Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie olejem przepracowanym


Jarek_St

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na allegro można zakupić zestawy do przeróbki palnika olejowego na olej przepracowany. Czy możecie napisać coś o "produktach" takiego opału ulatujących kominem? Kogeneracja napisałeś, że dodajesz olej do groszku, a poznając Cię na innym forum nie wierzę, że robisz to bezwiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niesamowity ''wynalazek'' spalający olej z silników samochodowych.Było to w warsztacie wymieniającym oleje,więc paliwa mają aż za dużo.

Był to piec typu zwykła ''koza'' z płaszczem wodnym,na którym stał spory ,otwarty pojemnik z olejem.Z tego pojemnika cienką rurką olej skapywał na palenisko,gdzie buzował się niezłym płomieniem.Ani to nie śmierdziało,ani dymiło.

Dopytywałem się o szczegóły konstrukcji,ale jakoś się chłopaki wystraszyli i nie chcieli gadać.Może bali się,że ja z ekologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

"Jarek St" - ja ony olej dodaję całkiem swiadomie i po głebokiej analizie techniczno chemicznej wraz z próbami poligonowymi i oceną spalin organoleptyczną..... :angry: <_<

Jak Kolega trafił na te moje wypowiedzi to równierz musiałeś czytać uzasadnienie.

Dla niezorientowanych powiem (w skrucie ) tak:

Olej silnikowy jest praktycznie takim samym surowcem jak oleje opałowe ( lekki i sredni) - zawiera tylko nieco inna frakcję destylacji ropy naftowej. Najprosciej jest go spalić w dobrym palniku wyparkowym - powinien spalać się całkowicie bezdymnie a spaliny nie smierdzą bardziej niż te z OO........

Lepiej żeby przepracowany olej został dobrze spalony niż trafił do rowu czy kanalizacji.

Uwaga :

"amatorsko " spalać olej można tylko taki bez żadnych dodatków w postaci nafty, ropy , rozpuszczalników - i innych bardziej lotnych palnych substancji.

 

Jest to bodajże najtańsza obecnie możliwośc ogrzewania obiektów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem i bez smrodu spalam własny przepracowany olej syntetyczny dolewany do trocin i w tej postaci dodaję niewielkie ilości do paleniska. Zwykle dokonuję tego w fazie rozpalania pieca, kiedy spalanie jest intensywne z dużym płomieniem. Dymienie występuje, ale jest natychmiast neutralizowane w okalających płomieniach. Rzeczywiście nie ma co zrobić z przepracowanym olejem, a ta alternatywa wydaje się uzasadniona. Przestrzegam jedank przed nadużyciami, bo mój uciążliwy sąsiad znalazł sobie sposób na jeszcze tańsze ogrzewanie i spala sterty zużytych opon i butelki PET. Mam go serdecznie dosyć. Do kogo kierować skargę w UM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.