Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlogowka W Lazience


xxxx

Rekomendowane odpowiedzi

mam łazienkę 2,10 x1,7 i będzie w niej kabina 90 tka . instalator zrobił mi na jednej pętli łazienkę plus korytarz 3,5 m2 . ale z tego co wiem to w łazience powinno być około 24 st. a korytarz może mieć 20 st. uzasadnił to tym ze w łazience jest za mała pętla i musi być to razem na jednej pętli i do rozdzielacza . mam cały parter w podłogówce 80 m . chciałbym się dowiedzieć czy taka mała łazienka może mieć własna pętlę i jaka jest minimalna długość w metrach pętli zęby wszystko działało dobrze . proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przy zastosowaniu rozdzielacza wyposażonego w przepływomierze możesz mieć teoretycznie prawie dowolną ilość rury na danej pętli może być np. pętla 100 m to taka mniejwięcej górna granica a druga np. 20 m. to mniejwięcej dolna granica rury mniejwięcej dlatego że najlepiej jest zrobić projekt na ogrzewanie podłogowe z którego projektant powinien wyliczyć jakie jest zapotrzebowanie na ciepło, średnice rury, ilość i opory czyli jak nastawić odpowiednio przepływomierze uwzględniając przy tym rodzaj pomieszczenia , przegrody , czym jest budynek ocieplony i z czego zbudowany . Ok 70% ogrzewań podłogowych jest robionych bez projektu i dlatego bardzo często zdarza się że na podłodze jest za mało pętli lub podogówka jest przewymiarowana , półbiedy jak to drugie zawsze coś z tym można zrobić choć po co tyle materiału pakować za darmo w podłogę może można było te pieniądze zainwestować w projekt i mieć wszysto ok. Choć dużo firm teraz na rynku które handlują rurą aby przyciągnąć klienta robi projekty za darmo , pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator, dążąc do wyrównania długości pętli, postępuje słusznie. Zawsze to lepiej działa niż wyrównywanie na rozdzielaczu. Można łączyć dwa pomieszczenia 1 pętlą, z tym, że w łazience o wyższej temeraturze pętle układa się w mniejszym rozstawie. W jakim rozstawie - to powinien ustalić projektant - jak wspomniał p. Tomek. Z mojego doświadczenia wynika, że w małej łazience z 1 ścianą zewnętrzną trudno uzyskać 24 st jedynie przy użyciu ogrzewania podłogowego; sugeruję dołożenie grzejnika drabinkowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.