Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja c.o. od zera - jak zrobić ?


Paulous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , 

od kilku dni poszukuje pomocy - przepatrzałem tematy i nie mogę nic znaleźć :(

Od jakiegoś czasu posiadam drewniany domek letniskowy o pow.100m2 parterowy i chciałbym w końcu postawić w centralne ogrzewanie na piecu o mocy 23kW i na 10 grzejników . Piec będzie zlokalizowany w piwnicy pod domem  . 

Niestety jestem totalnym laikiem i nie wiem od czego zacząć ? Dlatego proszę o jak najmniej obraźliwych treści 😉 W sieci znalazłem taki schemat instalacji i moje pytanie - czy mogę zastosować go u siebie jak to wszystko pociągnąć żeby działało ? co zastosować do zabezpieczenia instalacji i pieca zamiast zbiornika przelewowego - można zastosować coś do zrzutu samego ciśnienia w razie czego ? 🙂

 

Będę naprawdę wdzięczny za jakiekolwiek pomoce w tym temacie  🙂 Chyba że ktoś pomoże na priv ?:)

centralne 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...rozumiem że już posiadasz ten 23kW kocioł ? Jeśli nie to ta moc do powierzchni domu jest stanowczo za duża. Chyba że zastosujesz bufor,wtedy ta moc może być atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym sęk że już mam ten piec ... Nadmienie że jestem laikiem w tym aspekcie 😂🤣 dlatego moje pytanie odnośnie tego bufora - co jak gdzie i kiedy 😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paulous napisał(a):

W sieci znalazłem taki schemat instalacji i moje pytanie - czy mogę zastosować go u siebie jak to wszystko pociągnąć żeby działało ? co zastosować do zabezpieczenia instalacji i pieca zamiast zbiornika przelewowego - można zastosować coś do zrzutu samego ciśnienia w razie czego ? 🙂

Ten schemat jest totalnie zły, no może same grzejniki podłączone jako tako.

Natomiast kotłownia jest źle narysowana i tak nie może być wykonana. 

27 minut temu, Paulous napisał(a):

Chyba że ktoś pomoże na priv ?:)

Pisz, pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz poglądowy schemat. Ale najważniejsze pytanie brzmi:
Jak zamierzasz użytkować ten domek,stale czy od czasu do czasu. Jak to drugie to szkoda kasy na instalację z buforem.
A bufor to taki duży zbiornik z wodą,który odbiera nadmierną energię wytwarzaną przez kocioł. Część jej idzie na ogrzanie domu a reszta jest magazynowana w buforze. Później gdy kocioł nie pracuje to możesz odebrać tą energię do dalszego ogrzewania domu.tapatalk_1543528603031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sporadycznie będzie użytkował to tez mu się sprawdzi. Załaduje bufor raz czy dwa i będzie miał spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.