Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogowka


liv7

Rekomendowane odpowiedzi

JAk na rozdzielaczu zastosujesz RTL i dasz je na powrocie to też będzie przekłamywać bowiem belka powrotna rozdzielacza w Twoim przypadku bedzie miała dużo wyższą tem . niż gdyby tam była sama podłogówka .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem taki układ mieszający do podłogówki , w komplecie jest pompa termik na którym się ustawia zadana temperaturę odpowietrzniki i regulatory przepływu na każdą sekcje, to wszystko jest na dwóch listwach podłączeniowych z termometrami na zasilaniu i wyjściu

W tej sytuacji myślę ze nie będzie problemu z nadmierna temperatura płycie podłogowej, gdzie w sytuacji założenia termika na wyjściu miał bym spore obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na dwóch obiegach podłogówki mam zamontowane zawory RLT HERZ MINI - ograniczające temperaturę powrotu. Producent określa ich przeznaczenie do powierzchni ogrzewanej max 15m2.

Zainstalowane są na dwóch końcach rozdzielacza (w środku na rozdzielaczu 7 grzejników).

Działają idealnie bez drogich rozwiązań grup podmieszania itp.

 

Skala na głowicy jest z zakresu 1 do 5 przy czym każda odnosi się do kolejnej temperatury powrotu: 1 - 25st C; 2 - 35st C; 3 - 45 st C; 4 - 55st C; 5 - 60st C

 

Ogrzewam drugi sezon i działają bez problemu.

 

Pierwszy obsługuje kuchnie ok 14m2 - tu nastawioną mam na ok 38 st C

Drugi - łazienkę 10m2 - nastawa na ok. 36 st C

 

Podłogi są przyjemnie ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hejka

 

najlepsze iproste rozwizanie rtl na powrocie bez zadnych syfonow itp do podogwki wplynie woda o tej samej temperaturze co do grzejnikow zawor podloga odbierze temperature w momencie gdy temperatura wody w podlogowce obniy sie do ustawionej na zaworze rtl zawr ten dopuci kolejn porcje cieplej wody i to gwarantuje ciepla påodloge przez caly czas....

pozdrawiam arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

najlepsze iproste rozwizanie rtl na powrocie bez zadnych syfonow itp do podogwki wplynie woda o tej samej temperaturze co do grzejnikow zawor podloga odbierze temperature w momencie gdy temperatura wody w podlogowce obniy sie do ustawionej na zaworze rtl zawr ten dopuci kolejn porcje cieplej wody i to gwarantuje ciepla p?odloge przez caly czas....

pozdrawiam arek

 

Mialem tak podlaczona podlogowke jak piszecie, czyli z jednego rozdzielacza podlogowka i grzejniki. RTL na powrocie.

Ogolnie bylo to nieporozumienie, po tygodniu przerobilem na osobny rozdzielacz z ukladem mieszajacym.

 

 

Co z tego ze dacie zawor na powrocie, jak do rury wplynie woda o temp wody wychodzacej z kotla, czyli np 70 stopni. Jak wplynie w podloge woda o takiej temp, to nawet w kapciach bedzie dyskomfort. Komfort mamy tylk owowczas jk podloga ma max 26 stopni.

No chyba, ze mowa o kotle gazowym, na ktorym sobie ustawimy 25 - 30 stopni. Ale wtedy bedzie za malo na grzejniki. nie poruszam kwestji, ze glowna pompa moze sobie nie poradzic z przeplywami, u mnie nie radzila sobie Jakby nie patrzec uklad mieszajacy jest niezbedny jezeli chcemy miec komfort (wszedzie stala temp posadzki) i nie chcemy miec do czynienia z poodpadanymi plytkami.

 

I nie przesadzajmy, ze sa to jakies wygorowane koszty. Ja za przerobke swojego + pompa, rozdzielacz, zawor mieszajacy itp zaplacilem 1600pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednej dwóch pętli zakładam RTL i podłogówki działają bez problemów :lol: - nie przesadzam z długością pętli (do ok. 7 m2). Jeżeli ma być więcej pętli zakładam rozdzielacz pompę zawór trojdrogowy termostatyczny i też działa bez problemów a koszty porównywalne z RTL-ami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.