Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum w pionach CO w bloku mieszkalnym


HubertHBT

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mieszkam na 2 piętrze, czteropiętrowego bloku mieszkalnego. Podczas sezonu grzewczego mam uciążliwy problem z szumami w pionach CO.

Gdy tylko zacznie się sezon grzewczy piony zaczynają bardzo głośno szumieć. Na początku myślałem, że to wina grzejników, zapowietrzenie - odpowietrzyłem problem nie ustał. Kolejną sprawa sprawdzałem nastawy wstępne zaworów termostatycznych - ustawione były na 1, przestawiłem na 3-4, wiadomo przy odkręceniu słychać szum w termostacie, po przykręceniu przestaje, natomiast w pionach dalej szum nie ustaje. Dzwoniłem do kierownika spółdzielni, przyszedł hydraulik, mówi no szumi, wychodzi i tyle. Raz poszli do węzła ustawić/przestawić prędkość, odpowietrzyć lecz i tak nie przyniosło to żadnych skutków. Jedynie przed tym zabiegiem wyłączyli obstawiam pompę, gdyż szumy ustały we wszystkich pionach. Dodam jeszcze, że grzejniki nagrzewają się w dosłownie minutę i można na nich gotować wodę na herbatę, raz ustawiłem grzejnik na 2-3 na głowicy i poparzyłem się o niego. Dodam również, że zauważyłem, jak sąsiad z góry" kręci" termostatem to nie wiem czy zakręca czy odkręca w danej chwili ale szum ucicha.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak pozbyć się problemu raz na zawszę ? Gdzie szukać problemu, do kogo się zgłosić jak spółdzielnia nie radzi sobie z tym albo nie chce ? Kim "postraszyć" ich albo do kogo się zgłosić, żeby się tym zajęli?
z góry dziękuje za pomoc i każdą sugestię

Edytowane przez HubertHBT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.