Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa innova nordic monoblok


Radmir

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam pomocy w rozwiązaniu problemu z PC jak w temacie. Mianowicie:

1. Przy załączonym wyłącznie ogrzewaniu wody użytkowej, zadana temp. 45stC,  zużycie w 40 dni 900kwh (całe gospodarstwo domowe). Z wyłączoną PC średnio 4 kWh/dobę. Wcześniej chodziło ogrzewanie podłogowe, zużycie prądu niewielkie, co uśpiło moja czujność, dlatego późno zorientowałem się o tak dużym poborze prądu na CWU. Zmieniłem deltę temp. na maksymalną czyli 10stC, żeby pompa rzadziej się załączała. Zużycie spadło, ale nadal bez rewelacji. Odpowietrznik na zbiorniku wody jest otwarty.

2. Kiedy załączam grzanie wody pół h przed prysznicem a później wyłączam ogrzewanie wody to nie przekraczam 5kwh/dobę. To załatwia sprawę ale jest uciążliwe. Chciałbym aby PC chodziła bezobsługowo, dodatkowo słyszałem, że częste wyłączanie im nie służy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty grzałką basen grzejesz ? sprawdź czasem czy grzałka ci się nie załącza , delta w bojlerze dałbym 5 stopni jęśli czujnik u góry , pompa na grzanie wody nie powinna przekroczyć 3kwh dobowo zwłaszcza latem jak cop chyba 10 wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU 3kWh doba i COP 10, co Ty berthold znowu za androny pleciesz?

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że grzałka w tej pompie jest opcją- ja nie mam zamontowanej grzałki. Dodatkowo mam pompkę obiegową na wodę użytkową ale jej nie załączam.

Poniżej ss ustawień z pulpitu, które mnie interesują.

Grzanie wody wyłącza się jak powinno, po osiągnięciu zadanej temp. Mam jeszcze taką opcję szybka gorąca woda ale jest wyłączona.

IMG20231015084702.jpg

IMG20231015084735.jpg

IMG20231015084748.jpg

IMG20231015084811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, o6483256 napisał(a):

CWU 3kWh doba i COP 10, co Ty berthold znowu za androny pleciesz?

Mnie pompa max 3kwh zjada dobowo na CWU , zobacz wydajność np pompy haier monoblok jaki ma cop przy temperaturze plus 15 stopni lub więcej to wszystko ci wyjaśni , ja haiera akurat nie mam ale każda pompa przeważnie ma wysoki cop przy dużym plusie .

ps jak mi się uda zrzucić wykres z TUYA to ci pokażę bo widzę że niedowiarek z ciebie , a tak przy okazji powiem że dom grzeję już od 1,5 tygodnia bo wyłączanie nie ma sensu skoro na CO-CWU idzie max 8 kwh dobowo .

Edytowane przez omama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja mam 30kWh na CO+CWU na dobę grzejąc grzałką elektryczną i co z tego?

 

Ze smart wtyczki co mi chcesz pokazać? Zużycie energii elektrycznej? Ciepłomierza nie masz więc dane będą do niczego nieprzydatne!

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.