Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o dobór kociołka elektrycznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum więc miło mi powitać kolegów i koleżanki po fachu.

Trafił mi się (pierwzy raz w życiu) klient, który zażyczył sobie kociołek elektryczny. Domek o pow uzytkowej 99m2. Na elewacjach 20cm styropianu, na ziemi 15cm. W domku docelowo będą mieszkać dwie osoby, przewidziane jest ogrzewanie podłogowe (wyjdzie ok 85m2 powierzchni grzewczej odliczając spiżarnie i szafy. 2 łazienki oraz pralnia + kuchnia oraz dwie polewaczki oras-a (łącznie 11 podejść).  Planu jako takiego na wodę nie ma, to gotowy domek z prefabrykatów keramzytowych z trochę przerobionym projektem pod klienta.

Partzyłem na ofertę firmy Ekowiktor. W związku z tym mam kilka pytań.

-Kociołek mam zaproponować jedno czy dwufunkcyjny? 

-Czy te kociołki są przelewowe czy będę potrzebowal zasobnik C.W.U?

-Czy na zasilaniu podłogłówki potrzebny będzie w tym przypadku bufor?

-Czy mieli Państwo do czynienia z tą firmą i czy nie ma z ich urządzeniami problemów? 

 

Z góry dzięki za pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Arkadiusz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być  na prąd ogrzewane to warto pomysleć o buforze  aby wykorzystywać prąd w tańszych taryfach. Jak bufor to przy okazji wężownica do CWU i temat skonsolidowany. Natomist co do mocy to przy buforze można ten kociołek trochę na wyrost kupić np 12 kw  zamiast 8. Moc musi być taka aby kocioł zdążył uzupełniać straty domu i dobić bufor do pełna w tańszym okienku.  Oczywiście rozbiór ciepła z bufora za pomocą zaworów 3d termostatycznych  

Edytowane przez Gruner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie w G12 chyba zrobiło się bez sensu jeśli są teraz limity zużytych kWh

Co z tego że masz tańszą taryfę w nocy jeśli po przekroczeniu 2000kWh będziesz płacił tyle samo w nocnej i w dziennej

Ja bym się zastanowił czy jednak nie lepiej jakiś klimatyzator założyć niż ładować kasę w bufor.

A najlepiej jak już grzać prądem to zrobić pompę ciepła nawet jakąś najtańszą, co i tak będzie najdroższe nie licząc pewnie zwykłych grzałek.

 

Najlepiej podaj kwotę tej instalacji oraz czy masz możliwość mieć gaz.

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica  w cenie dystrybucji. Tak więc da się zaoszczędzić trochę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.