Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Saunier Duval Isotwin Condens - czujnik pogodowy


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam piec T31 ze sterownikiem bezprzewodowym Exacontrol E7c i czujnikiem bezprzewodowym temperatury - niestety piec w piwnicy nie widzi czujnika na północnej ścianie, a na innych oszukuje wskazania przez nasłonecznienie - czy można ten bezprzewodowy moduł przy piecu do łączności radiowej dać piętro wyżej za piec - gdyby był w garażu nie było by problemu. Chciałem dać przewodowy po kablu ale brakuje mi 5 metrów do standardowego przewodu z czujnikiem - po dorobieniu brakującego przewodu oszukuje temperaturę ( przy zastosowaniu identycznego przewodu) w taki nieliniowy sposób że korekta na sterowniku nic nie pomoże. Może ktoś ma wiedzę w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exacontrol E7c nie jest dedykowanym sterownikiem do kotła isotwin condens t31-cs/1 ze względu na protokół komunikacyjny. Do tego kotła są MiPro Sense SRC 720 (pogodowy) przewodowy lub MiPro Sense SRC 720f (bezprzewodowy). Tańsza wersja  MiSet SRT 380 pokojowy do kotła można dodać czujnik pogodowy przewodowy jest również wersja bezprzewodowa z dopiskiem F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten odbiornik radiowy eBUS

IMG_0185.jpeg

Czemu nie jest do niego - działa prawidłowo

Z tego co producent podaje to jest zgodny..image.thumb.jpg.4c756c5cf419bbddeea6b81641fb1d59.jpg

"Nowe kotły mogą też współpracować ze wszystkimi regulatorami Saunier Duval wyposażonymi w złącze eBUS z wyjątkiem regulatora radiowego MiPro R. Możliwość zdalnego sterowania z wykorzystaniem internetu zapewnia regulator MiGo."

info z tej strony

12 minut temu, vps1 napisał(a):

ze względu na protokół komunikacyjny

możesz to rozwinąć nieco bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 12.08.2023 o 07:42, vps1 napisał(a):

MiPro Sense SRC 720 (pogodowy) przewodowy lub MiPro Sense SRC 720f

Dalej nie wiem czym się funkcjonalnie różnią od E7c - wydaje mi się że jedynie wyglądem dopasowanym do wyświetlacza pieca.. zapewne sterowanie modulacyjne wygląda identycznie - no chyba że ktoś coś wie i się podzieli uwagami…

IMG_0192.thumb.jpeg.f2496b32c6cdcb990367a13bf996ea56.jpeg

Wymontowałem z pieca i dałem kablem dwużyłowym 0,75mm do garażu co dało taki efekt:IMG_0203.thumb.jpeg.e826cd5e60aaf7ac6bf4675a47ccb30e.jpegpowinno działać z dobrym zasięgiem czujnika bezprzewodowego tem zew na ścianie północnej i to było moim celem- może komuś to doświadczenie się przyda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.