Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radiator Ceramiczny Klimosz


bnh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam kocioł Ling duo 50kw , ogrzewam 470m2. Od pażdziernika mam same problemy . Czytam w internecie ze kocioł powinien miec zainstalowane dwa katalizatory ceramiczne obok siebie na najwyższej prowadnicy nad retortą.

Ja mam jeden ułożony centralnie. Czy to możliwe żeby przez brak jednego radiatora kocioł był w ciągłej pracy i nie uzyskiwał nadzoru?

Temperatura zadana kotła to 60 stopni . Zawór 4d ustawiony na full a maxymalna temp jaką uzyskałem na kotle to 53 stopnie.

Groszek to Piast. U znajomego w piecu pali się super tez kocioł 50kw.

 

 

Proszę o jakąś poradę , serwis w moim miescie jest w stanie powiedziec ze to wina opału w co nie wierze

 

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u zabilems mi cwieka:

 

w budynku jest 24 kaloryfery. Kocioł zużywa cały zasyp na 3 dni.

Dymówki czyszczę co 3 dni. Kocioł w komorze retortowej i nad płomieniówkami 1x na 10 dni Zbiera się na ściankach trochę syfu. Dodatkowo stosuję SADPAL jedna mała szufelka na 2 dni. Wydaje mi sie że ten klimosz to jakas delikatna porażka. Znajomu używa kotła pro eco 50KW na tym samym opale . Budynek z 23 kaloryferami około 500m2 i jest 22-23 stopnie w budynku przy zasypie na 3-4 dni 0 szlaki, żużlu popiół jak z papierosa a tu... ech szkoda gadać

 

Martwi mnie to że nie uzyskuje nadzoru. ( może jeszcze zalepiony sadzą - niedostatecznie wyczyszczony ) Nie wiem juz zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg informacji serwisu klimosza w dmuchawie przesłona otwarta na full. w sterowniku moc dmuchawy 10 z 25.

Płomień jest żółty pali się teoretycznie ładnie po 3-4 h retorta wypełniona jest żużlopopiołem który nie opada do popielnika tylko sie zlepia.

A jak z radiatorami?

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panie bnh jakie masz ustawienia kotła, moc dmuchawy? Jak się domyślam, po skali dmuchawy, to regulator Estyma.

 

Dla Estymy proponuje

- podawanie na 6 sek

- postój na 6 sek

- moc dmuchawy 10 lub 11 (trzeba do sterować indywidualnie)

 

Jeśli węgiel będzie kiepskiej jakości proponuje zejść nieco z mocą i ustawić kocioł następujący

- podawanie na 6

- postój na 9 sek

- moc dmuchawy na 9 lub 10

Osiągniemy ok 40 kW mocy na palniku.

 

Czy razem z żużlem z popiołu występuje u Pana sadza?

Jeśli Pan nie ma ceramiki to może jej powstawać dużo. Jeśli ceramika będzie uzupełniona to ilość sadzy powinna spaść a więc i można spróbować obniżyć moc dmuchawy. Kocioł stanie się bardziej wydajny.

 

Czy ma Pan ceramikę w górnej komorze spalania?

 

Mówisz tylko o problemach ale nie ma tu żadnych konkretów. I nie wiadomo jak pomóc by się skończyły.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

dałem radę.

 

Ustawienia podawanie 6 postój 8 ( na 6 nie dopalał ) zamowilem katalizator ( jedną płytę zbiłem przy czyszczeniu retorty )

Dmuchawa otwarta na full, na estymie 10 . zobaczymy co sie wydarzy po nocy. Narazie jest ok. Mysię ze jak przyjedzie ceramika bedzie całkowicie w porządku. przy nastawach 6/6 mialem niedopalony poklejony groszek w popielniku i szyszkę z żużlu która tworzy sie podczas nadzoru kotła. Walcze dalej sukces jest blisko ;))))

 

 

bnh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc... po 18h sytuacja wyglada następująco:

 

caała szuflada żużlu + nie spalone węgielki.

 

ustawienia Temperztura zadana kotła 65 stopni podawanie 6 postój 8 dmuchawa full , n estymie 10 - kocioł grzeje lecz żużluje i przesypuje ide walczyć dalej

 

 

bnh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

....walki ciąg dalszy i zwycięztwo.

 

Wściekłem się potwornie na ten kocioł . Kupiłem 2 tony pelletu . przełożyłem katalizatory na dolną półkę. Zasypałem pelletem.

 

ustawienia: podawanie 19 postój 9 dmuchawa 1/2 przesłony na estymie 10

i pali jak ta lala. Kocioł osiąga nadzór co jakies 1,3h i stoi w nadzorze 20 minut. Spala się idealnie popiół jak z papierosa. Nie smoli nie sadzi . Zasyp zbiornika na 3,5 doby poprostu bajka.

 

 

pozdrawiam

 

BNH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.