika, że nigdzie nie mogą go znależć albo życzą sobie zamontowania nieistniejącego wymmiennika płytowego.

 

Zilmet - nie Zivolli - przepraszam wszystkich zainteresowanych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.