Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Junkers Zwc 24-3 Mfk


Mariusz42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i mam pytanie do użytkowników tych piecy ,kupiłem używany piec Junkers Zwc 24-3 Mfk wszedłem w ustawienia mocy na wyświetlaczu pokazuje wartość 56 ile to jest w kw nie za bardzo wiem .Mam mieszkanie 50m kw wydaje mi się ze 15 kw spokojnie wystarczy ,tylko nie za bardzo rozumiem te wartości wyświetlane na wyświetlaczu żeby ustawić prawidłową wartość np (15kw) .Jeszcze jedno czy ustawienie mocy pieca musi być podyktowane jakimś pomiarem np ciśnieniem na dyszach ,bardzo proszę o oświecenie serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie chyba mam pecha widać z tego ze chyba jest coś mało użytkowników tego piecyka na forum .Zapytam inaczej co się stanie jeżeli będzie ustawiona zbyt duża moc czy nadmiar pójdzie w komin ,takie same ustawienia jeżeli chodzi o wartości od 2.1 do 100 wyświetlacz pokazuje U0 czyli 100 mam na mocy grzewczej pieca i takie same wartości są na ciepła wodę .Na ciepła wodę mam max czyli UO a na moc grzewczą było ustawione 56 .Czy jak będzie zadurza moc grzewcza ustawiona to morze stać się coś z piecem ,czy te piece są tak dobrze zabezpieczone ze nic się nie stanie proszę o informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wartosc wyswietlana na wyswietlaczu to procentowa wiartosc mocy w stosunku do mocy max czyli w tym przypadku 56 % z 24 kW to 13.4 kW. chodzi tu o moc max z jaka piec bedzie pracowal. On i tak zdaje sie ze ma modulacje pracy palnika wiec sam bedzie sobie moc zmniejszal. Jezeli bedzie ustawiona za wysoka moc to nic sie nie stanie z piecem.

Ja mam junkersa ZWE 24-3 MFA , mam ustawiona moc na 70 a i tak z pomiarow zuzycia gazu wychodzi ze on pracuje z moca min czyli 8 kW, i piec sie czesto wlacza i wylacza, co wskazuje ze jego moc jest za duza do instalacji, mam 82 m kw powierzchni do ogrzania w domku i szukam ustawien zeby za bardzo nie "grzal w komin". Przy temp. jakie sa teraz na zewn. -10, w domu +20,5 , w nocy +18,5 zuzycie gazu 11 m. przy temp na piecu 60 st. Czy da sie zejsc nizej z zuzyciem gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.