Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie

Jestem zupełnie nowym użytkownikiem forum o ogrzewaniu i oczywiście zupełnym laikiem :) , szukam w necie od długiego czasu i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na temat ogrzewania domu zbudowanego w technologii szkieletowej ( drewnianej tzw. kanadyjka ) Ściana zewnętrzna budowanego domu belka drewniana płyta OSB 3 wewnątrz wata mineralna 15cm stelarz regips dodatkowo na zewnątrz folia paroizolacyjna oraz styropian 8cm siatka tynk .

Otóż mam nóż na gardle muszę jak najszybciej znaleźć optymalne rozwiązanie do ogrzania tego domu. Może na początek kilka słów o samym domu otóż powierzchnia 135m2 z użytkowym poddaszem na parterze ogrzewanie podłogowe na piętrze kaloryfery , w projekcie mam piec na ekogroszek o mocy 25kw zastanawiam się nad wyborem pieca mam do dyspozycji kwotę 10tyś zł ( na sam piec )chciałbym kupić piec Klimosza Ling duo 25kw do tego na dachu chciałbym zainstalować solary do ciepłej wody nie bardzo wiem jak to powinno być podłączone niechciałbym by mój brak wiedzy był wykorzystany przez nieuczciwego instalatora dlatego moja prośba dotyczy odpowiedzi na kilka pytań otóż :

- czy piec Klimosz link duo będzie odpowiedni ( rozważam Heiz Technik Eko Duo oraz Cichewicz Futura oba o mocy 25 kw ) ?

- czy można podłączyć kolektor solarny z zasobnikiem Ciepłej wody wykorzystywany w obiegu pieca czy trzeba osobny ( jeżeli ktoś ma to prośba o jakiś schemat takiego podłączenia )?

- czy wykorzystać zawór czterodrożny jeżeli tak to jak dokładnie to zrobić ?

 

Mam nadzieję że znajdzie się na forum kilka przyjaznych duszyczek które mają wiedzę w tym temacie i będą mogły mi pomóc

Pozdrawiam Marek

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Co do kolektorów to jak najbardziej można a wręcz należało by je podłączyć do jednego zbiornika ciepłej wody zasilanego również z kotła.Sposób podłączenia zależy już od wybranego rozwiązania.

Natomiast co do pieca to czy powierzchnia 135 m2 jest całkowitą powierzchnia użytkową czy powierzchnią jednej kondygnacji bo z opisu nie wygląda do jasno. Jeśli jest to całkowita powierzchni użytkowa to kocioł o mocy 25 kW jest bardzo dużą przesadą. należało by szukać kotła w granicach 10 kW. Chętnie pomogę w przypadku dalszych pytań.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.