Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł tłokowy KTM


Radko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Rozumiem, że fakt prowadzenia przez Pana firmy związanej z branżą nie będzie przeszkodą w rzetelnym przedstawieniu tego kotła.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje czy to jest jakaś plaga..., wiecie co. Jestem zarejestrowany na forum od dwóch dni i chyba mam niesamowitego pecha bo jak na razie kilka wątków które czytałem prowadzone są według pewnego schematu z którym walczy admin, skąd innąd niezmiernie łatwego do odczytania.

Kisoft chętnie zobaczył bym taki kocioł w akcji. Zwłaszcza jeśli to number 1. Szkoda tylko, że gabarytowo jest dość duży w stosunku do mocy jaką osiąga.

Czekam na Twoją opinię na jego temat (wiem, że jest gorąco, ale popróbuj chociaż na cwu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprecyzuję. Adres email, którego użyłeś podczas rejestracji na forum jest tożsamy z adresem email, który znalazłem na stronie http://www.bigduo.pl/ przy wpisie jednej z firm zajmujących się "Budownictwem w pełnym zakresie" w tym "Instalacjami CO".

 

No i jeszcze raz napiszę - ani ja ani nikt inny nie mam naprawdę nic przeciwko wypowiedziom ludzi z branży - wprost przeciwnie ich wypowiedzi są pożądane bo to ludzie "z pierwszej linii", mający żywy kontakt z tematem. Proszę jednak robić to otwarcie pisząc kim się jest. Nie pierwszy raz tego typu ukryte "powiązania" użytkowników przedstawiających się jako nieprofesjonaliści niestety budzą podejrzenia.

 

A co do wypowiedzi - naprawdę trudno mi powiedzieć co się mogło stać. Proszę napisać je ponownie - dłuższe wypowiedzi warto pisać w "Wordzie" lub też przed ich zatwierdzeniem skopiować aby w razie problemów nie stracić kilkudziesięciu minut pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to jak najbardziej możliwe - w końcu nawet pracownicy firm budowlanych muszą ogrzewać swoje domy. Temu nie zaprzeczam i nie widzę nic nieodpowiedniego w fakcie, że opisują oni swoje doświadczenia na forum. Jednak nawet w takiej sytuacji warto wiedzieć, że piec opisuje osoba związana z branżą.

 

Chociaż przyznam, że mnie osobiście bardzo dziwi fakt, że użytkownik zaprzecza. Ale - napisałem to informacyjnie - kto chce niech bierze to pod uwagę - kto nie chce - niech nie bierze. Dla mnie to istotna okoliczność, stąd uznałem za stosowne o tym poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam wszystkim iż nie jestem żadnym instalatorem tylko prowadzę dużą firmę budowlaną która buduje całe osiedla a do instalacji co zatrudnia podwykonawców. JESTEM GENERALNYM WYKONAWCĄ (jeszcze nigdy na swoim obiekcie nie zamontowałem pieca na eko groszek przeważnie są to kotłownie gazowe o mocy 55kw do 88kw) Piec kupiłem na własny użytek .Opisałem całą sytuację wczesniej po pierwszych zarzutach ale coś z tym forum jest nie tak .Obiecuję iż po wszystkich próbach wszystko opiszę oraz przedstawię zdięcia itp.

 

 

p.s . Jeżeli wyczytałeś na tej stronie o instalacjach co to dla zwykłej przyzwoitości powinieneś równiez napisać o instalacjach elektrycznych ,alarmowych ,antenowych i odgromowych .

A z wykształcenia jestem technikiem elektrykiiem a nie HYDRAULIKIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla mnie się wyjaśniło - mimo wszystko utrzymuję, że z branżą masz coś wspólnego mimo, iż napisałeś, że nie masz. Z forum wszystko jest ok. A zarzuty - cóż - to była tylko informacja, stwierdzenie a nie zarzuty. Gdyby zresztą po mojej informacji nastąpiło to, co napisałeś teraz sytuacja dla mnie byłaby zupełnie wyjaśniona. Z przyczyn nieokreślonych tak się nie stało stąd byłem zmuszony zareagować informacją o tym, że jednak jesteś z branżą związany, mimo, że obecnie po otrzymaniu powyższej informacji nie upieram się, że wpłynie to na Twoją opinię o piecu.

 

A moje "czepialstwo" zawdzięczasz niestety niektórym (wierzę, że bardzo niewielu) instalatorom, szefom firm budowlano-instalatorskich, "marketingowcom", itp... którzy naprawdę nierzadko traktują swoich klientów (w tym czytelników m.in. naszego forum) jak ludzi średnio rozwiniętych przedstawiając swoje opinie jako rzekomych użytkowników i stosując różnorakie inne techniki kryptoreklamy. Od pewnego czasu zamiast takie posty po prostu usuwać staram się informować o tym co ustalę w sprawie ich autorstwa. W tym kontekście cieszy mnie, że chcesz opisać rzetelnie kocioł kupiony w celach prywatnych. Z pewnością Twoje powiązanie z branżą budowlaną będzie w tym wypadku dodatkowym plusem przedstawionej opinii.

 

P.S. Instalacje odgromowe i inne nie należą do tematyki naszego forum, więc nie widziałem powodu aby o nich wspominać w kontekście tego tematu. Tym bardziej, że napisałem o tym, że Twoja firma zajmuje się "Budownictwem w pełnym zakresie".

 

P.S2. Oczywiście przepraszam za wszelkie nieporozumienia wynikłe z mojego sposobu "prowadzenia" forum. Nie wynikają one z chęci zaszkodzenia czy zdyskredytowania kogokolwiek a jedynie stanowią drogę do utrzymania wysokiego poziomu merytorycznego forum. Wychodzę z założenia, że lepiej być w tym przypadku nadgorliwym niż dopuścić do "robienia wody z mózgu" Forumowiczom. Mam przy tym nadzieję, że (jak w tym przypadku) wszelka nadgorliwość zostanie w przyjaznej atmosferze wyjaśniona.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz lepszą, raz gorszą ;) Inaczej powiem - prywatnie było do ostatnich dwóch przypadków. Wady: nieczęsto daje trwałe efekty, często kończy się zupełnym brakiem kontaktu, raz nawet groźbami. Dodatkowo usuwanie lub ukrywanie postów skończyło się kilka razy posądzeniami o cenzurę itp... Jeżeli tego typu wyjaśnienia są prowadzone w normalnej atmosferze, bez wzajemnych ataków nie nazwałbym ich "praniem brudów". Nawet więcej - jeżeli nawet taki człowiek jest winny a potrafi z sensem wybrnąć z takiej sytuacji jest to dla niego plus. Po ostatnie wreszcie - jak kilka tematów w których zostanie napisane, że człowiek ten i ten np. sprzedaje dany kocioł a podaje się za użytkownika (abstrahuję teraz od tego tematu) zostanie to pewnym ostrzeżeniem dla naśladowców - informacją, że na tym forum tego nie tolerujemy.

 

Podsumowując - każda metoda ma swoje "zady i walety" B) Ja na razie pozostanę przy tej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nastąpił długo oczekiwany i mam nadzieję dobry moment na pytania co stało się z zamkniętymi wątkami o KMG-1? Czyżby jednak cenzura? Chociaż dziwne byłoby to ponieważ prześledziłem dokładnie dyskusję dzięki kopi strony na google (dziś chyba już niedostępne) i nie znalazłem znamion "przestępstwa". Po zamknięciu tych tematów byłem mocno oburzony. Jak to z tym było, panie adminie? Jakie były prawdziwie powody likwidacji tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję takie pytania na temat funkcjonowania forum zadawać na priv. Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje na temat KMG czy innego "ustrojstwa" załóż nowy temat.

 

P.S.

Nie zazdroszczę adminowi. Przyznaję, że punkt widzenia Marcina na sprawy kryptorekalmy jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu o KMG (który był jeden a nie kilka) - słowo klucz to kryptoreklama (nie zaniechana nawet po prywatnych upomnieniach). Administrator forum zna adresy IP oraz email wypowiadających się. Więcej na temat tego wątku rozmawiać nie zamierzam.

 

Jeżeli masz pytania czy rzetelne informacje na temat KMG załóż nowy temat.

 

Co do kryptoreklamy - niestety pojawiające się tego typu dyskusje mogą sugerować, że problem jest wyolbrzymiony. Myślę jednak, że gdybym temat odpuścił zupełnie w krótkim czasie forum stałoby się bezużytecznym zbiorem pochwał wystawianych przez rzekomych użytkowników. A że forum zostało założone po to, aby przekazywać rzetelne informacje do takich sytuacji dopuszczać nie mogę.

 

Dla mnie koniec tego wątku w tym miejscu. Oświadczam teraz ja - dla mnie sprawa użytkownik kisoft (mimo, że prowadzi firmę budowlaną) jest jasna i uczciwa. Czekam na jego opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznam sie żę po usunięci tematu o KMG też nie byłem zadowolony. (Nawet pisałem do Amina w tej sprawie) Jednak wiem że admin widząc ten sam adres IP a co chwila inny nick to wie że pisze to ta sama osoba i na pewno nie jest to wiarygodne. Poza tym dziwiło mnie to że wypowadają się tam dobrze osoby które były nowymi urzytkownikami, a uzytkownicy ze stażem raczej nie.

Więc faktycznie można założyć nowy temat dotyczący KMG lub wogóle tłokowców.

A tzw pranie brudów na forum nie jest takie złe. Teraz czepiacie się powodów usunięcia tematu KMG. Gdyby było to oficjalnie na forum "wyprane" nikt by dziś nie napisał słowa o tym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,może parę słów o piecu KTM,na pierwszy rzut oka piec wydaje się byc solidnie wykonany w estetycznej obudowie z dbałościa o szczegóły, wszystko ładnie zamaskowane przewody połaczeniowe na szybko złączkach (pewnie wygoda przy serwisowaniu) . Piec o sporych gabarytach i sporej wadze ale to był jedyny model który mieścił się w mojej nietypowej kotłowni (paradoksalnie, długi, wysoki ale odstaje od ściany tylko 55cm).Piec pracuje bardzo cicho jak na szufladę (tak stwierdził mój instalator podczas pierwszych prób ) testowałem na ekogroszku spalanie podobne jak w ślimakowcu u mojego brata (na tym samym opale) ale na temat nastaw napiszę innym razem po dłuższym testowaniu i to na różnym opale.Piec pracował dwa tygodnie na grzanie cw i w tym czsie spalił dwa worki eko-groszku, zasobnik to 140 litrowy bojler płaszczowy, niestety występuje nadprodukcja ciepła, po nocy temp na piecu 77st a na zasobniku 71st ale to jest kwestia odpowiednich nastaw .Obecnie piec jest wygaszony a cw uzyskiwana poprzez spalanie na dodatkowym ruszcie.

 

P.S. To tylę na ten czs wyjeżdrzam na wakacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.