Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Czy Cichewicz?


marcin2819

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziekuję za wypowiedz osoby o nicku Robocik. Wypowiedzi pozwoliły mi na utrwalenie i uzupełnienie wiedzy o ?Górniakach? i ?dolniakach?. Dzisiaj właśnie byłem w sklepie z piecami SAS i oglądając typ NWT zarówno na żywo jako w przekroju katalogowym. Niby "dolniak" ale zastanawiałem sie czy aby nie jest on górnospalajacym przez niby otwór na górze.. Sprzedawca aczkolwiek miły, chętnie wysłuchał mojego "wykładu" (pisze w " " bo miałem mizerna wiedze o tym) o zasadzie funkcjonowania tzw. górniaka i dolniaka. Zdegustowany wszedłem tutaj i znalałem obszerna dyskuje na te temat. Jednak sa watpliwości takie jaki i ja mam ! Generalnie na temat SASa czytałem pozytywne opinie zarówno pod względem historii firmy, funkcjonalności piecy jak i elektroniki. Z tym lubię jasne sytuacje i nazwijmy to kolokwialnie mataczenia. Tak wiec ciekawe czy jest on dolnospalajacym tak jak podaje producent? Rozumiem ze ma to kolosalne (czy aby ? podobno 10 %) znaczenie dla ekonomiki spalania. Chciałbym aby spalanie następował na dole a góra była tylko tzw. magazynem opału. A może owa "dziura na górze" ma znaczenie dla eliminowania owych gazów.

Ale ale..... Ten piec ma być alternatywnym źródlem ciepła. Mamy dobry piec gazowy typu niedźwiedź. A nowy piec mam zastąpić "stary" który sie rozlatuje po 25 latach pracy (o matko ? tyle czasu) i ma czasami (okresowo) palić węgiel z powodów ekonomicznych, dla frajdy taty (stara szkoła) ale i ma byc tzw. smieciuchem... czyli miejscem do wrzucenia starych fragmentów desek, gałezie z ogrodu, jakies tam kartony po zakupach.. ect. Zwłaszcza kawałków drzewa na tzw. wieczorne rozgrzania domu Tak wiec może taki SAS niby dolniak ale majacy szpare na górze która powoduje ze czasem pali jak górniak ma sens? (hę?) Ogladam teraz też przekrój SASa UWT i jak widze jego budowe i czytam opis że jest dolniakiem (i górniakiem) ale odnosząc sie do opcji ze jest dolniakiem to wyczuwam jakąś ściemę. :)

 

Ktos mi poleca jeszcze Cichwicza Logice ale nie moge znaleść jej przekroju i jeszcze nie mam wyrobionego zdania. A Defro? nawet jezeli to dobry piec (wg niektórych ) to za duzo naczytałem sie negatywów (począwczy od producenta teczek :) ). Zrozumiałem tez ( nie wiem czy dobrze) ze piece lepsze te co maja pionowe wymienniki bo nie osadza się tak łatwo sadza. Tak ? I jeszcze jedno. "Nakreciłem" się na elektronikę a tu czytam ze lepszy miarownik? Buuu.. Chiałbym w okresie dłuższego palenia nastawić rodzicom opcje i pojechać i "zalecić" jedynie ładowanie opału.

Oj widze ze w piecach to tak jak w autach... jedni wolą francuza (królowe lawet J ) inni japonczyków... to moze dla bezpieczeństwa lepiej kupić prostego (?) i sprowdzonego Golfa (czyli Zebiec)....

 

Moze ktoż za mnie podjemie decyzję ? Ale to zabrzmiało :)

 

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.... jeszcze jedno. Mysle jeszcze o Kostrzewie. Warmet200. Dom ma jakieś 200 m (lixnika 4 kondygnacje) a mysle o tym 18,5 KW. Moze lekko niedoszacowany? Ale ma pracowac jako smieciuch i na wegiel. A jak przyjda na kilka dni faktycznie Wielkie mrozy i moc bedzie za słaba to mam gazowego niedzwiedzia. Bo ten piec ma byc poprostu alternatywą i dodatkiem do systemu.

Znacie i wieci cos o tym piecyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.