Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompka - czyszczenie kaloryfera


kumulus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

1. Czy tego rodzaju pompki sprzedawane na allegro:

https://allegro.pl/oferta/pompa-obiegowa-pieca-co-uszczelki-25-60-180-vantec-10983403742?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=OTVmNGFhZDktNzU5NC00MWVmLWJmZmQtMjRkZTUyMTcwOTliAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6a6dd69f-ae8b-48a3-a391-6177a2e4d482

mają kabel 230V czy jakoś specjalnie podłącza się je do przyłączy w piecu? Mogą pracować samodzielnie bez pieca? Na zdjęciach nie widać kabla.

2. Czy taka pompka może chodzić na sucho? Jak tak to ile zanim się spali?

3. Czy taka pompka jest w stanie np. z wiadra z preparatem Fernox F3 do którego jest zanurzony waż wpompować wodę do kaloryfera odłączonego od instalacji grzewczej (np. nowy kaloryfer), a z kaloryfera z powrotem do wiadra (przed wlotem do wiadra kupiłbym i zamontował filtr magnezowy firmy Fernox lub Sentinel na wężu powrotnym.

 

Chodzi mi o taką prowizorkę, aby domowym sposobem mieć na przyszłość zestaw bo będę kupował grzejniki na raty i nie chcę syfić instalacji. Do przeczyszczenia obecnie mam 4 kaloryferki.

Dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pompa obiegowa do wymuszania obiegu, jest tam mufka do wprowadzenia przewodu zasilającego. Do takich rzeczy jak chcesz robić to nie będzie dobry wybór. Nie wiem też po co chcesz robić takie płukanki. Jeżeli sie boisz o korozję grzejników, żeby pracowały przez 100 lat, to można sie bawić, ale ja nie widzę żadnego w tym sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest bo:

- grzejniki mają 20 lat i ciepła powierzchnia to ok 15% grzejnika - dogrzewam jak mróz jest grzejnikiem olejowym

bo zapchane nie dają rady. 1 padł - dziura - wykręciłem, wyrzuciłem  i zainstalowałem kapę na zawór górny zasilający.

- piec TERMET ECOCONDENS INTEGRA COMFORT 20 Kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem

Piec ma 5 lat.

 

Po prostu - kaloryfery nie grzeją. Nie mogę wpuścić fernoxa F3 do grzejników, bo rozpuści syf, złogi rdzy i szlam i to wszystko pójdzie na pompę od pieca i pompę szlag trafi (tam są bodajże elektromagnesy i tak robić nie wolno - na pewnio nie będę ryzykował). Ile syfu zbiera się po czyszczeniu grzejników Fernoxem lub Sentinelem - widać na filmikach jak magnez jest cały w szlamie. Dlatego stosuje się filtry magnezowe na powrocie co wszystko wyłapują zanim woda trafi do pompy od pieca.

 

Na instalacji na powrocie nie ma miejsca na filtr magnezowy - jest tak dojeb.... wszystko (rurki miedziane) ciasno na maksa pod piecem kondensacyjnym - ładnie - ale nie praktycznie, brak dojścia a piłować niczego nie chcę bo nie mam doświadczenia i żadnych pexów jak teraz zima idzie przyłączać nie będę.

 

Dla mnie szybciej i prościej jest zrobić płukanie kaloryfera - tylko muszę mieć obieg z wiadra. Mógłbyś polecić jaka pompa do tego się nada aby przez 3-4 dni nonstop płukała kaloryfer zaciągając wodę z wiadra/misy z fernmoxem? Musi być obieg z wiadra bo takie mam możliwości. Pompy na allegro - 1600 zł najtańsza do czyszczenia - to dziękuję za takie coś.

 

A przecież jak wleję sam fernox 3 do kaloryfera i odstawię na 4 dni to nic nie da - bo musi być chyba obieg - preparat też drogi ok. 140 zł - bez obiegu nie dojdzie wszędzie roztwór i nie rozpuści rdzy żeby kaloryfer grzał.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że jeżeli jest tak jak opisujesz, to wpuszczenie takiego środka przyspieszy pojawianie się dziurkę w grzejnikach w miejscach, w których warstwa rdzy uszczelnia przyszłe wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.