Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant CS25 - ustawienie podlogowki, modulacja max 21%


slavkokrk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Dom 160m2, 100% ogrzewanie podlogowe, rozdzielacz góra dół, sterowanie strefowe TECH bez podpiętego oryginalnego regulatora EBUS Vaillanta. Narazie grzany tylko parter ok 80m2, krzywa grzewcza 0.30, temp zadana 21 st, sterowanie pogodowe załączone w kodach diagnozy. Piec Vaillant ecoTec plus VC 20sc/1-5 zasialny Propan/Butan 30/37, dwie butle 33kg na reduktorze. Do tego zestaw pompowy ze sprzęgłem jak na zdjęciach. W rozdzielacza h przepływy ustawione na 2l/m na wszystkich petlach. Mam pytanie, ponieważ piec często taktuje. 

1. Jak powinna być ustawiona pompa w kotle? Na min czy na max? Wstępnie ustawiona na *Zakres delta T, zakres ustawiony na 10K, min ciśnienie 100mbar max ciśnienie 100mbar. Pompy w zestawie pompowy mam ustawione jak na zdjęciu.

2. Piec non stop pracuje na 21% modulacji, nie chce zejść poniżej. Wiem, że potrafi zejść nawet do 11%, ale nie wiem od czego to zależy?

3. Lepiej sterować temperatura zasilania czy powrotu? Mam możliwość ustawienia tego w kodach diagnozy. 

Ogólnie prosiłbym o informację jak to poprawnie ustawić, aby taktowanie było najmniejsze a także, żeby udało się zejść z modulacja jak najniżej?

 

IMG_0350.thumb.jpeg.1079ba025ee7ae731e9b05f995dfa61e.jpegIMG_0351.thumb.jpeg.8eb78693dae35075cd4bd7d9a8f7d9da.jpeg

IMG_0352.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Instrukcja instalacji str.23 d.170 na 4 stały stopień pompy

3. d.017 ja ustawiam na regulację powrotu i trzeba moc z auto zmienić na taką jaka jest potrzebna.

Pompę Wilo masz niepoprawnie ustawioną dla podłogówki. Powinna być ustawiona na stała różnica ciśnień Δp-c. Poczytaj https://cms.media.wilo.com/cdndoc/wilo543228/6690560/wilo543228.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slavkokrk napisał(a):

Dom 160m2, 100% ogrzewanie podlogowe, rozdzielacz góra dół, sterowanie strefowe TECH bez podpiętego oryginalnego regulatora EBUS Vaillanta. Narazie grzany tylko parter ok 80m2, krzywa grzewcza 0.30, temp zadana 21 st, sterowanie pogodowe załączone w kodach diagnozy. Piec Vaillant ecoTec plus VC 20sc/1-5 zasialny Propan/Butan 30/37, dwie butle 33kg na reduktorze. Do tego zestaw pompowy ze sprzęgłem jak na zdjęciach. W rozdzielacza h przepływy ustawione na 2l/m na wszystkich petlach. Mam pytanie, ponieważ piec często taktuje. 

Przy takim domu i takim kotle instalacja powinna działać na samym kotle, bez tych wszystkich "pomocników" i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vps1 napisał(a):

1. Instrukcja instalacji str.23 d.170 na 4 stały stopień pompy

3. d.017 ja ustawiam na regulację powrotu i trzeba moc z auto zmienić na taką jaka jest potrzebna.

Pompę Wilo masz niepoprawnie ustawioną dla podłogówki. Powinna być ustawiona na stała różnica ciśnień Δp-c. Poczytaj https://cms.media.wilo.com/cdndoc/wilo543228/6690560/wilo543228.pdf

Dziękuję za odpowiedź.
1. Zauważyłem, że jak pompę pieca zmienię na stały stopień, to piec często taktuje, podłogówka nie odbiera tak dużo ciepła i piec się wyłącza. Jeżeli chodzi o pompy w zestawie pompowym to praca dostosowuje się do ilości otwartych pętli, jako że stosuje regulatory na petlach on/off. Jak był ustawiony stały stopień, to jak były wszystkie pętle otwarte to było ok, ale jak już zamykał połowę pętli to przepływy potrafiły skoczyć z 2l/m na 3.5 do 4.5 l/m. Wydaje się to dość duży skok.

2. Czy przy zmianie na regulacje powrotu coś powinienem jeszcze zrobić? Jak ustawiłem u siebie i piec na moc minimalna tj 5.7kw, to piec bardzo rzadko się załączal, mimo że krzywa wymagała temperatury zasilania np 33 st, to piec się załączal dopiero przy 23st i tak w kółko.

 

Nawet wtedy nie schodził z modulacja poniżej 21%.

 

7 godzin temu, sambor napisał(a):

Przy takim domu i takim kotle instalacja powinna działać na samym kotle, bez tych wszystkich "pomocników" i 

Co masz na myśli? Rozwiń proszę myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.