Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System Usmetrix


Koz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z systemem złączek skręcanych USMetrix?

http://www.usmetrix.com.pl/pl/usmpex_skrec.php

W hydraulice siłowej już dawno stosuje się tego typu rozwiązania z pierścieniem zacinającym tyle, że na rurach stalowych.

Wydaje się, że to dobre rozwiązanie.

Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć?

Jeszcze jedna sprawa.

Mam do przerobienia kawałek instalacji wodnej. Dzięki temu systemowi nie musiałbym pakować się w klejenie, zgrzewanie itp.

Jest jednak jeden problem. Musiałbym wpiąć się do starej rury PCV (sprzed ok. 11 lat). I pytanie czy można taką rurę potraktować złączką skręcaną?

Jeśli nie jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do przerobienia kawałek instalacji wodnej. Dzięki temu systemowi nie musiałbym pakować się w klejenie, zgrzewanie itp.

Jest jednak jeden problem. Musiałbym wpiąć się do starej rury PCV (sprzed ok. 11 lat). I pytanie czy można taką rurę potraktować złączką skręcaną?

Jeśli nie jak się do tego zabrać?

Pozdrawiam

To nie jest PCV - polichlorek winylu twardy, bo z tego do wody nie robili, raczej do kanalizy ;) To będzie PE - polietylen, to z niego wodociągi robiono i chyba nadal, bo się sprawdza nawet na mrozie... Jest taki system ale nie na p. zacinające, bo tworzywo to nie polikrystaliczny metal tylko płynący bezpostaciowiec - jak go ściśniesz, to on się dopasuje i figa z uszczelnienia! Pamiętam takie przejściówki ze stożkowym stalowym chwytem i uszczelką neoprenową, wykonywany po podgrzaniu PE, a dalej metal. Trzeba polukać w sklepach dla profesjonałów...

 

Na Twoim miejscu za tym metalem zrobiłbym zgrzewane PP-R PN20 też USMetrix z najgrubszą ścianką. Kosztuje to grosze (5 zł/mb za fi20), a u mnie chodzi już parę latek bez cieknięcia czy innych felerów... Mam to także w przerobionym CO, ale od niedawna - pożyje to się zobaczy co zacz? W CO są problemy z kompensacją wydłużeń przy nagrzewaniu, ale wymyśliłem sobie coś :lol: na wyrównanie dylatacji na powrocie i zasilaniu (ciepłe z gorącym).

 

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest PCV - polichlorek winylu twardy, bo z tego do wody nie robili, raczej do kanalizy :o

nie wyrokuj młodzian bo twoja wiedza nie siega w tak odległe czasy (11 lat)

 

nadal jest w uzyciu PCV do wody , wystarczy rozejrzec sie w markecie budowlanym np Praktiker

 

do autora

kawałek inst mozesz spokojnie zrobic z Alu-pexa skrecanego , jaki system to juz twój wybór moze byc market USmetrix na goracej wodzie tez bedzie

a jak sie wpiac do rury PCV zalezy jaka złaczke znajdziesz , moze byc skrecana do PE

popytaj u jakiegos hurtownika bo w sklepach to mozesz odejsc z pustymi rekami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyrokuj młodzian bo twoja wiedza nie siega w tak odległe czasy (11 lat)

 

nadal jest w uzyciu PCV do wody , wystarczy rozejrzec sie w markecie budowlanym np Praktiker

 

Akurat 'u nasz' Casto króluje - nie zawsze jakościowo zesztą. A co do PCV to sorki, już od 30 latek budownictwem się param (dzięki za młodziana :o ) choć na codzień mam też inne zajęcia, ale przyłącza wodnego w takiej rurze nie spotkałem. A Alupexy skręcane tej firmy też mam w miejscach, gdzie nie dało się sztywnych rurek przełożyć - i działają bez pudła od 3ch latek! Zgrzewane są prostsze w montażu, ale na ciepło wydłużają się mocno (wsp wydł. liniowy 0,15mm/mK a stabi 5x mniej bo tylko 0,03). Alupexy są b.stabilne na ciepło i dyfuzji tlenu nie ma, co ważne przy instalkach CO zamkniętych!

 

Pewnie co okolica to i wodo-rurki inne :)

Pozdr A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jakie do jakiego systemu rur masz sie wpiąć

 

Witam ponownie - spróbuj jeszcze tego linku:

http://www.zielgaz.com.pl/handel.php?wyrob=zlaczauniv

To złącze wygląda solidnie, ale trzebaby ich spytać, jakie uzyskujemy możliwości dalszych połączeń (gwinty, PP, PEX) ?

 

Daj znać, jak coś znajdziesz, bo pewnie jest jeszcze paru zainteresowanych...

Pozdr A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.