Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Chciałem ustawić niższa temperature na piecu na CO (40C) ale okazało się, ze się nie da. Piec Beretta CIAO 20 SCI. Centralne ogrzewanie 7 grzejników dwupłytowych i jednego żeberkowego w lenience. 

Po ustawieniu 40C na CO po 15 minutach temp urosła do 44 i piec się wyłączył i zaczął schładzać CO (migająca temp spadała) do 36 C po czym znów się włączył. Szedłem tak tempearatura co 2 stopnie i teraz pracuje na 50C ustawione a aktualna jest 53C ale już się nie schładza. CWU ustawiona jest na 42C i tutaj pracuje z zadana tempeartura. 

Serwis robił przegląd we wrześniu 2024 i tylko przeczyścił cos tam i była informacja ze piec jest ok. 2 lata temu był okamieniany wymiennik ciepła. 

Czy to jest normalne? Co mógłbym sprawdzić samemu jeśli tak nie powinno być? Dzwonić po serwis?

Opublikowano

Witam,

Przecież to nie kondensat ,to kociol turbo, nie posiada modulowanego palnika. Posiadałem Junkersa Ceraclasa  i również tak pracował. Najnizsza możliwa temp. jaka można było ustawic to 45st. Kociol grzał do 53st i się wyłączał palnik aż temp. co spadła do 36st, I ponownie startował. 

Niższej temp.co nie ustawisz ponieważ to jest zabezpieczenie przed skraplaniem się i rdzewieniem kotla.

Pozdro

Opublikowano

No ale to jak piec utrzymuje temperaturę CWO na 42c? Nic sie nie wylacza tam, palnika nie startuje co chwile zeby utrzymywac te tempearure, stoi jak wryta i po 1 h prysznicow. 

A jak piec utrzymuje temperature powyzej 53C? No bo jak ustawie 55C to trzyma 55C, juz nie rosnie, piece si enie wylacza. Czyli jak piec to robi jesli nie moduluje plomienia? Pytam bo chce zrozumiec. 

Opublikowano

Witam,

Ale jaki ty masz kociol Ciao Green 20 CSI . Kondensat czy zwykły Turbo ?

Jeśli kondensat to powinien trzymać zadana temp.

Pozdro

Opublikowano

Hej,

Jest to piec dwufunkcyjny turbo z zamknięta komora spalania, nie kondensacyjny. 

Chcialbym zrozumiec jego sposob dzialania, ze moze utrzymac temp 42C na CWU lub inna w zakresie od 30 do 80 chyba a nie moze w CO utrzymac nic az do 53C pomimo ze przeciez ma taka skale do ustawienia. Utrzymuje obojetnie czy 57, 63, 72, 67 itp... Ale nie moze utrzymac pomiedzy 40 a 53. Skoro nie palnikiem to jak ten piec steruje temperatura w innych zakreasach. Chodzi mi o to , ze moze jest uszkodzony. Dodatkowo jeden z uzytkownikow Awaer32 tego forum napisal:

Witam też mam Berettę Ciao C.S.I. 20 kW w domu środkowy segment w szeregowcu i grzeję 105 m2 wysokość pomieszczeń około 2,6 metra. Grzeję podłogówkę 40 stopni bo niżej się nie da 4 - 5 godzin dziennie w 2 cyklach i trzymam 23 stopnie w dzień i 21,5 w noc. Zużycie gazu za grudzień średnie 5,7 m3 dziennie, przyszła faktura na rok w prognozach 5017 złotych. Zużycie gazu na 1 godzinę to 0,8 m3 przy 40 i już 1 m3 przy 42 stopniach po 1 godzinie pracy pieca.

Mam ten sam piec a jednak ja nie moge ustawic takich temperatur. 

Opublikowano

Hej to znowu ja kocioł mój dalej chodzi prawidłowo na tych 40 stopniach i zużyłem od 3.12. do 21.01. czyli dziś 284 m3 gazu, zużycie wzrosło do 5,8 m3 dziennie. Jeśli chodzi o CO to trzyma te 40 stopni pod warunkiem, że w trakcie pracy grzania nie używasz CWU bo wtedy po zakręceniu kranu z wodą na jakieś 5 minut się wyłącza i potem włącza. Chodzi tu o zabezpieczenie aby za wysoka temperatura nie poszła w podłogę. Jest to normalne. Spróbuj utrzymać te 40 stopni i wtedy nie korzystaj z CWU. Jeśli się nie wyłączy jest ok.

Opublikowano

Hej, 

Wiem, ze jak sie uzywa CWU to wylacza CO. Kiedy ustawialem temperatury z postu pierwszego ie uzywalismy CWU. Czyli rozumiem cos nie tak jest z piecem lub centralnym ogrzewaniem (układem?). Jak to sparwdzic co jest nie tak? Za maly przeplyw wody? Wymiennik padniety? (byl juz raz odkamieniany 2 lata temu)... Serwis?

Opublikowano

To jest kwestia odbioru energii z kotła. Podczas grzania CWU masz takie zapotrzebowanie, że kocioł musi pracować na określonej mocy cały czas, aby zapewnić wodę o określonej temperaturze, natomiast na CO kocioł się wyłącza, bo przy takiej temperaturze zasilania jego moc minimalna jest wyższa niż aktualne zapotrzebowanie.

Opublikowano

Nie wiem o co koledze chodzi ale ja grzeję w dzień na 23,2 stopnie. Dziś kocioł chodzi już w 2 cyklu od 3 godzin i nagrzał z 21,4 do 22,4 stopnia. Rano grzał tylko 1 godzinę bo nie było nas w domu od 7 a ustawiłem go aby włączył się około 11:30. Na dworzu minus 2 stopnie też robią swoje. Tak aby było optymalnie to jeszcze z 1,5 godziny musi popracować aby dobił do 23,2 stopnia.

Opublikowano

Ogrzewanie podłogowe jest systemem powolnym, nagrzanie domu przy dzisiejszym -2 na dworzu trwało 4 godziny od 11:30 do 15:30 przy zasilaniu 40 stopni. Start było 21,4 w domu teraz jest 23,2. 8 do 10  godzin gwarantuję, że poniżej 23 w domu temperatura nie spadnie. Fakt mój kocioł nie jest idealny do podłogówki ale nie o to tu chodzi. Następny cykl grzania zacznę rano jak wstanę a, że o 7 już nikogo nie ma w domu to 1 godzina wystarczy a gdzieś od 11:30 znowu będzie pracował kocioł około 4 godzin. Dziś rano po wczorajszym grzaniu w domu było 21,8 stopnia o 6 rano.

Opublikowano

Przy moim grzaniu 3h dziennie jak jest teraz w nocy -3 i w dzien 0 lub 1 to mam temp miedzy 18,5 i 19,5. Spala mi gazu 6m na dobe (-1 na cwu). Zamowilem serwisanta , zobaczymy co powie o tym grzaniu CO. 

Opublikowano

I dlatego warto miec kociol gdzie mozna ustawic moc grzewcza osobno dla c.o. i dla c.u.w.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.