Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakim cuden z pieca spada ciśnienie?


macius26

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc . Instalator już wymiękka

Kociol gazowy kondenascjny MCR2, uruchomienie o 9 lat temu

Serwisy coroczne , zero dużych problemów

Od kilku miesięcy obserwują , stałe nasilone ubytki ciśnienia mierzone na manometrze który jest zaraz przed weiściem ciepłej wody do piece. Instalacja ma 3 obiegi, dwa sterowane sterownikiem, każdy obieg ma pompę, do pieca wychodzą tylko rury ze sprzegła hydraulicznego

Ubytki nie są duże ale są - po wyjeżdzie spadło do zera bo prawdpobobnie pompa się zatrała i musiałem kupić mową

dalej ubytek. Zamknąłem dopływy wody do piece bo otwarciu okazało się że w rurach cinsnienie było większe niżna manometrze

Fachowiec - zmienił zawór spustowy i odpowitrzacz. nIc to niee dało

 

Paradoksalnie - jak piec chodzi na 50 stopni  na grzejniki , cały czas to ubytek wody i ciśnienia jest marginalny.

Jak przełączam w tryb nocny - grzejniki nocą na 50 stopni a w dzień tylko podłogi przy o wiele niżej temperaturze - ubytek jest o wiele mocniekszy. Przy 40 stopniach muszę dolewać codziennie, albo co drugi dzień sporo do ok 2 bar

Jak piec grzeje CO i CWU non stop przy 55% to ubytek jest minimalny - napuszczam do 1,2 bara i kilka dni może wytrzymać zanim spadnie doprawie do zera

Nigdziew  domu nie ma śladów wycieków

Instalator mi proponuję wymianę wymiennika w MCR dwa ale nie daje żadnej gwarancji czy będzie lepiej - 3 koła

Czy możecie mi napisać czy takie objawy mogą sugerować mikrouszkodzenie kotła i czy warto wymienićten wyminnik?

A może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za literówki. Następnym razem postaram się nie pisać po dwóch piwach. A może było więcej niż dwa :)) Nie zmienia to generalnie treści i problemu.

Niewielki, stały ubytek ciśnienia znacznie nasilony przy pracy kotła na niskich temperaturach, a mniejszy przy pracy na 50 stopni. Czy w praktyce może tak być że jest jakieś niewielkie uszkodzenie wymiennika w MCRII które się przy większej temperaturze "uszczelnia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie przeponowe było już wymieniane dwa razy bo to byla pierwsza mysl. Był reflex teraz flamco czerwone. z przewodu skroplin nie ma ewidentnego wycieku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe naczynie jest połączone z kotłem, oryginalne jest nieczynne i ominięte. Nie opłacało się bo koszt dobrego naczynia osobno był z 4 razy mniej niż oryginału. Nie ma wycieków na połączeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi trochę chodziło. A z wyjątkiem de dietricha do którego już się chyba sparzyłem to jaki byście wzięli piec gazowy kondensacyjny? Viessmann vitodens 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.