Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem do 110m2. Podłogówka w kuchni i łazience.


Wojtulas

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tak małej powierzchni poszedłbym w kociol o mocy min poniżej 2kW w trybie C.O. Na CWU żeby kociol dobrze podgrzewał przepływowo wystarczy spokojnie 18kW. Są kotły na rynku co mają moc 1,9-19kW z modulacja i takich szukaj.
Rozdzielacze od C.O.puść bezpośrednio pod kociol. Będziesz mógł zaoszczędzić sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł dwufunkcyjny nie potrzebuje zasobnika. On grzeje przepływowo. Jak zasobnik CWU, to jednofunkcyjny.

Te dwufunkcyjne z zasobnikami kosztują wszystkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mały. Ja u siebie ograniczyłem ciśnienie na instalacji domowej do 2 barów. Przepływ jak jest włączona deszczownica to 5l/min licznik pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec z najmniejszą mocą potrzebny. Z wbudowanym zasobnikiem będzie drogo, a mały zasobnik będzie się szybko wychladzal i piec się będzie co chwila włączał, po odkręcaniu kranu do obmycia rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie będzie taki zasobnik jak ja mam w Vitodes 100W. Nie ma żadnej różnicy czy z niego korzystam, czy nie. Jak jest włączony to jedynie słychać jakiś dodatkowy szum przy przełączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kocioł dwufunkcyjny i wcale Cię na niego nie namawiam. Piszę tylko że te zasobniki wbudowane w kocioł nic nie dają. Taki chwyt marketingowy.

Poza tym, jakbyś chciał przytulić mój kocioł razem z kominem, to jestem chętny się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.