Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Pieca


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

prosze o pomoc w wyborze kotla co.

dom o powierzchni 98m2 nie ocieplony, grzejniki zeliwne, rurki stalowe. w domu okna wymienione na plastiki. ciepla woda z gazowego piecyka.

 

zastanawiam sie nad piecem Optima Komfort Plus z nowej lini o mocy 12kw

http://www.defro.pl/index.php?option...=145&Itemid=54

 

pani w sklepie poleca ten sam piec ale ze starszy

http://www.defro.pl/index.php?option...d=64&Itemid=95

 

mowi ze nie ma zadnej roznicy poza sterownikiem sek w tym ze jestem zielony i nie mam pojecia co mi da taki czy inny sterownik poza tym ze roznica wynosi 500zl. o co chodzi z tymi sterownikami PID? co to takiego i jak to sie ma do normalnego palenia? dodam ze sterownik bedzie obslugiwal pompe CO oraz wentylator na piecu

 

jako opal w 90% zakladam palenie mialem. dodam ze bedzie to pierwsze moje palenie mialem i nie bardzo wiem jak palic na co zwrocic uwage itd takze bede rowniez bardzo wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.

czytalem ze mial mozna a nawet powinno sie mieszac z np trocinami jesli tak to w jakich proporcjach?

pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator PID to inteligentny system dopasowujący się w pewnym zakresie do instalacji. Jednak jak każdy wymaga ustawień wstępnych. Optymalizuje proces spalania. Co do samego kotła to myślę,że użytkownicy tego modelu udzielą Ci informacji na temat jego obsługi i funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm problem tylko w tym ze nie jestem jakism tam specjalista a jak czytam to wszystko wydaje sie ladnie i pieknie. nie mam pojecia jak to sie bedzie mialo w praktyce jaka jest roznica? np czy z pid spale wiecej ale bedzie cieplej czy spale mniej i bedzie cieplo itd itd przepraszam ale mowie jestem laikiem a nie chce wtopic z kasa i kupowac czegos czego tak na prawde nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj

Widziałem taki piecyk ze sterownikiem PID i jest to super sprawa piecyk strasznie dokładnie trzyma zadaną mu temperaturę sam dopasowuje się do jakości opału i nie wydmuchuje zbytnio ciepełka w komin.

Zaletą jest dopasowanie mocy do aktualnego zapotrzebowania(w stopniu w jakim to jest możliwe w piecach na paliwe stałe)

Co najważniejsze to spalanie według producentów ma zmaleć nawet do 20% w stosunku do starszej generacji sterowników. Ile w tym prawdy trzeba by zapytać użytkowników obydwu typów sterowników.

 

Twój wybór twoja decyzja. """""ja tu tylko sprzątam..."""":lol:;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam.

prosze o pomoc w wyborze kotla co.

dom o powierzchni 98m2 nie ocieplony, grzejniki zeliwne, rurki stalowe. w domu okna wymienione na plastiki. ciepla woda z gazowego piecyka.

 

zastanawiam sie nad piecem Optima Komfort Plus z nowej lini o mocy 12kw

http://www.defro.pl/index.php?option...=145&Itemid=54

 

pani w sklepie poleca ten sam piec ale ze starszy

http://www.defro.pl/index.php?option...d=64&Itemid=95

 

mowi ze nie ma zadnej roznicy poza sterownikiem sek w tym ze jestem zielony i nie mam pojecia co mi da taki czy inny sterownik poza tym ze roznica wynosi 500zl. o co chodzi z tymi sterownikami PID? co to takiego i jak to sie ma do normalnego palenia? dodam ze sterownik bedzie obslugiwal pompe CO oraz wentylator na piecu

 

jako opal w 90% zakladam palenie mialem. dodam ze bedzie to pierwsze moje palenie mialem i nie bardzo wiem jak palic na co zwrocic uwage itd takze bede rowniez bardzo wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.

czytalem ze mial mozna a nawet powinno sie mieszac z np trocinami jesli tak to w jakich proporcjach?

pozdrawiam Maciej

Ja mam problem z doborem mocy kotła. Uważam, że w Twoim przypadku 98m2 nie ocieplony dom, zapewne duża ilość wody w instalacji z uwagi na stal i żeliwo do tego nie weim jaką masz wysokość kondygnacji ale powinieneś pomyśleć o 15kW minimum. Ja mam stary piec 17kW ogrzewam nim obecnie ok. 140m2 a będzie 160m2. Piec zupełnie nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.