Skocz do zawartości

k2kucyk

Forumowicz
  • Postów

    35
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez k2kucyk

  1. szer. 32 , wys 19 cm.

  2. Palę od paru dni w KDO-U-(RW) TYLKO WĘGLEM , rozpałka miękkim drewnem i smolenie też występuje, może nie w takim stopniu jak w paleniu na drzewie twardym ,ale też jest . Czopuch otwarty na 1/3 ,gorący, nie da się utrzymać gołej ręki. W komorze zasypowej oraz w popielniku nalot smolny. Co dalej robić żeby tego uniknąć
  3. Najprawdopodobniej jest źle zamontowany. Spróbuj go przekręcić o 180 stopni i ustaw ponownie.
  4. Palę na miarkowniku i tak smolenie występuje. Nie chce nawet myśleć co byłoby na dmuchawie :rolleyes:
  5. Ja też myślę że są potrzebne.Chyba że się mylę .Ale niestety mój KDO_U(RW) ich nie posiada i nie mogę się osobiście o tym przekonać :(
  6. Klapka po zamknięciu w KDO-U nie zamyka się szczelnie, dookoła niej są szczeliny od ok.4mm - do 1cm. Oglądałem w sklepie KWKD i klapka krótkiego obiegu zamyka się szczelnie.To czyli Twoim zdaniem w Zębcu KWKD otwory w drzwiczkach zasypowych są zbędne przy dolnym paleniu ?
  7. Jest opinia na forum że niby jak ktoś nie pisze nic o danym kotle to jest on dobry, (albo daje sobie radę sam ze swoim kotłem lub nie zna tego forum) :rolleyes: Jak zamierzasz palić w większości drzewem to na pewno Zębiec 15 jest za mały i ma mały otwór w drzwiczkach zasypowy co przy paleniu drzewem jest ważne, chyba że będziesz ciąć metrówkę na pięć części. W Żywcu większym plusem są większe drzwiczki. Więcej jest też porad na forum od użytkowników Zębca i można wymienić się doświadczeniami . Ważny jest też ciąg kominowy. U mnie jest komin fi 150 i mój Żywiec jakoś daje radę .Nie wiem jak to jest przy Zębcu.
  8. Dzwoniąc do fabryki Żywca konsultant i tak doradzał mi kocioł 22Kw. Czytając troszkę na forum zdecydowałem się na17Kw bo mniejszych nie ma z tej serii. Ogólnie chciałem zakupić Zębca 15Kw ale pisałem na stronę Zębca i nikt mi nie odpowiedział na zapytanie, a maja na stronie piękną reklamę o szybkim doradztwie. Teraz troszkę żałuję że nie kupiłem Zębca bo ten Żywiec to nie jest do końca kocioł dolnego spalania. Brak mu w drzwiczkach zasypowych otworów do podania PW i być może jest to też przyczyną tego smolenia.
  9. Temp. w domu utrzymuję w granicach 22 stop. na grzejnikach głowice, podłogówka RTL. Po nocy temp. wewnątrz utrzymuje się w tych samych granicach ,gdyż trzyma wylewka nagrzana z podłogówki. Podłogówkę mam zalaną ok. 8-9 cm wylewki tak więc kumuluje troszkę ciepła. Przy paleniu drewnem stałopalność ok . 3-4 godz. Właśnie przy paleniu drewnem występuje większe smolenie jak są już przymknięte głowice i zamyka się miarkownik .Drewno mam sezonowane długo ok. 6-7 lat, to na pewno jest suche.
  10. Przez kilka dni paliłem cała dobę. W tej chwili rozpalam popołudniami drewnem a na noc zasypuję węglem niecała komorę zasypową ,wsypuję tak około 8-10 kg węgla i to trzyma tak jak pisałem poprzednio. Temperaturę na piecu utrzymuję 60-70 stopni.
  11. Witam! Posiadam kocioł Żywiec KDO-U (RW) 17 Kw. Ogrzewam nim dom ok.160m2 dobrze ocieplony,na 80 m2 podłogówka+ grzejniki i zasobnim 80 l . Jak na razie nie narzekam na ten kocioł ,przy tych temperaturach co są teraz to stałopalność ok.8-11 godz. oczywiście węglem. Jednym minusem w moim kotle jest troszkę duże zasmolenie w komorze załadowczej, ale słyszałem że w dolniakach to jest normalne. Być może jeszcze nie umiem palić w tym kotle bo użytkuję go od września tego roku. Palę na miarkowniku.
  12. Zbiornik wyrównawczy jest podłączony bezpośrednio do kotła. Być może źle to opisałem , nie chodzi mi w tej chwili o piec na paliwo stałe, jak w nim palę wszystko jest ok. W tej chwili ogrzewana jest tylko CWU z pieca gazowego i skoki ciśnienia są na manometrze w piecu gazowym. Po przekroczeniu 3 atmosfer przelewa się woda przez zawór bezpieczeństwa ale w piecu gazowym( zbyt duże ciśnienie). Druga sprawa dotyczy zaworu trójdrożnego bo puszcza wodę na C.O. w czasie gdy jest tylko ogrzewana CWU. Wszystkie te "awarie " zaczęły się po zamontowaniu kotła na paliwo stałe. Czy jest w czymś błąd instalatora? . Nadmieniam że jest to dobry fachowiec który od kilkidziesięciu lat w tym siedzi.
  13. Witam! 2 tygodnie temu instalator zamontował u mnie piec na paliwo stałe w obiegu otwartym . Do tej pory dom ogrzewałem gazem . Teraz mam dwa niezależne ogrzewania. W chwili obecnej ogrzewam tylko CWU z pieca gazowego. Po zamontowaniu pieca po kilku dniach zauważyłem że ciśnienie wody na piecu ciągle wzrasta i czasem przelewa przez zawór bezpieczeństwa (wzrost przez 12 godz.ok. 1-2 atmosfery). Dzisiaj zauważyłem że grzejniki w domu są ciepłe a sterownik na piecu jest nastawiony tylko na CWU. Przy zasobniku wody jest założony zawór trójdrożny z siłowniki Honeywellem .Czy jest to awaria siłownika , jeżeli tak to czy można go w jakiś sposób naprawić czy jest konieczna wymiana na nowy?
  14. Witam ! Mam problem z 1 grzejnikiem w domu. Ogrzewanie gazowe , w każdym grzejniku założona głowica, od ok.2 tygodni grzejnik piszczy ,ustawiony na głowicy na 2 lub 3 a nawet mniej ,przy ograniczaniu dopływu wody jak łapie żądaną temperaturę grzejnik niesamowicie głośno piszczy. Czy to uszkodzony zawór głowicy a może coś innego. Proszę o pomoc bo nie da się spać w pokoju ,albo piszczy albo zimno .
  15. Jak wynajmujesz to mieszkanie to skontaktuj się lepiej z właścicielem , gdyż wykucie kafli w nieodpowiednim miejscu może nic nie dać ,a właściciel może to potraktować jako zniszczenie pieca , a przestawienie takiego "cacka" nie jest tanie. W jesieni tamtego roku znajomy przestawiał taki piec i zdun pobrał 900 pln za robociznę plus materiał ,więc wyniosło go to ok.1200 zł.
  16. Z załączonych foto widać że w piecu nie ma wyczystek.Musiał go stawiać jakiś niezbyt doszkolony zdun. Jak masz dostęp do innych pomieszczeń to jest też możliwość że wyczystkę umieszczono przez ścianę w innym pomieszczeniu , w tej ścianie znajdującej się za drzwiczkami. Jak nie znajdziesz wyczystki to nie taka sprawa prosta aby ją zrobić i wybrać sadzę z pieca. :P
  17. A znalazłeś wyczystkę w piecu?
  18. Z dołączonego obrazka wychodzi że jest to piec dolnospalający więc trzeba rozpalać od dołu a następnie dosypać kolejną warstwę opału. Przy rozpalaniu należy otworzyć tą klapkę z tyłu pieca w celu zwiększenia ciągu.
  19. Spróbuj wyczyścić piec wewnątrz z sadzy, w piecu powinny być wyczystki jedna lub dwie. Przy dobrych wiatrach będziesz tam miał ok. 2 wiader popiołu i sadzy.
  20. A jaką temperaturę masz w domu?
  21. Ja mam W 3 od początku w sezonie grzewczym rachunki przychodzą co miesiąc a wiosna - jesień co 2 miesiące i abonament jest zawsze + opłata przesyłowa stała + opłata przesyłowa zmienna,parę razy zdarzyło się że nie było abonamentu jak w jednym miesiącu było 2 faktury.A czy takie wysokie rachunki masz od dawna czy tylko w ostatnich 2 latach?
  22. Wydaje mi się że nie obskoczysz 500 pln 200m2 ,ja ogrzewam ok. 100 i w te większe mrozy rachunki były ok.540-590 w tym CWU i kuchnia gazowa. temp. w domu 20-22 stop.
  23. Ja palę gazem od lat i abonament jest zawsze. chyba że u Was w regionie są inne warunki
  24. Witam! Ja mam w salonie panele przystosowane do ogrzewania podłogowego w kuchni i w łazience płytki . Nie ma żadnego problemu z rozsychaniem . Utrzymanie w czystości jest bezproblemowe po umyciu szybko wysychają.
  25. A jaka temp. w domu ? ocieplenie , stolarka i czy ciągle palisz , górne czy dolne spalanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.